Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda Ortaya Çıkmaya Başladı

12/05/2013 15:05

Akyürek “Biz Hopa’nın Her Şeyin En Güzeline Ve En İyisine Layık Olduğunu Bildiğimiz İçin Bu Yola Çıktık” Dedi.


Haber: Hayati AkbaşHopa Ticaret ve Sanayi Odasında 9 Haziran’da yapılacak olan seçimler yaklaşırken adaylarda ortaya çıkmaya başladı. 4 dönemdir Oda yönetim Kurulu ve Oda meclisinde görevlerde bulunan Osman Akyürek, 12 kişilik kadrosunu düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında basına tanıttı.

Hopa TSO’nun toplam 740 üyesi bulunduğunu, ancak 286 üyenin çeşitli nedenlerden dolayı münfesih duruma düştüğünü açıklayan Akyürek 5 grupta yapılacak olan seçimlerde toplam 454 üyenin oy kullanacağını söyledi. 1 Grupta Gıda ve Nakliyecilerin bulunduğu, 3 üyenin seçileceği grupta 150 üyenin oy kullanacağını ve bu grupta Enda Dış Ticaret adına Osman Akyürek, Yalçınlar Nakliyat temsilcisi olarak Zekeriya Yalçın ve Durmuşoğlu Gıda adına Hasan Durmuş’un adayları olduğunu açıkladı.

Akyürek 2 Grubu Beyaz Eşya ve Hazır Giyimcilerin oluşturduğunu, burada 2 aday için 62 üyenin oy kullanacağını ve bu grupta da Süleyman Ticaret temsilcisi olarak Süleyman Altunsoy ve Karaman Ticaret adına da Metin Karaman’ın adayları olduğunu ifade etti.

Akyürek Kooperatiflerin bulunduğu 3 grupta 2 aday için 68 üyenin oy kullanacağını ve burada da Başoba Nakliyat temsilcisi Alişan Topaloğlu ile Okan Poyraz’ın adayları olduğunu açıkladı.

4 GrupunBankalar, Petrol Şirketleri ve Kömürcülerden oluştuğunu bu grupta 3 aday için 107 üyenin oy kullanacağını ve adaylarının da Gazioğlu Petrol temsilcisi Kemal Gazioğlu, Gürsel Motor Yenileme adına Şükrü Aydemir ve Bayrak Ticaret adına Bülent Bayrak olduğu açıklandı.

5 grupta da İnşaat sektöründen 2 aday için 67 üyenin oy kullanacağı ve adaylarının da Kardelen İnşaat adına Reşat Aydın ve Tanvra Enerji adına Gökhan Bıyıklı olduğu açıklandı.

Toplantıda amaç ve projeleri hakkında bilgi veren Akyürek her şeyden önce kendileri açısından Hopa’nın önemli olduğunu, Hopa TSO’nun ilçe, il, bölge ve ülke düzeyinde tekrar o saygın konuma taşımak, düşünce ve önerilerine değer verilir bir oda olduğunu ortaya çıkarmak olduğunu ifade ederek, kendi bünyelerinde yer alan bütün üyelerinin hak ve hukuklarını eşit ölçüde korumanın öncelikleri olduğunu ifade etti.

