Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajları Yayınlandı

24/11/2014 13:30

Artvin’de Siyasiler, Bürokratlar, Stö’leri Peş Peşe Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladılar.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Kemal Cirit 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı yayınladı Vali Cirit mesajında şu ifadelere yer verdi “Öğretmenlerimiz, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuk ve gençlerin eğitim, öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve onları yaşama hazırlayan toplumu inşa eden nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştıran mimarlarımızdır.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir’ diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.

Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Öğretmenlerimiz sevgi ve fedakârlık gerektiren ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görev yapmaktadırlar.

Ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi Bilgi Toplumu Çağına hazırlayacak tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlar, bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anar, tüm öğretmenlerimize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım”.

Akparti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’dan öğretmenler günü mesajı

Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kışla mesajında; “ Millet Mektepleri’nin açılışı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün yıl dönümü olan 24 Kasım’ın 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta olduğunu belirterek;

Bir milletin; milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, tarihini, gelenek ve göreneklerini bilen, bizi biz yapan değerlerin farkında olan nesiller yetiştirmek öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olmaktadır.

Aileden başlayan eğitim sürecinin her aşamasında çocuklarımızın gelişiminde katkıda bulunarak daha ileri hedeflere yürümemizi sağlayan, duygularımıza, ruhumuza, fikirlerimize ve hayata bakışımıza şekil veren, bizlere doğruyu, güzeli, iyiyi ve milli duyguları öğreten öğretmenlerimizdir.

İlk emri “oku “ olan ve ” Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?”diyen dinimiz ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır “söylemi öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal ve önemli bir meslek olduğunun bir göstergesidir. .

Mili birlik ve bütünlüğün sağlanmasında, ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden daha da kalkınarak muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızda en büyük pay yeni neslin yetiştiricileri öğretmenlerimize ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.

En değerli varlığımız olan çocuklarımızı ve gençlerimizi çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli kültür ve tarihimize bağlı kişiler olarak yetiştirmek için ülkemizin her yerinde her şartta fedakârca görev yapan değerli öğretmenlerimize minnet borçluyuz

Gelişen, değişen ve globalleşen dünya ülkeleriyle rekabet edebilmeleri için eğitim ve öğretim şartlarını iyileştirmek, öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda hizmet verebilmelerini sağlamak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütçeden en büyük payı eğitime ayırmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimizin bu anlamlı günde en içten duygularımla öğretmenler gününü kutluyor, görevi başında şehit olmuş ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yıllarca hizmet ettikten sonra emekliye ayrılmış öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu bir hayat, mesleklerine devam eden öğretmenlerimize başarı ve mutluluklar diler, sevgi ve saygılar sunarım.

SİZLER ÖVGÜNÜN EN GÜZELİNE LAYIKSINIZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN” ifadelerine yer verdi

CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan “çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturulması, önceliklerimizden biri olmalıdır”

CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan yayınladığı Öğretmenler günü mesajında şu ifadelere yer verdi. ”Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturulması, önceliklerimizden biri olmalıdır” dedi.

CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan yayınladığı mesajda, öğretmenlerin dünyanın en kutsal mesleklerinden birisini yerine getirdiklerini söyledi. Bayraktutan, “Ülkelerin ekonomik ve toplumsal yaşamlarında ihtiyaç duyulan gelişim ve değişimlerin gerçekleştirilmesi yani toplumsal kalkınma, ancak ve ancak eğitime hak ettiği önemin verilmesiyle mümkündür. İşte bu nedenledir ki, toplumların gelişmişlik düzeyini belirleyen ‘Bilgi’nin üretilmesi ve aktarılmasını sağlayan öğretmenlerimiz, dünyanın en kutsal mesleklerinden birini yerine getirmektedirler. Öğretmenlerimiz sayesinde ülkemizin yarınları olan genç nesiller, geleceği şekillendirmek üzere bilgiyi etkin olarak kullanabilen, yenilik ve değişimlere açık kuşaklar olarak yetişmektedir.

Öğretmenlerimiz gerek manen gerekse madden hak ettiği karşılığı alamamaktadır. CHP iktidarında öğretmenlerimiz yeniden hak ettiği konumuna kavuşacak atanamayan öğretmen kalmayacaktır.

Günümüz Türkiye’sinde, atanamadığı için çalışma hakkı engellenen, ücret adaletsizliği karşısında yoksulluk sınırında yaşam mücadelesi veren, onurlu ve insanca yaşam koşulları ve “çalışma hakkı” talep ettiği için öğrencilerinin gözü önünde coplanan, Hükümetin yarattığı baskı ve yoksunluktan yılmadan, kamu görevinin gerektirdiği özveri ve sorumluluk duygusuyla Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini gelecek kuşaklara aktarma görevini eksiksiz yerine getiren; her gün güzel bir gelecek için umudu yenileyen tüm öğretmenlerimizin, eğitim emekçilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım. ”dedi.

