İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Hopa Tso’ya Ziyaret

06/05/2015 15:04

Akparti Artvin Milletvekili Adayları İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar Hopa Tso’yu Ziyaret Ederek Sorunları Dinlediler.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Akparti Milletvekili adayları İsrafil Kışla ve Vedat Kibar beraberlerinde Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Başkanı İlyas Güven, İl Genel Meclisi üyesi Hüsnü Çakır ve partililer olduğu Hopa İş dünyasının temsilcisi Hopa TSO’yu ziyaret ettiler.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Meclis Başkanı Metin Karaman ve Yönetim ve Meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda adaylar, kendilerini tanıtarak neden aday olduklarını ve neleri yapacaklarını anlattıktan sonra Hopa İş dünyasının sıkıntı-sorun ve taleplerini dinlediler.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek adayları odalarında gördüklerinden dolayı memnun olduklarını ifade ederek “Hoş geldiniz” dedi. Akyürek Hopa’nın sıradan bir ilçe olmadığını, belki bir il’den daha fazla öneme sahip olduğunu, bulunduğu coğrafi konum gereği stratejik bir ayrıcalığa sahip olduğunu söyledi.

Akyürek, Hopa TSO olarak öncelikle üzerinde ısrarla durdukları ve Hopa’nın ufkunu açacak olan Hopa-Batum Demiryolu projesinin olmazsa olmazları arasında olduğunu sürecin ısrarla takipçisi olduklarını söyledi.

Akyürek ikinci olarak Organize Sanayi Bölgesi Projesi üzerine çalışmalardan bahsederek “biz alan ortaya çıkartmaya çalışıyoruz Bu konuda özel düzenlemeler yapılarak prosedürde istenen alanlarda lokal kolaylıkların sağlanabileceğini”, Milletvekili Kışla’nın bu konuda ciddi destekler verdiğini ifade ederek kendisine teşekkür etti. Akyürek ayrıca Kemalpaşa’da düşünülen OSB arazisi ile ilgili bir krokiyi Milletvekili Kışla’ya verdi.

Akyürek HOPAPORT ile birlikte Kruvaziyer turizmi konusunda ortak protokol imzalayarak çalışmalara devam ettiklerini, Artvin’de herkesin Turizm konusunu ağzından düşürmezken kendi projelerine destek verilmesi noktasında çabanın yetersizliğinden dolayı üzüldüklerini, ama Hopa Limanına gelecek yüzlere yabancı turistin Hopa’da kalmayacağını, Artvin, Yusufeli- Şavşat- Ardanuç- Borçka- Macahel-Arhavi gibi tarihi ve turistik yerleri bulunan merkezleri ziyaret edeceklerini, projenin hayata geçirilmesinin bir il’i komple ilgilendirdiğini ifade ederek, siyasilerin desteğine önem verdiklerini ifade etti.

Milletvekili İsrafil Kışla Hopa’ya her zaman önem verdiklerini, Hopa’nın ciddi projelerle kendisine geldiğini ve her zaman sayın başkanı da yanına alarak Ankara’da yapılması gereken ne varsa yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Cankurtaran tünelinin hizmet vermeye başlaması ile Hopa’nın öneminin daha da artacağını, özellikle Hopa Limanının Doğu ve İran’la ticaretinde ciddi artışları beraberinde getireceğini, bundan herkesin yararlanacağını söyleyerek kendisinden istenecek her desteği vereceğini söyledi.

Milletvekili Kışla da Hopa TSO üyelerine ‘ sizde seçimle geldiniz, sizin siyasi yönünüz olmaz, siz iş adamısınız, bizde yasalar çerçevesinde size yardımcı olmakla sorumluyuz. Hopa ilimizin ekonomik ve nüfus bakımından en büyük ilçesi ve en hareketli yeridir. Bizler Hopa tünelini, Hopa devlet hastanesini, DSİ dere ıslahını ve birçok konuda ilçeye hizmeti sürdürüyoruz. Sizlerde ticareti yönetiyorsunuz, sizlere başarılar dilerim’ diyerek sözlerini tamamladı.

Vedat Kibar’da kendisinin de Hopa’lı olmasından dolayı sayın başkanın anlattığı her projenin kendisini heyecanlandırdığını ve bu projelerin her aşamasına severek destek vereceğini, Sarp sınır kapısında yaşanan sıkıntıları da kapının yeniden yapılandırılması ile ancak aşılacağını, bunu da projelendirdiklerini sözlerine ekledi.

Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven’de Hopa TSO’ ya ve projelerine her zaman önem verdiklerini söyleyerek kapılarının hep açık olduğunu, bundan sonra açık olacağını, birlikte çalışmadan Hopa’nın iş dünyasının, kurumlarının ve vatandaşlarının kazançlı çıkacağını sözlerine ekledi.

Toplantı karşılıklı iyi dilek ve başarı temennileri ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.05.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Und Hopa’ya Çıkarma Yaptı...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda...
 » Hopa Yine Önemli Bir Projeye İmza A...
 » Artvin Organize Sanayi Bölgesi Kuru...
 » Hopa - Arhavi Arasında Osb Gerginli...
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Hopa Tso Meslek Grupları İle Buluşm...
 » Hopa Tso’nun Bu Defaki Ziyaretçisi...
 » Hopa’da Yeni Bir İşadamları Derneği...
 » Chp Milletvekilleri Rize Ve Artvin’...
 » Hopa Heyeti Ankara’ya Çıkarma Yaptı...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...