Chp İl Başkanlığı Seçimi 15 Gün Sonra Yapılacak

18/06/2014 09:08

Chp İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Atandıktan Sonra İlk Toplantıyı Parti Merkez Binasında Gerçekleştirdi.


Haber: Hayati AkbaşCHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, atandıktan sonra ilk toplantıyı parti Merkez binasında gerçekleştirdi.

Genel Merkezden atanan kayyum yönetim, tüzükte 45 gün içinde denmesine rağmen, bu süreyi bir ay kısaltarak önümüzde ki 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak ve halkın seçimiyle belirlenecek cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle 15 gün içinde CHP il başkanlığı seçimlerine hazırlanıyor.

Ali Yücel Kurt’un başkanlığında Genel Merkez tarafından atanan 7 kişilik Kayyum Yönetimde şu isimler yer alıyor; Ali Yücel Kurt (İl Başkanı) 2-Fatma Öztürk 3-Akın Erdin, 4- Ercüment Seçkin, 5-Bahadır Ural, 6- Bedrettin Kalın, 7-Hasan Günalp.

Bir araya gelen yeni il yönetimi parti tüzüğüne göre 45 gün içinde İl Başkanlığı seçimini bir an önce gerçekleştirerek, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanmak gibi çok önemli bir çalışma temposuna girdiler.

CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, yerel basına verdiği demecinde, 15 gün içinde seçimlere gidileceğini, hemen ardından Türkiye’nin en önemli seçimi olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalar başlatılacağını belirterek;“Önceliğimiz hepinizin malumudur. Bu sürece kadar bizden önceki tüm başkanlarımıza, emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bundan sonraki süreçte ilçe başkanlarımızla neler yapabileceğimizi, nasıl olabileceğini hep beraber düşündük. Bir çözüme kavuşturma yolunda da hemfikir olduk.

Bu Közün Üstüne Odun Kömür Atıp Alevlendireceğiz!

Bu fikir birlikteliğini inşallah önümüzdeki süreçte yapacağımız kongrede büyük bir kısmını gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin küllerinden değil, közlerine yeniden odun kömür atarak, yeni yol haritası belirleyip, bu odun kömürle daha çok alev çıkartacağız. Daha çok heyecanla, daha çok azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Geçtiğimiz süreç bize sadece ders öğretmedi. Bugüne kadar Artvin’de yapılanların çok eksik olduğunu ve bunların daha fazla çalışmasını gösterdi. Daha çok partili olma, parti kültürünü yaşama ve yaşatma anlayışını çıkarttı.

Bugüne Kadar CHP’ye Emeği Geçen Herkese Çok Teşekkür Ediyorum

Bu alanda CHP’ye geçmişte görev yapan, emeği geçen, emek yapmayı ve mücadele yapmayı düşünen, gelecekte de bizimle mücadele edecek olan tüm çalışma arkadaşlarımızı seçimleri kazanmaya yönelik, başarı elde etmeye ve CHP’nin halkçı kültürünü, sosyal Demokrat bir düşünceyle herkese kapımızın açık olduğunu, herkesle birlikte yola devam etmemiz gerektiğini, bunları çok iyi bildiğimizi, yeni bir sayfa açarak el birliğiyle demokrat kültürünü de pratiğe dönüştürerek, yeni bir çalışma sürecine girdiğimizi huzurlarınızda duyurmuş oluyorum.

Partimizin Misyonunu Yaşatmaya Devam Edeceğiz

Partimizin bize yüklediği bu misyonu bundan sonra, bugüne kadar nasıl ilkeli, ahlaklı ve etik kuralları gözeterek yaptıysak, bundan sonra da daha itinayla, daha özverili ve daha bir azimle yapacağımıza sizlerin huzurunda tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte ve CHP kültürüyle, aile ve sevgisiyle, basınımızın aracılığıyla Artvin kamuoyuna duyuruyorum. Böyle düşüne tüm arkadaşlarıma da şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

15 Gün İçinde Seçimlere Gideceğiz Ve Yeni Yönetimi Belirlemiş Olacağız

Gazetecilerin tüzük gereği 45 gün içinde seçim yapmanız gerekiyor? Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi de var siz ne zaman seçim yapmayı planlıyorsunuz sorusunu da yanıtlayan Başkan Kurt;” Doğrudur. Tüzüğümüz gereği 45 gün içinde bu yönetim İl Örgütü seçimlerini yapmakla görevlidir. Biz Cumhurbaşkanlığı seçimini de göz önüne olarak bu seçimi Bu ayın sonunda veya Temmuz’un başlarında, ilk haftasında yapmış olacağız. Bu da demektir ki 15 gün içinde İl Başkanlığı seçimlerine gitmiş olacağız. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.06.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp Artvin İl Başkanlığına Yücel Ku...
 » Artvin Chp’de Yücel Kurt Güven Taze...
 » Artvin’de İşçi Partisi’de Belediye...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin Chp Genel Başkanlarına Sahip...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Artvin Chp’de Kabine Açıklandı...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Artvin’de Chp Seçimler İçin Seferbe...
 » Artvin’de Chp İl Kadın Kolları Seçi...
 » Artvin’de Ak Parti Seçim Startını H...
 » Chp’nin Karadeniz Vitrini...
 » Hopa’da Siyasi Partilerin Seçim Çal...
 » Artvin Btp Milletvekili Adayı Keski...
 » Chp Grup Başkanvekili Levent Gök Ar...
 » Hopa’da Chp Kuruluş Yıl Dönümünü Ku...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...