Kaymakam Mehmet Ali Özkan “ 24 Kasın Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Kaymakam Mehmet Ali Özkan “ 24 Kasın Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmen" unvanı veriliş tarihi olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlerimize, “Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. ” sözleri, Türk öğretmenine duyduğu güvenini ve beklentiyi ifade etmektedir. Bu sorumlulukla çağdaş uygarlığa ulaşmada kendilerine büyük görevler düşen öğretmenlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletinin bağımsızlığını sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için, her türlü fedakârlıkta bulunmaya devam edeceklerdir. Öğretmenler aydınlığın simgesi, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önderdir. Bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen ve bizleri geleceğe hazırlayan fedakârca çalışan vatan sevdalısı kahramanlardır. Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, çok özel, çok yüce bir meslek sahipleridir. Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Öğretmenlerimiz sevgi ve fedakârlık gerektiren ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görev yapmaktadırlar. Ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, bu vesile ile başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü mesajında şu ifadelere yer verdi: “24 Kasım Öğretmenler Gününü, Gazi M. Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliğe kabul edilişi ile birlikte 1981 yılından itibaren aynı gururla kutlamaya devam ediyoruz. Doğruyu, güzeli, iyiyi, her alanda yeniliği ve yenileşmeyi savunan gerçekleri anlatan, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, geleceğin ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimiz, her insanın hayatında vazgeçilmez ve unutulmaz bir öneme sahiptir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi ’Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’. Bu inançla, çok şey borçlu olduğumuz ve bu kutsal mesleği icra eden başta Artvin Milli eğitim camiamızın ve saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, görevini ifa ederken şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerim”

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’ndan Öğretmenler günü mesajı

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu yayınladığı Öğretmenler günü mesajında şu ifadelere yer verdi “Bir ülkenin geleceği eğitimine, eğitim ise öğretmenlere bağlıdır. Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet etmiştir. “Öğretmenler; Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demek suretiyle gençleri de öğretmenlere emanet eden Atatürk; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” söylemiyle öğretmenin önemini ve öğretmenliğin kutsallığını vurgulamıştır.

Öğretmenlik, insan yetiştirme sanatıdır ve insanlık tarihinin en önemli, en kutsal ve ölümsüz mesleklerindendir. Öğretmenin vazifesi, erdemli toplum oluşmasına katkı sağlamaktır. İnsanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Öğretmenler, çocukların yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olan, doğruluk, dürüstlük ve yardımseverlik gibi evrensel insani değerlere ulaşılmasını sağlayan eli öpülesi değerlerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle ; aziz vatanımızın dört bir yanında en ücra yerleşim yerinde her türlü zorluğa ve olumsuzluğa rağmen yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlarken, onlara yaşamları boyunca başarı, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum”.

ARTVİN TSO BAŞKANI ÖZEL “CEHALETİ ANCAK ÖĞRETMENLER YOK EDER”

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Eğitim camiasından gelen bir iş adamı olarak öğretmenliğin önemine vurgu yapan Başkan Özel, “Öğretmenler geleceğimizin asıl kurucularıdır. Bu nedenle gelecek nesillerin daha çağdaş ve müreffeh bir toplumda yaşaması için, öğretmenlerimizin sorunlarının öncelikli olarak ortadan kaldırılması en büyük arzumdur” dedi.

Başkan özel mesajında şunları dile getirdi "Yarınlarımızı bugünün çocukları ve gençleri yönetecek. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak, geleceğimizi onları yetiştiren öğretmenlerimizin çizeceğine inanıyoruz. Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Ulu önder Atatürk’ün de belirttiği gibi, toplumun düşmanı olan cehaleti ancak öğretmenler yok eder. Onun için geçmişi öğreten öğretmenlerimiz, geleceğimizin de asıl kurucuları konumundadır.

Eğitim camiasından gelen ve öğretmenliğin kutsallığını yaşayan bir kişi olarak; eğitimin ve öğretmenlerimizin sorunlarını her zaman yakından gözlemlemiş ve onların duygularını yakından hissetmişimdir. Bu nedenle gelecek nesillerin daha çağdaş ve müreffeh bir toplumda yaşaması için, öğretmenlerimizin sorunlarının öncelikli olarak ortadan kaldırılması en büyük arzumdur.

”Eğitim alanına yapılacak her türlü katkı, ülkemizin refahına yönelik en büyük yatırımdır” şiarıyla hareket eden Odalar ve Borsalar Birliği’nin bir parçası olarak bizlerde, İlimizde eğitimin her kademesine verilecek desteklerin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ülkemizin daha da ileriye gitmesi için büyük fedakârlıklarla çalışan, bizlerin yetişmesinde ve bugünlere ulaşmamızda büyük emekleri olan; Başta “Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü” ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor; Bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Artvin gazeteciler Cemiyeti “24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun”

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türkiye’nin en doğusundan en batısına her noktada mesleğini özveriyle icra eden öğretmenlerin her zaman şükranla anılması gerektiğini vurgulayan AGC Yönetim Kurulu, mesajında; “ Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. En kutsal mesleğin, ülkemizin geleceğini yönlendiren, aklın, bilimin, vicdanın, cesaretin temellerini atan eğitimin yılmaz neferleri öğretmenlerimizin günüdür. Öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları her türlü olumsuzluğa rağmen çok başarıyla yerine getiriyor.

Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın bir mesleği Türkiye’nin en batısından en doğusuna her noktada icra eden öğretmenlerimize sadece Öğretmenler Gününde değil her zaman itibar göstermemiz, hak ettikleri değeri vermemiz gerekir.

Ancak bin bir umutla gittikleri üniversiteden mezun olan binlerce genç öğretmen adayı bugün işsizler ve atama bekliyorlar. Bir diğer kesim de değeri para ile ölçülemeyecek bu kutsal mesleği sözleşmeli olarak, asgari geçim şartlarının altında bir ücretle yerine getirmeye çalışıyor. Öğretmenlerimiz, şehit ediliyor, öğretmenlerimiz kaçırılıyor, yıkılan binaların altında kalıyor, genç ve başarılı öğretmenlerimiz atama bekliyor ama yılmadan, bıkmadan Türkiye’nin geleceği için özveriyle çalışıyor.

En zor şartlarda dahi, ülkenin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, vefat ederek aramızdan ayrılan öğretmenlerimiz olmak üzere Serhad kentimiz Artvin ve ülkemizin tümünde görev yapan öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, kıymetli öğretmenlerimizi yürekten kutluyoruz ”ifadelerini kullandı.

Akparti Artvin İl Başkanı Erkan Balta’dan 24 Kasım Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak öğretmenlerin bu anlamlı gününü kutladı.

Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta mesajında ülkemiz gelecekteki hedeflerine, genç nesilleri yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilmek öğretmenlerimizle mümkün olacağına vurgu yaptı. Mesajında Erkan Balta; “ Ülkemiz gelecekteki hedeflerine, genç nesilleri yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilecek öğretmenlerimizle ulaşacaktır. Onlar, dün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı

Kurt mesajında; “Eğitim; bir ülkenin, bir milletin temelini oluşturur. Bu temel eğer iyi atılmamışsa üzerine yapacağınız hiçbir bina güvende olmayacaktır. Ne yazık ki, Bugün Milli Eğitim yaz-boz tahtasına dönmüş, 12 yıldır aynı iktidar görevde olmasına rağmen 5 Milli Eğitim Bakanı değişmiş, her bakan kendi kafasındaki sistemi kurmaya çalışmış ve Milli Eğitimi” allak-allak etmişlerdir. Altyapısı oluşturulmadan başlanılan Fatih projesiyle, akıllı tahta uygulamasıyla eğitim daha da geriye düşmüş, bütün projeler maalesef fiyaskoya dönüşmüş, çocuklarımız eğitim kobayı haline getirilmiş ve milyarlarca TL heba edilmiştir.

Bunun aynında daha vahim olan öğretmenler arasında yapılan sendikal ayrımcılık, benim adamım anlayışıyla Milli Eğitim de yapılan adam kayırmacılık ve idareci atanmasında uygulanan onur kırıcı yöntem öğretmenlerimizi rencide etmiştir. Maalesef Milli Eğitime de siyaset sokulmuş, iktidara yakın olanların sendikasına bağlı olanların dışında kalan öğretmenler, hak ettiği yerlerden alınıp kendi yandaş sendikaya mensup kişileri her şeyde olduğu gibi kılıf uydurarak hak etmedikleri görevlere getirmişlerdir. Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir ülkesinde görülmemiş, duyulmamış bir puanlama sistemiyle Milli Eğitimde kadrolaşmalar yapılmıştır.

Başöğretmen Atatürk, “Yeni Nesil sizin eseriniz olacaktır” diyerek çok ağır görev yüklediği öğretmenlerimiz, bugün maalesef zor şartlar altında görevlerini yapmaktadır. Buna rağmen yaşadıkları sıkıntıları çok sevdikleri öğrencilerine yansıtmamaktadır. Fedakârca görevlerini yapmaktadırlar. Atatürk’ün milletvekili maaşlarının öğretmen maaşlarını geçmesin diyerek uyardığı öğretmenlerimiz TÜİK’in verdiği rakamlara göre yoksulluk sınırı içinde yer almaktadır, Bundan daha vahim olmak üzere 300 bini aşkın öğretmenimiz atanamamış ve çok elim durumlar yaşanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı, hükümet bu konuda sınıfta kalmıştır. Her şeye rağmen görevlerini en güzel şekilde yapan çok kıymetli öğretmenlerimize saygılarımı sunuyor, sağlık, mutluluk ver esenlikler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.11.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin'de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Bayraktutan Tüm Öğretmenlerin Günün...
 » Bugün Öğretmenler Günü...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de Peşpeşe Cumhuriyet Bayram...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Agc Öğretmenler Günü Mesajı Yayınla...
 » Öğretim Döneminin Başlamasi Nedeniy...
 » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlanıy...
 » Kaymakam Özkan Öğretmenler Günü Mes...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü...
 » Artvin’de Gazeteciler Günü Mesajlar...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...
 » Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin’de 23 Nisan Kutlama Mesajlar...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...