Und Hopa’ya Çıkarma Yaptı

26/11/2015 14:47

Und Başkanı Çetin Nuhoğlu Hopa’da Nakliyecilerle Biraraya Geldi.


Haber: Hayati AkbaşUluslar arası Nakliyeciler Derneği Başkanı Çetin Nuhoğlu Hopa’ya geldi. Hopa’da Cihan Oteli Restaurantında Nakliyecilerle yapılan toplantıya katılan Nuhoğlu gündeme dair açıklamalarda bulunarak Nakliye sektörünün sorunlarının çözümü için tüm güçleri ile çalıştıklarını söyledi.

Hopa TSO tarafından organize edilen toplantıya UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, UND Y. K. üyesi Abdullah Özer, UND Y. K. üyesi Alişan Topaloğlu, UND Karadeniz Bölge Temsilcisi Hakan Demircan, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, HOPAPORT Lojistik Müdürü Hakan Pak ve Nakliye firmaları sahipleri ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hopa TSO Y. K. Başkanı Osman Akyürek, UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener ve beraberindeki heyeti Hopa’da konuk etmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek “Hoş geldiniz” dedi.

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu’da Hopa’nın kendisinde her zaman ayrı bir yeri ve önemi bulunduğunu, burada güzel dostluklar kurduğunun ve dostları bulunduğunu ifade ederek, ”Hopa ülkemizin müstesna güzellikleri kendi içinde barındıran ilçelerimizden biridir” dedi.

Hopa’nın Limanı, Sınır kapısı, Iran ve Nahçıvan’a geçiş koridoru üzerinde bulunmasının da stratejik açıdan Hopa’ya ayrı bir önem kazandırdığını bildiğini, özellikle son yıllarda Sarp sınır kapısında yaşanan yoğunlukla beraber kapının ihtiyaca cevap vermede zorlandığını, bundan en çok etkileneninde Nakliye sektörü olduğunu söyledi,

NUHOĞLU “TÜRKİYE 4 SEÇİM VE GEZİ İLE 17-25 ARALIK TRAVMALARI YAŞADI. OLAN NAKLİYECİYE OLDU”

Nakliye sektörünün beklemeden değil, çalışarak para kazanmasını bilen, her yıl kendisini her açıdan geliştiren bir sektör olduğunu bildiklerini, ancak Bürokratik hantallık, kurumlar arası uyumsuzluk, sınır kapısında çalışanların keyfi uygulamalarının ceremesini hep Nakliye sektörünün çektiğini, ilgili bakanlıklar ile yaptıkları toplantılarda sorunları hep gündeme getirdiklerini, çözüm için söz aldıklarını ama ne hikmetse uygulamaya sıra geldiğinde bunların unutulduğunu söyleyen Nuhoğlu, ülkeler arası ilişkilerde bile bu sıkıntıyı yaşadıklarını, atılan imzaların bile uygulamaya geldiğinde uygulanmadığı bir süreç içinde kaldıklarını söyledi.

Nuhoğlu ülkemizin geçen 2 yıllık sürede 4 seçim yaşadığını, Gezi ve 17-25 Aralık gibi 2 de sosyal travma geçirdiklerini, bu belirsizlik içinde sıkıntıların da artarak bugünlere gelindiğini ifade ederek “Şimdi kimse siyasi istikrarsızlığın arkasına sığınamaz artık. Hükümetimize sorunlarımızı ilettik ve istikrarlı bir ortamda bu sorunların çözümünün de takipçisiyiz” dedi.

GÜMRÜKLERDE HER KURUMUN KENDİ BORAZANI ÖTÜYOR, NAKLİYECİ ARADA EZİLİYOR

Nakliye sektörünün en önemli ayağının Gümrükler olduğunu söyleyen Nuhoğlu Bakan Hayati Yazıcı döneminde birçok işin rayına oturmasına rağmen sonra yerine gelen bakanın kendi kadrosunu kırarak yeni bir düzen kurmasının sıkıntılarını da Nakliye sektörünün çektiğini, Nakliye sektörünün artık yeni bir sıkıntı çekecek hali kalmadığını sözlerine ekledi.

