Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bıraktı

07/06/2014 11:23

Chp Artvin İl Yönetimi Görevinden Ayrıldı.


Haber: Hayati AkbaşCHP Artvin İl Yönetimi görevinden ayrıldı. Başkan Seçkin Kurt ve İl yönetimi son kez bir araya gelerek neden görevden ayrıldıklarına dair açıklama yaptı.

Başkan Seçkin Kurt, CHP’nin Artvin’de çok güçlü bir çınar olduğunu, 30 Mart Yerel seçimlerde çıkan sonuçların İl Örgütünü, tüm CHP’lileri üzdüğünü belirterek, İl Yönetiminin partinin geleceği ve daha başarılı olabilecek yeni yönetimlere yer açmak için görevlerinden ayrıldıklarını belirterek;

Örgütümüz Seçim Sonrası Hemen Ayrılmayı Uygun Bulmadı

“Seçim sonrasında İl Yönetiminde arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılarda, Seçim sonrası başarısız bir seçim geçirdiğimizin bilincinde neler yapabileceğimizi tartıştık, konuştuk. İstifa edelim, devam edelim diyen arkadaşlarımız oldu. Bunda hemfikiriz ki birçok nedenden dolayı sadece örgütlerin değil, başka sebeplerden dolayı da başarısızlık yaşadık.

Seçim sonrası hemen partiyi bırakmanın çok doğru bir davranış olmayacağını ilçelerimiz, genel merkezimiz aynı kanıyı bildirdiler. Bu zaman zarfında ilçelerle beraber toplantılar yaptık. Bu arada Ankara’da da il başkanları toplantısı oldu. Biz orada açıkça görüşlerimizi sayın genel başkanımıza ilettik. Tüm Türkiye’de üzüntümüzü üzerimizden atmak için, ivedi bir şekilde bizlerden sonra gelecek arkadaşların güvenoyu alarak tekrar bu görevlere devam etmesi gerektiğini bildirdik. Gün geçtikçe ilimizde sorunlar artıyor. İşte bugün yapılan Madene karşı basın açıklamasındaydık. Artvin’i yok edecek ağır bir maden işletme planları, projeleriyle karşı karşıyayız. Dağ gibi bir sorunla karşı karşıyayız.

Bu Bir Nöbet Değişimidir!

30 Mart sonrası başarılı bir şekilde yapamadığımızı gözlemledik. Genel Başkan Yardımcımızla görüştük, En kısa zamanda ilçe ve il kongrelerinin yapılarak tekrar ayağa kalkılacağını söyleyerek bu şekilde Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidilmesinin doğru olacağının tespitini yaptı, Bunu da Genel Merkezimize ilettik. Sayın Genel Başkanımız ve tarafından uygun görülmesi üzerine bu akşam tüm il yönetimi olarak bu akşam son kez karşınıza çıkıyor ve görevimizi yeni arkadaşlarımıza devretmek için il başkanlığında bulunuyoruz. Bu bir istifa değildir. Görevi bırakıp gitme de değildir. Bu bir nöbet değişimidir.

Burada Yine Bir CHP’li Arkadaşımız Oturacak

Peki, bundan sonra ne olacak. Genel Merkezimiz büyük ihtimalle 7 kişilik bir yönetim atayacak. 45 gün içinde seçime gidecek. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçimi de var Bu seçime 15 gün kala veya seçimden 15 gün sonra bu seçimler yapılabilir. Yeni gelecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz. Bu dev çınara daha iyi hizmet edebilmek için görevi yeni arkadaşlara bırakmak için ayrılıyoruz. Etik olarak yapılması gereken bir durum. Burada yine bir CHP’li arkadaşlarımız oturacak. 30 Mart’tan sonraki moral bozukluğunun giderilmesi için bunu yapmayı uygun görüyoruz.

CHP’den Değil, Yönetimden Ayrılıyoruz

Şunu özellikle ifade etmek istiyorum. Biz bugün CHP İl Başkanlığı ve yönetiminden ayrılıyoruz diye bir köşeye çekileceğimiz anlamına gelmez. CHP’nin bir ferdi olarak her zaman, yeni yönetimle birlikte üzerimize düşen görevleri dün olduğu gibi, bugün olduğu gibi, yarında yerine getireceğiz.

