Hopa Chp’de Gündem Birlik Ve Beraberlik

12/12/2017 08:58

Chp Hopa Yeni Yönetimi İlk Genişletilmiş Danışma Toplantısını Parti Binasında Gerçekleştirdi.


Haber: Hayati AkbaşCHP Hopa yeni yönetimi ilk genişletilmiş danışma toplantısını parti binasında gerçekleştirdi. Yapılan toplantıya Artvin il başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez ilçe başkanı Cüneyt Öztürk, Borçka ilçe başkanı Vehbi Yılmaz, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar ve çok sayıda partili katıldı.

Hopa CHP İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıda ; Cemal Altınkaya, Zeki Akbıyık, Özdemir Bağdat, İsmet Altunkaya, Rauf Başar, İshak Karabulut, Süleyman Aydın, Ali Aksu, Muhammet Oral, Cezmi Topaloğlu, İsmet Başar birer konuşma yaparak düşüncelerini açıkladılar. Toplantıda son olarak da Ali Yücel Kurt söz alarak konuşmalarını yaptı.

CHP Hopa ilçe başkanı Adnan İskender yaptığı konuşmasında: “Bir seçim sürecini bitirdik seçimlerde kazanan da kaybeden de vardır, bu seçimin sonunda cumhuriyet halk partisi kazanmıştır. Bugün de ilk genişletilmiş danışma toplantımızı yapıyoruz. Bundan sonra seçim atmosferine gireceğiz. Bunun için herkesin çok daha dikkatli, duyarlı olması lazım, bunun için hep beraber çalışacağız, kaybedecek vaktimiz de yok, talimatlar doğrultusunda ne yapılması gerekiyorsa hep beraber yapılacaktır, dayanışma içinde başaracağız, size güvenim ve inancım sonsuzdur ilk toplantı olduğu için gündemimiz birlik ve beraberliktir görüşlerini bildirmek isteyenler bildirebilirler” dedi.

CHP eski ilçe başkanlarından Burhan Hacı Yakupoğlu ise “Kurucu ilçe başkanıyım; sevgili arkadaşlar durumumuz 15 sene önceki durumdan çok farklı bir durumda. Türkiye de demokrasi, eşitlik, özgürlük diye bir şey yok. Biz Hopa’da özgür olduğumuz gibi Türkiye de insanlar özgür değil. Birbirimize sahip çıkacağız, çıkmak sorundayız sahip çıkalım mı güçlenelim başarılı olalım. Hepinize saygılar sunarım” dedi

Önceki dönem il genel meclisi üyesi olan Rauf Başar, Yaptığı konuşmasında “Yeni yönetimi tebrik etti. Eğitim hakkında görüşlerini bildirirken günümüz de eğitimin gençler üzerindeki etkisini açıkladı. Yeni yönetimin düğünlere cenazelere katılmalarını, Hopa ve Kemalpaşa da adım adım gezlemelerini, okullarda, sokakta evlere giderken güller yüz, tatlı söz, hoş bakışlarla CHP ye oy kazandırmaya çalışacağız” dedi.

İlçe kongresinde başkan adayı olan İshak Karabulut “yeni yönetime başarılar diliyorum hepimiz yönetici gibi çalışmamız gerekiyor. Seçim bitti artık ileriye dönük bakmak zamanıdır. Yöntemlerle, stratejiler belirleyip, ayağı yere basan sağlam projelerle, ileriye dönük pozitif olarak hep beraber top yekun çalışmalıyız. İl, içle, taşra teşkilatlar hep beraber çalışılmalıdır. İnsanlara tehlikeyi, olumsuz gidişi, memleketin durumunu anlatmalıyız. Önümüzdeki 2 yıllık süreci olması gerektiği çalışma göstermemiz gerekir” dedi

Yeni yönetim kurulu üyesi Osman Akkaya ise yönetim adına yaptığı konuşmasında; “Bizim bir stratejimiz var. Bazı değişiklikler yapılması gerektiğinin farkındayız geçmişi geri de bırakıp geleceğe yönelik çalışmalarımız olacak. Sizleri de desteğine ihtiyacımız var” diyerek, Parti adına, dikkat edilmesi gereken konulara değindi. Gençlerin partiye kazanılması için görüşlerini bildirdi ve teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı

İsmet Başar ise geleceğe hedef belirlemek için Hopa’da ve Artvin genelinde 2004 ruhunun oluşturulması gerektiğini, 2004 de mevcut siyasi iktidar partisi 0 ilçe belediyesi ve diğerleri 8 belediye almıştı, iktidar partisinin ilçe belediyesi yoktu. 2 MHP 6 tane CHP’nin belediyesi vardı. Bu ruhun yeniden oluşması yeniden birbirimizi koşulsuz sevme umudunun olması gerektiğine inanıyorum. Benimde geçmiş de hatalarım olmuş, gelecekte hata olmamalı iletişimi iyi sağlarsak hatalar minimize olur ve başarı kaçınılmaz olur, kongrede de denildiği gibi ‘insan kendi evinde kedi yatağın da ölmek ister’ cümlesi çok önemlidir, burada olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Son konuşmacı CHP il başkanı Ali Yücel KURT “Böyle fikir alış verişi yapmak önemlidir. Fikir birliği yaptık burada bu konuda sizi tebrik ediyorum. Arkadaşlar aranızda fark edeniniz var mı Rezza olayı sağ medya da hiç yazıyor mu? Televizyonlar da gösteriliyor mu? Man adası belgeleri söyleniyor mu? Hayır söylenmiyor. Bu durumda belgelerle biz bunların üzerlerine gitmeliyiz. Öncelikle sizi tebrik ediyorum Hopa da böyle toplantılar yapamazdık katılımınız için teşekkür ederim. Parti içinde birlik ve beraberlik sağlanmış ve daha da sağlanmalıdır. Düşünce birliği, eylem birliği olmalıdır sokakta birlik olmalıdır. Hedefli çalışmak çok önemli, saraydaki faşizmi birlik ve beraberlikle yeneceğiz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Daha sonra partililerin ilçe lokalinde çay içerek sohbet ettikleri gözlendi. Aynı günün akşamında Arhavi’de önceki dönem belediye başkanı Musa Ulutaş’ın ölümünün 52. günü sebebiyle düzenlenen Mevlit’e katılındı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Chp Artvin İl Başkanlığına Yücel Ku...
 » Hopa Chp Yeni İlçe Başkanlığı Tören...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Artvin - Hopa Chp Ve Add Atatürk An...
 » Muharrem İnce Ve Mustafa Balbay Art...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Artvin Chp’de Yücel Kurt Güven Taze...
 » Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Türk-rus İşadamları Ticaret Forumun...
 » Doğu Karadeniz İş Dünyası Ve Tso Ba...
 » Artvin Eğitimine Taze Kan Geldi...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Artvin’de Ramazan Bayramı Mesajları...
 » Yusufeli Barajı Ve Hes’in Temeli At...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...