Artvin Chp’de Yücel Kurt Güven Tazeledi

14/07/2014 16:10

Cumhuriyet Halk Partisi (chp) Artvin İl Başkanlığına Ali Yücel Kurt Seçildi.


Haber: Hayati AkbaşCHP Artvin Olağan Üstü İl Kongresinde Yücel Kurt CHP Artvin İl Başkanlığına seçildi.

Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan CHP Artvin Olağan Üstü İl Kongresine CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İstanbul Milletvekili Çevre Komisyonu Üyesi Melda Onur, Artvin Eski Belediye Başkanı Emin Özgün, CHP Eski Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belde Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya Ardahan İl Başkanı, İlimdar Senem ve çok sayıda partili katıldı.

Yücel Kurt’un tek aday olarak girdiği olağan üstü genel kurulda 149 delege oy kullanırken seçim verilen teklifin kabul edilmesinin sonucunda blok liste şeklinde yapıldı.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktuttan’ın divan başkanlığında yapılan olağan üstü genel kurulun açılış konuşmasını yapan Ali Yücel Kurt yaşanan sürecin CHP’yi Artvin’de olağan üstü kongreye götürdüğünü ifade etti.

Kurt “CHP’nin ilke ve inkılâplardan olan devrimcilik ilkesine kesin kesin sahip çıkacağız. Ondan hiçbir an ayrılmayacağız. Biz geriden feyiz alıp geriye bakmayacağız. Eksiklerimizi tamamlayıp daima ileriye bakacağız. Bu devrimcilik ilkesi adı altında yenilikçiliği beraberinde getireceğiz. Örgütlenmemizin ve parti içindeki hiyerarşimizin sadece dolgu malzemesi olarak görünen sandık çevresi sorumlusu delegelerimizin öyle olmadığını ve onların ilçe ve il yönetiminden etkin olduğunu hep beraber yaşayıp göreceğiz. Parti içinde ki yapılanmayla tüm ilçelerimizde aklın yolu neyi gösteriyorsa onu yapacağız” dedi.

Partide kişisel bazlı örgütlenmeyi bir kenara bırakacaklarını ifade eden Kurt bunun olmazsa olmaz kuralları olacağını söyledi. Kurt duygusallığı bırakıp akılcılığa, dedikoduyu bırakıp sadece çalışmaya önem vereceklerini dile getirdi. Sokaklarda değil parti içinde danışma kurullarıyla sürekli istişare içerisinde olacakları vurgulayan Kurt bu yeni şiarla çıktığımız yolda bizlere ve arkadaşlarımıza vereceğiniz desteğe gönülden ihtiyacımız var. Oyunuzun yanında bu yolda sizlerin desteğine de ihtiyacımız var. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Burada bir el bizsek diğer el de sizlersiniz. ” diye konuştu.

Çalışmalarını örgüt disiplini ahlaki ve hiyerarşisine uygun bir şekilde yapmanın gayreti içinde olacaklarını belirten Kurt bu süreçte eksiklerinin ve hatalarının olabileceğini ve bunları gidermek içinde üyelerin delegelerinin partilerin uyarılarının önem arz ettiğini belirtti.

Kurt “Bizler eleştirilerinizi bizim bir eksikliğimiz olarak görüp bu eksikliği nasıl giderebiliriz bunun arayışı içinde olacağız. En kısa zamanda Artvin merkez ilçe olmak üzere Artvin’in tüm ilçelerinde üyeye dayalı toplantılar yapacağız. Bu toplantılarda yeni anlayışımızı ve ufkumuzu partililerimize anlatmaya çalışacağız. Biz mahallerin en ücra köşelerine kadar örgütlenmemizi yapacağız. Bir mahallede ki potansiyelimizi bilmezsek o mahalleye göre hizmet ve politikamızı yapamayız. Bu durumda diğer planlarımızda devre dışı kalır. Bunu seçimden 6 ay öncesine kadar başaracağız. Bu işi ölçülü saygılı ve ciddi bir şekilde yürüteceğiz. Bu anlamda ben ve çalışma arkadaşlarıma verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ederim” diye konuştu.

Kurt son olarak bu olağan üstü kongrenin CHP’nin Artvin’de yeniden yapılanması için önemli bir fırsat olduğunu bu yol da kollarını sıvadıklarını ve bu yolda hiçbir korkularının endişelerinin olmadığını kaydederek konuşmasını sonlandırdı.