HOPA TURİZM SEKTÖRÜ ÜZERİNDEKİ POLİS BASKISINA SON VERİLMELİ

Akyürek, Hopa’nın temel 2 önemli ticari sektörü olduğunu, bunlardan hizmet ağırlıklı sektör olarak hizmet veren yıldızlı turistik otelleri bulunduğunu, buralarda 700 civarında Hopalının istihdam edildiğini ve dolaylı olarak bu otellerin hizmet ve mal alımları ile ilçe ekonomisine ciddi bir katkı sağladıklarını ifade ederek “Ne yazık ki son günlerde Hopa üzerinde ve özellikle turistik otellerimiz üzerinde olanca hızıyla baskı uygulanmaya başlanmış, üyelerimiz olan işadamı otel sahipleri polis zoruyla gözaltına alınmış ve hak etmedikleri haksız mağduriyetlerle karşı karşıya bırakılmıştır. Biz bu uygulamaları kesinlikle kabul etmiyoruz. Biz ahlaki değerler arkasına saklanılarak yapılan bu uygulamalara derhal son verilmesini istiyoruz. Yasal olarak suç teşkil edecek uygulamalar var ise bunun kanun çerçevesinde yapılmasını önemle istiyor ve bekliyoruz. Sen suçluysan sende suçlusun diyerek, işadamlarının telefon konuşmaları dinlenilme iddiaları ile Hopa üzerinde estirilmeye çalışılan bu uygulamaların hemen durdurulmasını bekliyoruz. Biz her zeminde işadamlarımıza sahip çıkacağız. Sözde bahanelerle suç oluşturulmamalıdır. Yasalar çerçevesinde işlem yapılmasını bekliyoruz” dedi.

SARP SINIR KAPISINDA YÖNETİMDEN KAYNAKLANAN SIKINTILAR AŞILACAKTIR.

Akyürek Sarp sınır kapısındaki sıkıntıları yakından takip ettiklerini, yönetimden kaynaklanan beceriksizlikler sonrası sıkıntıların oluştuğunu, planlı-programlı bir çalışma yapılabilse ve çalışanların planlaması daha da düzgün yapılabilse bu sıkıntıların büyük ölçüde aşılacağını ifade eden Akyürek “Bir TIR’da en az 200-300 bin dolarlık malzeme var ve sen beceriksizliğin sonucu bu TIR’ları keyfi olarak bekletiyorsun. Bunda amaç ne, anlamakta da zorlanıyorum. Çıkışta 2 kapı var biri devamlı kapalı, çıkışta yer var görevli yok. Mesai saati içinde personel yer yer görevinde bulunmaz, ister istemez dışarıda da kuyruk oluşur. İşimiz kapıda arabaları yönlendiren 2 polis memuruna kaldı. O da işine geleni sen geç der, geri kalanına sıraya gir der. Biz bütün bu keyfiliklerin giderilmesi için çalışma grubu oluşturacağız. Sorunların her aşamada çözümü noktasında aktif olarak girişimlerde bulunacağız” dedi.

HOPAYA UND TIR KARNE VERME BÜROSU AÇILACAKTIR.

Toplantıda Nakliye sektörü ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Akyürek Nakliyecilerin her aşamada yanlarında olacaklarını günün 24 saatinde karşılaşacakları sorunların çözümü için çalışma grubu oluşturacaklarını ifade ederek “Aramızda UND temsilcimiz Alişan Topaloğlu var. Her şeyden önce UND tarafından Hopa’ya TIR karnesi verme bürosunun açılması için çalışacağız. Bugün Samsun’da 6 tane Rize’de 13 tane C-2 belgeli firma var ve buralarda bürolar var ama Hopa’da 29 tane C-2 belgeli firma var ama Hopada yok. Böyle şey olmaz. Biz elimizdeki bu 29 sayısı ile hakkımız olanı alacağız. ” dedi.

GÜRCİSTAN İLE TİCARİ İ, LİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİNE ÖNEM VERECEĞİZ

Yurtdışı nakliye ve ticarete önem verdiklerini ifade eden Akyürek aramızda Gürcistan’da yıllarca iş yapan arkadaşımız Kemal Gazioğlu var. Neleri yapabilir izi konuşacağız. Yurtdışındaki işadamlarımızın sorunlarına sahip çıkacağız. Ticaretin daha yoğun ve daha sağlıklı yapılması için girişimlerde bulunacağız” dedi.

HOPA LİMANININ SORUNLARI BİZİM SORUNUMUZDUR DİYECEĞİZ

Hopa Limanının ilçe ve bölge için son derece önemli bir kurum olduğunu ifade eden Akyürek “Hopa limanının her sorununu yakından takip edeceğiz. O sorunun çözümü noktasında elimizden geleni yapacağız. Hopa Limanı yönetimi ile düzenli olarak bir araya geleceğiz. Onların sorunlarını sahipleneceğiz. İş potansiyelinin artırılmasında nasıl katkıda bulunabilirsek bulunacağız. Hopa’nın önemli bir potansiyeli olan Hamsi İşleme tesisini belki Hopa Liman sahası içinde kurabileceklerini ve buna benzer projelerin hayata geçirilmesine çalışacaklarını” ifade etti.

