Hopa Tso’da Yönetim Görev Bölümü Yaptı

24/06/2013 12:03

Hopa Tso’da Osman Akyürek 4 Yıl İçin Y.k. Başkanı Seçildi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de merkez, Borçka ve Arhavi TSO’lardan sonra Hopa TSO’ da seçim takvimini tamamlayarak çalışmalara başladı.

Hopa TSO’ da geçtiğimiz günlerde yapılan grup temsilcileri seçimi ardından Y. K. , TOBB delegesi ve Disiplin Kurulu içinde İlçe seçim kurulu gözetiminde seçimlere gidilmişti. Bu seçimler sonrası Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen 5 üyede oda toplantı salonunda yaptığı toplantıda kendi içinde görev dağılımı yaparak, Hopa TSO’ da seçim sürecini tamamladı.

Hopa TSO Yönetim Kurulu kendi içinde yaptığı görev bölümünde başkanlığa Osman Akyürek’i seçerken, başkan yardımcılıklarına Zekeriya Yalçın ve Okan Poyraz’ı, Muhasip üyeliğe Şükrü Aydemir’i seçerken Hasan Durmuş’da Yönetim kurulu üyesi olarak kaldı.

Seçimlerin tamamlanması ardından Başkanlığa getirilen Osman Akyürek bir teşekkür açıklaması yaparak “Hopa TSO’ da ilçemize yakışır olgunlukta ve demokratik bir ortamda seçim süreçlerini başarıyla sonuçlandırdık. Daha öncede söylemiştim. Bu bir bayrak nöbetidir diye, bugün çok değerli üyelerimiz nöbet bayrağını bizim elimize teslim ettiler. Arkadaşlarımızla beraber görev süremiz içinde bu bayrağı başımız dik, alnımız açık, şeffaf bir yönetim anlayışı ile en iyi şekilde taşıma çalışmamıza başlamış bulunuyoruz.

Biz ekibimizdeki arkadaşlarımızla adaylığımızı açıkladığımızda söylediğimiz Hopa TSO sadece Hopa’daki üyelerimizin değil, Artvin’imizin sorunlarının çözümü noktasında aktif bir rol oynayacaktır demiştik. Şimdi biz Hopa TSO’nun düşünce ve önerilerinin bölge TSO’larda ve hatta TOBB’da dikkate alınması için yoğun bir çalışmanın başlangıcı noktasındayız. Hedeflerimiz var. Hopa Limanımızdaki hareketliliğin daha yukarılara çıkartılması ve burada oluşacak iş istihdamı ve potansiyelinin geniş kesimlere nefes aldıracağının bilinci ile, Sarp sınır kapımızda kuyrukların yaşanmadığı, herkesin işte kapımız diyerek gurur duyacağı bir sınır kapısı haline dönüşeceği, Hopa’dan elde edilen kazançların önce Hopa’nın sorunlarının çözümü için kullanılmasına, Hopa-Sarp arasında sanayi yatırımı değil, bu bölgenin komple Turizm bölgesi ilan edilmesi için, ilçemiz ekonomisine nefes aldıracak sanayi yatırımlarının ilçeye getirilmesine, İl dışında yaşayan işadamlarımızın kendi illerine ve ilçelerine, bu kapsamda Hopalı işadamlarımızın da Hopa’mıza yatırım yapmaları konusunda çağrımıza kadar bizleri bekleyen saymakla bitirmeyeceğimiz hedeflerimiz var. Elbet bunların çözümü sadece Hopa TSO yönetimi olarak bizim değil, bu konuda yanımızda yer alacak sektörlerinde başarı göstermiş, ilişkileri güçlü üyelerimizi de yanımıza alacağız. Çalışma grupları oluşturacağız. Sözün kısası bizler zamanımızın her anını en verimli şekilde değerlendirerek ilçemizin hak ettiği daha ileri noktalara taşınması çalışmasına başlamış bulunuyoruz. Tüm üyelerimize tekrar teşekkür ediyor, bu seçimlerin kaybedeninin olmadığını, kazananın Hopa olduğunu tüm üyelerimizin de bilmesini istiyoruz” dedi.

Hopa TSO Oda meclis başkanı Metin Karaman ve Y. K. Başkanı Osman Akyürek, görev bölümü ardından TOBB tarafından düzenlenen bir toplantıya katılmak üzere Ankara’ya hareket ettiler. Karaman ve Akyürek Ankara’da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulundular. Bu arada TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile de görüşen Akyürek bundan sonra daha faal bir Hopa TSO ile TOBB ilişkilerinin gelişeceğini ifade ederek odanın yeni proje ve hedefleri konusunda Hisarcıklıoğlu’na bilgiler verdi. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşmelere Artvin-Arhavi-Borçka ve Hopa TSO Y. K. ve Meclis başkanları da eşlik etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.06.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda...
 » Hopa Tso’nun Igdır Mesaisi...
 » Hopa Yine Önemli Bir Projeye İmza A...
 » Hopa Tso’ya Ziyaretler Devam Ediyor...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa’da Turizm Adına Önemli Bir Adı...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce’ye Ziya...
 » Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı Törenle...
 » Gürcistan’ın Türk Nakliyecilere Uyg...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » “Mevzuat Dışı Taşıma İstemiyoruz”...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » Artvin’in Gündemi Kruvaziyer Turizm...
 » Hopa’da Tayini Çıkan Savcı Kaşıkçı...
 » Hopa Tso’nun Gündemini İnşaat Sektö...
 » Hopa Tso’nun Ağır Misafiri Vardı...
 » Hopa Tso Nakliyecilerin Sorunlarına...
 » Hopa Tso Hizmet Binasında Sona Yakl...
 » Hopa Milli Eğitim Müdüründen Hopa T...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...