Chp Artvin İl Başkanlığına Yücel Kurt Atandı

14/06/2014 09:24

Chp Artvin İl Başkanlığına Yücel Kurt Atandı.


Haber: Hayati Akbaş30 Mart Yerel Seçimler sonrası ortaya çıkan tablo Artvin CHP’de taşların oynamasına neden oldu. Bir hafta önce görevini bırakan CHP İl Başkanı Seçkin Kurt’un yerine CHP Eski Merkez İlçe Başkanı ve 30 Mart Yerel seçimlerde Belediye Başkan Aday Adayı olan A. Yücel Kurt’u atadı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen istifa sonrası eski İl Başkanı Seçkin Kurt, 30 Mart Yerel seçimlerinden çıkan sonuçların il örgütünü ve tüm CHP’lileri üzdüğünü belirterek, il yönetiminin partinin geleceği ve daha başarılı olabilecek yeni yönetimlere yer açmak için görevlerinden ayrıldıklarını söylemişti.

5 Haziran 2014 tarihinde boş kalan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı koltuğuna aradan geçen 7 günün ardından CHP Genel Merkezi Eski Merkez İlçe Başkanı Ali Yücel Kurt atandı. Yeni atanan kayyum yönetim, parti tüzüğüne göre 45 içerisinde ilçe ve il yönetimlerini seçime götürecek.

“Genel Başkanımıza Çok Teşekkür Ediyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından Artvin İl Başkanlığı’na atanan Ali Yücel Kurt yaptığı ilk açıklamasında, partiyi bütünleştirecek örgütsel yapılanmaya dayalı yeni bir başlangıç için bu atamanın parti genel merkezince yapıldığını söyledi. Kendisine güven duyan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ettiğini belirten Ali Yücel Kurt, atamayla ilgili detaylı bilgileri içinde basın açıklamasının Pazartesi günü parti binasında Artvin kamuoyu ile paylaşılacağını kaydetti.

İl başkanı atamasıyla ilgili olarak konuşan CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Ali Yücel Kurt başkanlığında örgütleri il ve ilçe seçimlerine götürecek kayyum heyetin Genel Merkezce atandığını bildirdi. Konu hakkında kısa bir açıklama yapan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan;

“Yeni Yönetime Başarılar Diliyorum”

“Eski il yönetimimizin kendi iradesiyle görevinden çekilerek görevden ayrılmasıyla boş kalan İl Başkanlığı’na, Genel Merkezimiz tarafından eski merkez İlçe başkanımız Ali Yücel Kurt atanmıştır. Eski İl Başkanımız Seçkin Kurt ve il örgütü partimize büyük hizmetler yapmıştır. Kendilerine şükran duygularımı ifade ediyorum. Partimiz Ali Yücel Kurt başkanlığında, örgütleri il ve ilçe seçimlerine götürecektir.

“Geçmişte Görev Yapan İl Başkanlarımıza Ve Yönetici Arkadaşlarımıza Teşekkür Ediyorum”

Yücel başkan biliyorsunuz 5 yıldan fazla merkez ilçe başkanlığı görevini yürütmüş, partimize hizmet veren değerli bir arkadaşımız. Onun başkanlığında önümüzdeki günlerde partimiz seçime götürülecektir. O makamda hangi arkadaşımız olursa olsun, ben inanıyorum ki gelecek seçimlerde partimizin başarılı olması için çalışacaktır. Geçmişte görev yapan eski il örgütündeki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve yeni atanan il örgütünde görev verilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kendilerine olan güvenim ve sonsuzdur” dedi.

Özgün: CHP’ye Ve Artvin’e Hayırlı Olsun

Öte yandan şuan Ankara’da bulunan ve konuyla ilgili telefonda soruları yanıtlayan eski Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’de yeni il yönetimine başarılar diledi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçmişteki hatalardan ders çıkarmayı bilen, çağdaş Cumhuriyet değerleriyle yaşayan ve cumhuriyet değerlerini yaşatan köklü bir parti olduğunu belirterek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek seçimlerde halkın karşısına daha güçlü bir şekilde çıkarak, emanet olarak verilen, kaybedilmiş belediyelerin5 yıl sonra geri alınacağını söyledi. Başkan Özgün; “ Ali Yücel Kurt başkanımız Cumhuriyet Halk Partisi geleneğinden gelen, parti kültürünü iyi bilen değerli bir arkadaşımız, başarılı çalışmalara yapacağına inanıyorum. Artvin’imiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.06.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp İl Başkanlığı Seçimi 15 Gün Son...
 » Chp Borçka İlçe Başkanı Hasan Özışı...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Artvin'de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bı...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...
 » Ekrem İmamoğlu Artvin Basınıyla Bir...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Chp’de Kabine Açıklandı...
 » Demokrat Parti “Artvin’e Talibiz” D...
 » Arhavispor’da Coşkun Hekimoğlu Döne...
 » Artvin’de Ramazan Bayramı Mesajları...
 » Chp’nin Karadeniz Vitrini...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasına Ziya...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...