İNÖNÜ CADDESİNİ BOYDAN BOYA KAPALI ÇARŞI HALİNE GETİRECEĞİZ

Akyürek Hopa için en önemli çalışmalarının İnönü Caddesi üzerinde yapacakları Kapalı çarşı projesi olduğunu, bu caddenin Hopa için önem ve anlamını bildiklerini, bu cadde üzerindeki esnaflarla biraya gelerek her bir dükkanın İstanbul Bazaar daki dükkan gibi düşündüklerini, ilçede gelecek yıllarda öğrenci sayısının 3-4 binlere çıkacağını düşünerek bu caddeye ciddi bir hareket getirmeyi amaçladıklarını, TSO olarak bu caddedeki ticareti desteklemek için Batuma düzenli otobüs seferleri koyarak Batum insanının Hopa’ya alış veriş yapması için getirip-götüreceklerini de sözlerine ekledi.

PROFOSYONEL BİR WEB SAYFASINI HAYAT GEÇİRECEĞİZ

Hopa TSO’ da göreve seçilmeleri halinde profesyonel bir Web sitesi hazırlayacaklarını, bu site kanalı ile Hopa ve Hopa TSO ve üyeler hakkında her türlü bilgiye rahatça ulaşılabileceği, üyelerinde harca tabi olan belgeler dışındaki tüm belgelerini alacakları özel şifreleri kanlı ile internet üzerinden almalarının yolunu açacaklarını, basına her türlü desteği vereceklerini ifade ederek “Bizim ana politikamız “Biz” üzerine kuruludur. “Bir varsa kendi için vardır, biz var isek hepimiz için, Hopa için, başarı için varız”.

İL DIŞINDAKİ İŞADAMLARIMIZI ZİYARET EDECEĞİZ

Değerlerimize sahip çıkacağız. İl dışındaki değerlerimizi, işadamlarımızı ziyaret edeceğiz. İlçemizin anahtarını kendilerine vererek ilçemize yatırım yapmalarını isteyeceğiz. İlçemize Turist getirmek için aktif çalışacağız. Bir günde 2 ülke diyeceğiz ama konaklamayı Hopa’da sağlamak için yoğun çaba sarf edeceğiz. İşin kısası Biz Hopa için yola çıktık. Biz “Hopa her şeyin en iyisine layık” diyen bir kadro ile yola çıktık. Şeffaf olacağız. Hesap verir olacağız. Düzenli olarak basınla bir araya gelerek çalışmalarımızı anlatacağız. Sizleri dinleyeceğiz. Sizlerden tek ricamız bizim anlattıklarımızı lütfen doğru anlatın. Biz kendimizin doğru bir yola çıktığına, Hopa’nın hak ettiği daha ileri noktalara taşınması için yola çıktığımıza inanıyoruz. Hepinize kahvaltımıza katıldığınız için arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının son bölümünde basın mensuplarının sorularının cevaplandırılması ile toplantı sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.05.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa, Tso Seçimine Kilitlendi...
 » Türk Nakliyecilerinin Sorunları Tif...
 » Hopa Tso’da Yönetim Görev Bölümü Ya...
 » Hopa Tso Gaziantep İş Gezisi Devam...
 » Hopa Tso 3 Meslek Grubu Üyeleri İle...
 » Und Hopa’ya Çıkarma Yaptı...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Hopa Tso’nun Igdır Mesaisi...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasında Yen...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Nakliyeciler İsyan’da “İflas Ettir...
 » Hopa’da Yeni Bir İşadamları Derneği...
 » Hopa Tso’da İkinci Tur Seçimler Tam...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » Hopa - Arhavi Arasında Osb Gerginli...
 » Hopa Yine Önemli Bir Projeye İmza A...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...