Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vardı

26/04/2016 17:36

Iğdır Tso Başkan Ve Yönetimi Hopa’da Tso Ve Hopaport’u Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşGeçtiğimiz yıl Hopa TSO tarafından ziyaret edilen Iğdır TSO heyeti, Hopa’ya iade-i ziyarette bulundu. Iğdır Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Arslan, Y. K. Başkan Yardımcıları Efgan Aydın ve Tahir Talay, Y. K. Üyesi Ali Yalçın ve Genel Sekreter Gökçen Turan’dan oluşan heyet Hopa ziyaretine TSO’yu ziyaret ederek başladı.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Meclis Başkanı Metin Karaman ve Y. K. üyeleri tarafından karşılandı. Hopa TSO Y. K. Başkanı Osman Akyürek konuk heyete “Hoş geldiniz” diyerek, kendilerini odamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Iğdır Oda Başkanı Kerim Arslan’da sıcak karşılama nedeniyle Hopa TSO Başkan ve yönetimine teşekkürlerini ifade etti. Iğdır ve Hopa TSO Başkanları karşılıklı yaptıkları açıklamalarda Iğdır ve Hopa’nın geçmişten bugüne dostane ilişkileri olduğunu ve amaçlarının bu samimi duygular üzerine kurulan ilişkilerde hem sosyal ve hem de ticari anlamda orta ve uzun vadeli ilişkileri geliştirmek olduğunu söylediler. Ziyaret karşılıklı verilen hediye ve plaketlerin ardından sona erdi.

IĞDIR TSO HEYETİ HOPAPORT’U ZİYARET ETTİ.

Iğdır TSO heyeti daha sonra beraberlerinde Hopa TSO Y. K. Başkanı Osman Akyürek, Başkan yardımcısı Okan Poyraz, Meclis üyesi Reşat Aydın, Genel sekreter Ali Uzun ve Halkla İlişkiler sorumlusu Hamdi Yıldırım ile birlikte Bölgenin en önemli kurumsal şirketlerinden olan HOPAPORT’u ziyaret ettiler. HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer tarafından Liman konferans salonunda samimi bir ortamda karşılandı. Konuklarına “Komşu ve dost bir İl’in TSO heyetini limanımızda ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. Hoş geldiniz” diyen Genel Müdür Özer, daha sonra sunum eşliğinde heyete Hopa Limanını tanıttı.

Hopa Limanın her geçen gelişen bir liman olduğunu, Kara-Hava ve Deniz sınır kapısını kendi bünyesinde barındırması nedeniyle Türkiye’nin tek limanı sayıldığını, Karadeniz’de Samsun ve Trabzon’dan sonra üçüncü büyük liman olduğunu ve limanlarında Tank terminali, Tahıl ve Çimento terminali bulunduğunu, her türlü yükün Hopa Limanında rahatlıkla elleçlenebildiğini ifade etti.

Genel Müdür Özer Hopa Limanında son yıllarda Proje Kargo yükü elleçlemesinde ciddi artış yaşandığını, 2016 yılında bu artışın artarak devam ettiğini, Güney Kore ve Hindistan gelen tek parçası 350-400 ton ağırlığı bulunan parçaları rahatlıkla elleçlediklerini, Limanlarında 500 ton kaldırma kapasiteli paletli vinç ve değişik kaldırma kapasitesi vinçler ve makine parkı ile kendileri açısından hiçbir yükün artık zor bir yük olmadığını, Şu an itibariyle limanlarındaki depoların %90 doluluk oranı ile çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Özer, HOPAPORT olarak sürekli gelişen bir liman olma özelliğini koruduklarını, her yıl yeni yeni projeleri hayata geçirmek için çalıştıklarını, 2016 yılında da LPG terminali projesinde sona geldiklerini, önümüzdeki aylarda bu terminalinde hizmete alınacağını ifade etti. 2016 yılında Konteynır taşımacılığına ağırlık verdiklerini, halen TANAP Projesinde HOPAPORT’un Lojistik üs olduğunu söyleyen Özer, Iğdır İş dünyasının da Hopa Limanını rahatlıkla kullanabileceğini ve bu konuda ellerinden gelen her yardımı yapacaklarını da söyleyerek sunumunu tamamladı.

Konuk heyette Limanla ilgili ayrıntılı sorular sorarak, hiç beklemedikleri bir limanla karşılaştıklarını, Hopa Limanında ciddi işlerin yapılmasına sevindiklerini, bunu Iğdır iş dünyası ile paylaşacaklarını ifade ederek Genel Müdür Özer’e teşekkür ettiler.

SARP SINIR KAPISINI ZİYARET ETTİLER

Hopa Liman ziyaretini tamamlayan Iğdır heyeti daha sonra Sarp sınır kapısına geçerek burada Vali Yardımcısı ve Mülki İdare amiri Mehmet Ali Öztürk’ü makamında ziyaret ettiler. Öztürk konuk heyete “Hoş geldiniz” diyerek Sarp Sınır kapısı hakkında bilgi verdi. Sarp sınır kapısı ziyareti Gümrük sahasının gezilmesinin ardından sona erdi.

Iğdır TSO heyeti programlarının ardından birlikte yenen akşam yemeği ardından ilçeden ayrıldılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.04.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa’nın İzmir Menemen’den Misafirl...
 » Kars Kongre Merkezi Olmaya Doğru Gi...
 » Hopaport Hedeflerine Emin Adımlarla...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Hopaport Ülkemiz Limancılık Sektörü...
 » Hopa’da Yeni Bir İşadamları Derneği...
 » Hopaport’un Önemli Bir Misafiri Var...
 » Und Hopa’ya Çıkarma Yaptı...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Hopaport’ta Kabotaj’a Yönelik Çalış...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Ferit Gö...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...
 » Hopaport Geleceğe Ümitle Bakıyor...
 » Kemalpaşa’dan Bir Başkan Geçti...
 » Batum Başkonsolosundan Hopa Tso’ya...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...