“30 MART YEREL SEÇİMLERİNDE ARTVİN’DE CHP ÖRGÜTÜ OLARAK HİÇ İSTEMEDİKLERİ BİR MANZARAYLA KARŞILAŞTIK”

Gündemin 5. maddesi gereği önceki yönetim temsilci olarak söz alan Eski İl Başkanı Seçkin Kurt İl Başkanlığına aday olan Ali yücel Kurt’un Amcasının oğlu olduğunu ifade etti. Seçkin Kurt “Artvin’de CHP ile yakından ilgilenenler bizim her ne kadar CHP’nin içinden yer aldığımızı bilirler. Partimizle yakinen ilgilenmeyip oyunu veren vatandaşlarımız bunda tuhaf bir durum görebilirler” dedi. Ailesinin sülalesinin tüm bireylerinin CHP’ye gönül vermiş insanlardan oluştuğunu ve CHP’ye hizmet ettiğini ifade ederek bundan sonrada hizmet etmeye devam edeceğiz diye konuştu. 30 Mart yerel seçimlerinde Artvin’de CHP örgütü olarak hiç istemedikleri bir manzarayla karşılaştıklarını söyleyen Seçkin Kurt: “ Bunda görevde bulunan herkesin bir sorumluğu var. Sayın Milletvekilimin de bir sorumluluğu var. İl başkanı olarak benimde sorumluluğum var. Yönetiminde sorumluluğu var. Belediye başkan adaylarımızın da sorumluluğu var, kısacası herkesin sorumluğu var” diye konuştu.

Kongrenin Onur konuğu olarak Artvin’e gelen CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur ise yaptığı konuşma da Artvin’e her seferinde seve seve geldiğini ifade etti. Artvin’in gazetecilik dönemlerinden beri sık sık gelip gittiği bir il olduğunu kaydeden Onur “ Ne yazık ki her geldiğimizde çevre felaketi için geliyoruz. Gün gelsin ki sadece festivaller için gelelim istiyorum. Bunun için gelip gidiyorum” dedi.

Onur Yeşil Artvin Derneğiyle birlikte maden sahasını gezeceklerini belirterek bir sonraki günde Arhavi’de olacaklarını söyledi. Onur yaptığı konuşmada parlamenter rejim vurgusu yaparak şunları dile getirdi:

“GELİN BU ÜLKEYİ KARANLIK BİR GELECEKTEN KURTARIP PARLAMENTER DEMOKRASİMİZİ HÂKİM KILALIM”

“Artvin’in üzerinden karanlıklar eller çekilmediği sürece bizler Artvin’e gelip gitmeye sizlerle destek olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bugün bu kongrede olmaktan da onur duyuyorum. Kongrenin partimize Artvin’e ülkemize uğurlu olmasını diliyorum Seçilen yönetime şimdiden başarılar dilerim. Çok önemli iki seçime gidiyoruz. Bu seçim aslında kişilerin değil daha çok diktatörlük ve demokrasi arasında bir seçim olacak. Bunu hepimiz biliyoruz. Bunu herkese iyi anlatmamız gerekiyor. Ya biz kurucumuzun Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet ve Parlamenter demokrasinin devamını isteyeceğiz ya da çok karanlık adının ne olduğunu bile bilmediğimiz başkanlıklı yarı başkanlıklı diktatörlük mü hanedanlık mı böyle bir sisteme teslim olmak zorunda kalacağız. Bu ikincisi asla olmamalı ve olmayacak. Ben tüm örgütümü tüm dostları bu süreçte hep birlikte dayanışma içinde çalışmaya çağırıyorum. Gelin bu ülkeyi karanlık bir gelecekten kurtarıp parlamenter demokrasimizi hakim kılalım. ”

Konuşmaların ardından seçim kurulu heyeti kontrolün de oy kullanım işlemini geçildi. Sandığın açılmasıyla birlikte kongre sona erdi.

CHP İl Yönetimi Kurulu: Sani Akyürek, Mahir Çakmak, Bahtıgül Çelik, Suna Elçin, Akın Erdin, Süleyman Önen, Rahim Günal, Hasan Günalp, Bedrettin Kalın, Emre Küçükay, Yalçın Oral, Fatma Öztürk, Ercüment Seçkin, Feridun Yaşar Şahin, Ayhan Tekin, Bahadır Ural, Yaşar Uzun, Hakan Yavuz, Çeyhun Yılmaz, Hüseyin Yılmaz’dan oluştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.07.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Artvin’e...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Prof. Dr. Hurşit Güneş, Hayırlı Bir...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Chp’nin 89’uncu Kuruluş Yıldonümü A...
 » Chp İl Başkanlığı Seçimi 15 Gün Son...
 » Chp Grup Başkanvekili Levent Gök Ar...
 » Chp Artvin İl Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Chp İlçe Kongresinde Gergin An...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Chp Artvin İl Örgütü Terörü Lanetle...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » Artvin’de Bizim Artvin Derneği Kuru...
 » Artvin’in 2 Eski Vekili, Yeni Mille...
 » Chp Genel Merkezi Tüm İl Ve İlçe B...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...