Artvin Belediyesi yine CHP’nin olacak. Bu bir yanılgı olabilir ama bir yenilgi değildir. Biz yaptığımız hatalarımızdan ders çıkararak, kenetlenerek, el ele tutuşarak Artvin’e tekrar sosyal belediyecilik bayrağını dalgalandıracağımızdan en ufak şüphem yoktur.

Artvin CHP Kökleriyle Sarmalanmış Bir İldir

Artvin CHP kökleriyle sarılıp sarmalanmış bir ildir. Cumhuriyet değerleriyle büyüyen bu değerlerin yok edilemeyeceği kadar Cumhuriyet değerleriyle dolu olan bir ilimiz. Büyük imkanlara sahip iktidara karşı yarışı kaybettik. Ama şunu söylemek isterim ki; Artvin Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır çağdaş değerler yaşayan insanların diyarıdır.

Farklı fikirde olan tüm siyasi partilerin bir masada buluşup konuşabildiği bir kültür, eğitim ve insani duyguların yoğun olarak yaşanabildiği bir iliz. Konu ilimiz olunca hepimiz toplanıyoruz. Öyle de kalacaktır. Bu dönemde yarış kaybettik. Hatalarımızdan ders alıp dediğim gibi belediyeyi geri alacağız. Ben bize oy veren oy vermeyen bütün Artvin halkına çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Madene Bir Partili Olarak Değil Artvinli Vatandaş Olarak Karşıyız

Son olarak maden ve Artvin’e olan bakış açısını soran muhabire cevap veren Başkan Seçkin Kurt; “bizim madene olan tavrımızı biliyorsunuz. Bu partili olmaktan dolayı değil, Artvinli bir vatandaş olarak karşı çıktığımızı bir kere daha söylemek isterim. Cerattepe’de yapılacak madenciliğin Artvin’in ölüm fermanı olduğunu söylüyoruz. Damar’a ne yapılmışsa Artvin’e de o yapılacak. Orada çok fazla bölümler halinde madencilik yapılacağı anlaşılıyor. Buna engel olamazsak hepimiz buradan gitmek zorunda kalırız. Burada doğduk, burada büyüdük, burada yatırımlar yaptık. Burada öleceğiz. Mezarımız burada olacak. Eğer biz orada buna engel olamazsak çocuklarımız, torunlarımız bize dua etmeyecek. Beddua edecek. Yada onlar çoktan buradan gitmiş olacak. ”dedi.

Herkese Çok Teşekkür Ediyoruz

Son olarak, teşekkürlerini de ileten Başka Seçkin Kurt; “ Görev yaptığı süre içinde İl Yönetimi arkadaşları, İlçe ve partililerle birlikte saygı sevgi temelinde çalıştıklarını sözlerine ekleyen Kurt; “İl Başkanlığı görevim sürecinde. Gerek burada bulunan İl Yönetimi arkadaşlarım, Gerek İlçelerin yönetimleri, Gerek Gençlik Kollarımızla Gerek partililerimizle, saygı sevgi içerisinde çalıştık.

Eksiğimiz olmuştur, Farkında olmadan kırdıklarımız da olabilir. Ben tüm arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini, benden yana varsa helal olsun, Hizmet edebilmek için hep birlikte gayretler gösterdik. Buradaki arkadaşların hiç biri bundan maaş yada ücret almadığı gibi, işyerlerini kapatarak, büyük özveride bulunarak çalıştılar.

Ben herkese çok teşekkür ediyorum. Bu süre içinde Artvin yerel basınının objektif olarak yaptığı haberlerle halkın yanında, doğruların yanında yer aldı. Zaman oldu bizi eleştirdiniz gün oldu çok önemli haberler yaparak bize rehber oldunuz. Şunu samimiyetimle söylüyorum ki; Basının bu kadar zor şartlar altında, sosyal hakları elinden alınmış, maddi, manevi hak kayıplarına uğramış, dünyada en çok hapiste gazeteci bulunan ülkede gazetecilik yapan sizleri kutluyor, teşekkür ediyorum.

Şimdi Ne Olacak?

CHP İl Yönetiminin istifasının ardından 7 gün içinde Genel Merkez yeni bir yönetim atayacak. Bu yönetim tüzük gereği 45 gün içinde seçimlere gidecek önce ilçelerde seçimler yapılacak daha sonra il yönetimi için seçim olacak.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.06.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçki...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Artvin Tehlikenin Farkına Varmaya B...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » “Benim İçin Aktif Siyaset Noktalanm...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Özg...
 » Artvin’de 36 Yıl Sonra Mezun Oldukl...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...