Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Artvin’e Geliyor

20/08/2016 13:21

Chp Artvin İl Başkanı Yücel Kurt “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Artvin’e Geliyor”.


Haber: Hayati AkbaşCHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt son gelimeler hakkında önemli açıklamalarda bulunarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nın 25 Ağustos’ta Artvin’e geleceğini söyledi.

Başkan Kurt Yenikapı Manifestosu, Cerattepe ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 25 Ağustos’ta Artvin’e yapacağı ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

CHP İl Merkezi’nde yapılan basın açıklamasına CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Küçükay, İl Başkan Yardımcısı Süleyman Önen, CHP Basın ve Halkla ilişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özgür Gümüş ve partililer katıldı.

Çanakkale’de yapılan CHP İl Başkanları Toplantılarına katılan Başkan Ali Yücel Kurt, özellikle Yeni Kapı Manifestosunun herkes tarafından çok iyi bilinmesi için Artvin yerel basını aracılığı ile Kamuoyuna paylaştığını söyledi.

Başkan Kurt; “Türkiye çok önemli bir dönemeçten, süreçten geçiyor. Biz bunu yıllar önce söyledik. Her zaman uyarılarımızı yaptık. Ne yazık ki bugünler yaşandı.

FETÖ Terör Örgütü’nün Darbe kalkışması karşısında CHP’nin tavrının gayet net olduğunu ve geçmişte en çok zararı CHP’nin gördüğüne dikkat çekti.

Yenikapı bir ‘Kuvayi Milliye’ ruhudur. Kurtuluş Savaşı öncesi İstanbul’da100 binlerle ifade edilen mitingler yapılmış. O zaman ulaşım araçlarının olmadığını, iletişim araçlarının olmadığı yıllarda o çapta mitingler yapılmış. Yeni kapı ’da 5 milyon insan bir araya geldi. Orada her düşünceden insan tek bir amaç için toplandı. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.

CHP Yenikapı mitingine katılarak 12 maddelik bir manifesto yayınladı. Bu maddelerin her biri Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık kolonları, baki kalacak temelini oluşturuyor. Bu manifestoyu Artvin Halkı ile paylaşıyorum. İşte 12 maddelik Yenikapı Manifestosu:

Yeni Kapı Manifestosu

1. Camiye, kışlaya ve adliyeye siyaseti sokmayalım.

2. Siyasette uzlaşma kültürünü geliştirelim ve siyasette ortak aklı egemen kılalım.

3. Siyasette öz eleştiriden kaçınmayalım ve geçmişi iyi analiz edelim, tarihin tekerrürünü önleyelim.

4. Devletin inşasında liyakati esas alalım. İşi ehline verelim.

5. Her koşulda demokrasiye sonuna kadar sahip çıkalım. Ne darbe, ne dikta yaşasın tam demokrasi diyelim. Türkiye'yi darbe hukukundan arındıralım.

6. Cumhuriyet’imizin kurucu değerlerine sahip çıkalım ve derinleştirerek tahkim edelim.

7. Parlamenter sistemimizi güçlendirelim, bugün milletvekillerinin soru önerilerine dahi cevap verilmemektedir.

8. Medyanın özgürlüğünü sonuna kadar savunalım.

9. Yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını anayasal güvence altına alalım.

10. Din ve vicdan özgürlüğünün güvencesi olan "laikliği" hep birlikte savunalım

I 1. Eğitim sistemini tek tipçi bir anlayıştan çıkarıp, aklın öngördüğü bilimsel esaslara dayandıralım. Çocuklarımız fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür yetişmeli, dünyayı sorgulamalı.

12. Balyoz, Ergenekon, Casusluk davalarında FETÖ Örgütünün mağdur ettiği insanların itibarları iade edilmeli.

Kışlada Yargıda, Camide Siyaset Olmamalı

Bakın her bir madde üzerinde uzun konuşmalar değerlendirmeler yapılabilir. Ben size sadece bir iki madde üzerinde konuşmak istiyorum. Manifestonun 1. Maddesi en önemli maddesi olduğu için en tepeye yazılmıştır. Kışlada yargıda, camide siyaset olmamalı. Buraya siyaset girmemeli. Türkiye maalesef bu yüzden çok acılar çekti.

Ettiği “Fikri, Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Bir Nesil” Ancak Laiklik Sayesinde Yetişir”

Bir de Laiklik maddesi. Bu madde bütün inananların inanç özgürlüğünün sigortasıdır. Atatürk’ün işaret ettiği “Fikri, hür, vicdanı hür, İrfanı Hür bir nesil” ancak Laiklik sayesinde yetişir” dedi.

Cerattepe ile ilgili de konuşan Başkan Ali Yücel Kurt, “ Bu süreç içinde Cerattepe’de maden şirketi sürekli yeni algılar yaratmanın peşinde. Esnafı dolaşarak eleman alacağını söylüyor. Biz şunu söylüyoruz. Bu mücadeleyi Artvin halkı kazanacak. Zaten doğa onlara gereken cevabı verecektir. Buna imkân tanımayacaktır. ” Dedi.

Kılıçdaroğlu Ardanuç Yeni Belediye Hizmet Binasını Açacak

Başkan Kurt, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Ardanuç Belediyesi hizmet binasının açılışına geleceğini belirterek; “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 25 Ağustos 2016 Perşembe günü Ardanuç’a geliyor. Aslında 22 Temmuzda bu program gerçekleşecekti. Yaşanan 15 Temmuz Darbe girişmişi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti. Bu hizmet binası 25 Ağustos Perşembe günü açılacak.

Ardından Yeşil Artvin Derneği ile görüşecek ve Halit paşa önünde bir miting olacak. Buradan Artvin halkına duyuruyoruz ve tüm Artvin Halkını şimdiden davet ediyoruz” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.08.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Cumhuriyet Gazetesine Destekler Çığ...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Chp Artvin İl Örgütü Adalet İçin Yü...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Kılıçdaroğlu Bugün Artvin’e Geliyor...
 » Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi...
 » Artvin Chp’de Yücel Kurt Güven Taze...
 » Chp İl Örgütünden 15 Temmuz’la İlgi...
 » Artvin Chp İl Başkanı Adalet Yürüyü...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Artvin Chp;” Darbelerin Karşısınday...
 » Chp Eski İstanbul İl Başkanı Berhan...
 » Bakan Çelik, Memleketi Artvin’de De...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Artvin’de Demokrasi Nobeti Sona Erd...
 » Chp Merkez İlçe Başkanlığı Basın Me...
 » Başkan Akçiçek’de Dev Çınarın Kurul...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Chp Genel Merkezi Tüm İl Ve İlçe B...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...