UND Başkanı Nuhoğlu Sarp sınır kapısında sıkıntıları yerinde görüp toplantı yapacaklarını, Sarp’ta mutlaka sıkıntıları ortadan kaldırmaları gerektiğini ifade ederek Gürcü tarafındaki keyfi uygulamalara da son verilmesinin zamanının geldiğini söyledi.

AKYÜREK “UND’NİN HOPA’YA TEMSİLCİLİK AÇMASINI BEKLİYORUZ”

Toplantının son kısmında bir konuşma yapan Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek Hopa TSO hizmet binasının yapımının hızla devam ettiğini, kısa bir süre sonrada burada hizmet vermeye başlayacaklarını ifade ederek “Hopa’nın Nakliye potansiyelini sizlerde biliyorsunuz. Hatay’ından, Adana’sına, Konya dan İstanbul’a kadar Uluslar arası taşımacılık da Hopa önemli bir uğrak merkezi.

Biz yeni hizmet binamızda UND’ yede bir ofis vererek UND temsilciliğinin artık Hopa’da açılmasının zamanı geldiğini ifade ediyor ve bu konuda sizden destek istiyoruz. Yıllardır bu talebimizi dile getirdik ama artık bunun zamanı geldi diye düşünüyoruz” dedi.

NUHOĞLU SARP İHTİYACA CEVAP VERMİYOR

Daha sonra Hopalı Nakliyeciler Yabancı Plaklı TIR’larla haksız bir rekabet ortamı yaşadıklarını, sınırlarda günlerce beklemenin kendilerini mağdur ettiğini, Gümrüklerde kapasitenin düşük olduğunu, personellerin rantabl çalıştırılmadığını, Keyfi uygulamalara son verilmesi gerektiği, Sarp’ta polisin 3 peronda da işlem yaparak giriş çıkışları hızlandırması gerektiği, Gürcü tarafında özellikle Türk Tırlarına yönelik keyfi uygulamalara son verilmesinin aciliyet kazandığını başkan Nuhoğluna ilettiler.

Toplantı soruların ardından sona ererken Çetin Nuhoğlu “Biz buradan Sarp sınır kapısına geçiyoruz. Yerinde incelemelerde bulunacağız ve Türk ve Gürcü heyetlerinin katılacağı toplantıda bu sorunların hepsini gündeme getireceğiz” dedi.

T. C. BATUM BAŞKONSOLOSU TEMİZKAN’DA TOPLANTIYA KATILDI

Çetin Nuhoğlu, beraberinde Hopa TSO Y. K. Başkanı Osman Akyürek olduğu halde Sarp Sınır kapısına geçerek kapıda ve sahada incelemelerde bulunduktan sonra Sarp Mülki Amirliği toplantı salonuna geçerek burada Gürcü temsilcilerinin de bulunduğu toplantıya katıldı. T. C. Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, Vali Yardımcısı ve Sarp Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk’ün de katıldığı toplantı sonrası yapılan açıklamada sorunların hepsinin tek tek masaya yatırıldığını ve sorunlar üzerine bir çalışma yapılacağı ifade edildi.

Çetin Nuhoğlu ve beraberindeki heyet toplantının sona ermesi ardından İlçe’den ayrıldılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.11.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...
 » Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Türk Nakliyecilerinin Sorunları Tif...
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Hopa’da Yeni Bir İşadamları Derneği...
 » Hopa Tso’nun Igdır Mesaisi...
 » “Mevzuat Dışı Taşıma İstemiyoruz”...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Ferit Gö...
 » Hopa - Arhavi Arasında Osb Gerginli...
 » Hopa Yine Önemli Bir Projeye İmza A...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Türkiye Tarihinin En Büyük Sigara K...
 » Gürcistan Tarafında Sefa Var! Türki...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...