Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Basınla Kahvaltıda Buluştu

29/06/2012 20:35

Ak Parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven, Mekan Cafe'de Yerel Basınla Sabah Kahvaltısında Bir Araya Geldi.


Haber: Hayati AkbaşSohbet toplantısı şeklinde geçen kahvaltı Ak Parti İlçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve belediye encümenleri davetliler katıldı. Kahvaltıya katılan basın ve davetlilere Güven “hoş geldiniz” diyerek şu açıklamalarda bulundu; “Göreve geldiğim günden bugüne kadar Hopa’nın sorunlarını yerinde incelemeye çalışıyorum. Ben ve ekibim aralıksız bir şekilde çalışıyoruz. Partimizin özellikle Hopa’da söz sahibi olması ve Hopa’nın sorunlarını çözme anlamında hamleler yapıyoruz, yapacağız. Bunu inşallah zamanla tüm hemşerilerimiz görecek… Göreve başladığımız günden itibaren Partimize yaklaşık 600 üye kayıt yaptırmıştır. 600 kişiyi ailece düşündüğümüzde 1800 oy demektir. Bu da Ak Parti ilçe Teşkilatı olarak Yerel seçimlere ne kadar ciddiyetle baktığımızın bir göstergesidir” dedi.

Kemalpaşa Beldesinde de yapılan görev değişikliğine de değinen Güven ataması yapılan Hakan Yılmaz’a da başarılar dileyerek birkaç gün içerisinde yönetim kurulunun basına açıklanacağını ve Kemalpaşa da da hizmetlere devam edileceğini de söyledi. . Kahvaltıda Güven’e basın mensupları bazı sorular sordu. Bu sorulardan biri 31 Mayıs Metin Lokumcu‘yu anma töreniydi. Her Hopalı üzerine düşen görevi yaparsa bu tür olayları farklı boyutlara çekmedikleri müddetçe bizlerde bir Hopalı olarak orada bulunuruz. Provokatif eylemlere yer verilmediği sürece ve Hopa’ya zarar verecek her türlü girişimden uzak durulduğu sürece hiçbir kimsenin bir anma programına olumsuz bakması düşünülemez” dedi.

“Çayda kota” ve “Sarp Gümrüğünde geçişte yaşanan kuyruk izdihamını çekenler ne olacak?” sorusuna da Güven şu cevabı verdi ; “Çay fabrikalarımız aralıksız çalışıyor ve idarecisinden, memuruna, işçisine herkesin görevini en iyi şekilde yaptığını düşünüyorum. Hopa olsun Kemalpaşa olsun fabrikalarımız günlük mevcut kapasiteleri ile çalıştılar. Müstahsilin mağdur olmaması adına her türlü özveride bulundular, aktarma aşmasında bazı sorunlar yaşanmıştır, doğrudur, ancak o sorunlar da kısa sürede aşılmıştır. Şahsım ve teşkilatım adına çay fabrikası çalışanlarına teşekkür ediyor, önümüzdeki ikinci ve üçüncü sürüm yaş çay alımlarının daha zahmetsiz bir şekilde sonlanması temenni ediyorum” dedi.

Gümrük sorununu da Sarp Gümrük sahası içerisinde ki fiziki şarlarla ilgili şu an yoğun bir şekilde iyileştirme çalışması yapıldığını ifade ederek “Var olan sahayı en iyi şekilde nasıl kullanabiliriz, bunun plan ve programı yapıldı ve proje dahilinde çalışmalar devam etmektedir, başta yaya trafiği olmak üzere saha içerisinde genel manada bir rahatlamayı zamanla hepimiz hissedeceğiz. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sn. Hayati Yazıcı’ya ve Milletvekilimiz Sn. Dr. İsrafil Kışla’ya her fırsatta bu yöndeki sorunları aktardık ve sağ olsunlar, konuyla ilgili gerekli girişimleri yapıp gerekli talimatları vermişlerdir Ne yapılması gerekiyorsa o yapılacaktır” dedi.

Giriş, çıkış ve diğer işlemlerin daha seri bir şekilde yapılabilmesi açısından gerek gümrük gerekse de emniyet personeli takviyesi yapılacağının bilgisini de veren Güven “nakliyecisinden, memuruna, turistinden, yolcusuna kadar her kesimin içinde bulunduğu sıkıntıyı biliyoruz bir iki aya kadar inşallah bu sorunlar bitecektir, biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Basın mensuplarının aylık dört defa tanınan otomobil ile geçiş hakkı ile ilgili sorusuna da şu cevabı verdi “Bu sadece Sarp kapımızda olan bir uygulama değil, malumlarınız üzere bütün sınır kapılarımızda yapılan bir uygulamadır, tabi ki gerçek manada ki iş adamlarımız bu uygulamadan mağdur olmuşlardır, belki istediği zaman aracıyla sınırı geçememiştir fakat uygulamayı farklı amaçlara alet eden maalesef birçok insanımız da olmuştur, vergisini ödeyen ticaret erbabımız zarar etmiştir, zor durumda kalmışlardır, uygulama gerçek amacından çok fazla uzaklaşmıştır, Devletimizin de olaya sahip çıkması gerekiyordu. Bunlar düşünülerek böyle bir uygulama değişikliğine gidilmiştir” dedi.

Ak parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven, Yerel Seçimlerle ilgili bir soru üzerine de teşkilat olarak Hopa’nın yıllardır biriken sorunlarını bildiklerini bu sorunları iktidar partisi olarak çözmelerinin çok da zor olmadığını Türkiye genelinde yapılan hizmetleri yerelde de belediyecilikte gösterebileceklerini, Belediyeciliğin Ak partinin işi olduğunu, Ak parti belediyeciliğinin diğer belediyelerden farkını görebilmenin mümkün olduğunu, görmek isteyen herkesin bu farkı görebileceğini, Hopa’nın daha iyi hizmetlere layık olduğunu ve şu an görevde Hopa ya ve Hopa’lının sorunlarına sahip çıkmak adına bulunduklarını söyledi.

“Artık Hopa’yı Ak Belediyecilikle tanıştırmanın zamanı gelmiştir” diyen Güven her Hopa’lının memleketine sahip çıkması gerektiğini hiç kimsenin bir başkasının özgürlüğünü kısıtlayamayacağını ve çocuklarımızın geleceğini ipotek altına almaya hiç kimsenin hakkının olmadığını, memleket sevdalısı herkesin bu şekilde düşünmesi gerektiğini, yerel seçimlerde de herkesin desteğine ihtiyaçlarının olduğunu, belediye başkanlığı için sürpriz aday adaylarının olduğunu ve adayın merkezden değil bizzat kendi başkanını Hopa halkının tespit edeceğini ifade etti.

Kendisinin diyalogdan yana olduğunu medeni insanların her şeyi konuşarak çözebileceklerini bu yüzden basınla her zaman diyalogdan yana olduğunu söyleyen Güven, davete katılan Basın mensuplarına ve partililere teşekkür etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.06.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Yeni Bir İşadamları Derneği...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda...
 » Und Hopa’ya Çıkarma Yaptı...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Chp Milletvekilleri Rize Ve Artvin’...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa Geleceğe Hazırlanıyor...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Lojistik Danışmanı Hopa Myo Öğrenci...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Ferit Gö...
 » Hopa Ve Arhavi Belediyelerine Ziyar...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Akpartililer Basınla Bira...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...
 » Artvin Chp Merkez İlçe Gençlik Koll...