Hopa’da Yeni Bir İşadamları Derneği Faaliyete Geçti

26/05/2013 20:01

Hopa Sanayici İşadamları Derneği (hosiad) Kuruluş Çalışmalarını Tamamlayarak Faaliyetlerine Başladı.


Haber: Hayati AkbaşHopa’da kuruluş çalışmalarını tamamlayan Hopa Sanayici İşadamları Derneği, çalışmalarını tamamlamanın ardından faaliyetlerine de başladı. İlk olarak geçtiğimiz günlerde Dünya Gazetesi yazarı Rüştü Bozkurt’u Hopa’ya getirerek bir söyleşi düzenleyen dernek bu defa da Hopa’da faaliyetlerine devam eden basın mensupları ile dernek merkezinde sabah kahvaltısında bir araya geldi.

HOSİAD kurucu Başkanı Sinan Altunsoy’un yanı sıra yönetim kurulu üyeleri İbrahim Koyuncu ve Hakan Aslan ile Bursa İnegöl’de Mobilyacılık sektöründe faaliyet gösteren art-line ortaklarından Şeref Altunkaya’nın da katıldığı kahvaltıya Hopa’da çalışmalarına devam eden bütün basın mensupları katıldı.

Altunsoy kahvaltı davetine katılan bütün gazetecilere ayrı ayrı teşekkür ederek “Hoş geldiniz” dedi. HOSİAD’ın kuruluş çalışmalarını tamamladığını açıklayan Altunsoy ilk olarak basın mensuplarıyla buluşarak kendilerini anlatmak istediklerini ifade ederek, bundan sonra Kaymakam, Belediye Başkanı, Kooperatif ve tüm STÖ’lerini belirli periyotlar içinde ziyaret edeceklerini ifade etti. Hopa’nın sorunlarını yakından bildiklerini, geçmişten bugüne birçok sorunun çözümlendiğini, kendisinin de TSO Başkanlığı yaptığı dönemde çözümü için uğraştıkları Batum havalimanının ortak kullanımı, Sarp Sınır kapısının rehabilitesi, Hopa MYO’nun Trabzon’dan Hopa’ya getirilmesi, Çevre yolu gibi sorunların çözümlendiğini ifade ederek “Ancak Hopa bulunduğu çoğrafi konumu gereği her geçen gün önemi artan ilçelerin başında gelmektedir. Biz bunun bilinci içinde derneğimizi kurduk. Derneğimiz Karadeniz Sanayici İşadamları Federasyonu KASİF üyesidir. Bilindiği gibi KASİF’te TUSKON üyesidir ve dolayısıyla derneğimiz bulunduğu merkezde başlı başlına önemli bir sorumlulukla karşı karşıyadır.

Bizler HOSİAD olarak iş dünyasının her sorununa sahip çıkmak istiyoruz. Şu an 50 üyemiz var. Derneğimiz işadamı vasfına sahip TSO üyesi işadamlarımıza kapısını her zaman açık tutacaktır. Yerel basınla, bölgesel ve ulusal basının yereldeki temsilcileri ile her zaman ilişkilerimizi sıcak tutacağız. Bu arada ilimiz ekonomisi içinde ciddi bir istihdam yaratan Hopa Limanımızın her sorununu sahipleneceğiz. Özellikle uzun yıllardır takipçisi olduğumuz Hopa-Batum Demiryolu projesinin hayata geçirilmesi için her türlü girişimde ve bu girişime destek veren her oluşuma destek vermeye devam edeceğiz.

Bizler Hopa Limanının önemini biliyoruz. Avrupa ile Asya arasında taşınacak yüklerin, Kafkaslara taşınacak yüklerin aktarım üssü neden Hopa Limanı olmasın. Belki Hopa Limanı-Poti Limanı arasında bir bağlantı kurmak bile neden düşünülmesin. Buna Demiryolu projesi de neden dahil edilmesin?

Gürcistan’da son yapılan seçimlerle oluşan iktidarın Rusya ile ilişkileri geliştirmesine paralel ilimiz ve ilçemiz açısından yeni iş fırsatları ortaya çıkacaktır. Bu fırsatları en rantbl şekilde değerlendirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Üyelerimizle ve Hopa iş dünyası ile yeni süetçe nelerin yapılabileceğini konuşacağız ve yeni ortaklıkların kurulması, yeni projelerin hayata geçirilmesi noktasında azimle çalışacağız.

Bizler Artvin-Hopa olarak Batum’la ticari ilişkilerin geliştirilmesine paralel İlimizin turizm potansiyelini Batumla beraber değerlendirme noktasında projeler üreteceğiz.

Komşu illerimizdeki mülki ve yerel yöneticiler ile iş dünyası temsilcileri ile diyaloğlarmızı geliştireceğiz. Hopa’nın var olan potansiyelinin değerlendirilmesi noktasında her türlü çalışmanın yerine göre öncüsü, yerine göre içinde olacağız. Biz tabela derneği olmayacagız. Sürekli iyiyi arayarak kendimizi geliştireceğiz ve buna paralel ilçemizin gelişimi için aktif çalışma içinde olacağız. Bu arada sizler, gazeteci arkadaşlarımızın her türlü öneri ve düşüncelerini de saygıyla karşılayıp değerlendireceğiz” dedi.

Altunsoy Haziran ayı başında yapılacak olan Türkçe olimpiyatlarının bir durağının Rize olduğunu ifade ederek HOSİAD olarak olimpiyatların içinde olacağız. Bir etkinliğin ilçemizde yapılması için girişimlerimiz devam etmektedir. ” dedi.

Kahvaltıda basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Altunsoy, “önümüzdeki süreçde kaymakamızla, Belediye başkanı ve diğer STÖ başkanlarına yapılacak olan ziyaretlere basın mensuplarını da davet edeceğiz” diyerek davete katılan gazetecilere teşekkür etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.05.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...
 » Hosiad Hopa’lı İşadamlarını Ortaklı...
 » Lojistik Danışmanı Hopa Myo Öğrenci...
 » Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...
 » Und Hopa’ya Çıkarma Yaptı...
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Ferit Gö...
 » Atapark Depur Hopa’ya Yakıştı...
 » Hopa’da İftarlar Devam Ediyor...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » Hopa İş Dünyası İle Ropörtajlarımız...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Risiad Hopa’da Hosiad’dan Havaalanı...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...