Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınama Gelmeye Devam Ediyor

13/10/2015 11:51

Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla Ankara’daki Patlamayı Değerlendirdi.


Haber: Hayati AkbaşAK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla Ankara’daki patlamayı değerlendirdi. Kışla yaptığı açıklamada “Bugün çok çok üzücü bir hadiseyle karşılaştık. Ankara’daki terör çirkin bir yüzünü menfur yüzünü gösterdi. Seçim arifesinde, Diyarbakır’da da yaşandı. Maalesef terörün böylece kalleş eylemlerine şahit oluyoruz. Hangi terör unsuru olursa olsun bu terör örgütlerinin bu tarzdaki eylemleri tabi hepimizi üzüyor. Bu eylemde şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun, yaralılarımız var acil şifalar diliyorum. Terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Silahla hiçbir yere varılamaz, terörle hiçbir yere varılamaz.

Bu ülkede bir tane terörist kalana kadar ve bu ülkede huzur sağlanana kadar bu ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden hangi terör örgütü olursa olsun onunla sonuna kadar mücadelemiz devam edecek. Bu işin arka planındaki sorumluları da inşallah en kısa zamanda yakalanarak adalete teslim edilir. Tekrar milletimizin başı sağ olsun. Allah bu tarz terör olaylarından ülkemizi milletimiz korusun” dedi.

Artvin Valisi Kemal Cirit başsağlığı mesajı yayımladı

Artvin Valisi Kemal Cirit, Ankara Tren Garında yaşanan terör saldırısını yayımladığı açıklamada kınarken, açıklamasında; “Ülkemiz istikrarına, Demokrasisine ve geleceğine kastedenler bir kez daha bu aziz milletin sağduyusu karşısında Kaybedecektir. . !” ifadesini kullandı.

Artvin Valisi Kemal Cirit, Terör ve kaos planlayıcıları kimlik ayırımı yapmaksızın Ülkemizde kargaşa ve tedirginlik oluşturmanın yollarını, her defasından daha çok aramaktadırlar. Bu coğrafyada tarihte de rahat yoktu, şimdi de yok! Bunun Milletçe farkındayız. . . ” dedi. Açıklamasında Vali Kemal Cirit, “Ankara'da meydana gelen Terör saldırısını lanetliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum.

Terör gerçek yüzünü bir kez daha ve alçakça göstermiş, Ülkemizin kaotik ortama itilmesi hedeflenmiştir. Terör ve kaos planlayıcıları kimlik ayırımı yapmaksızın Ülkemizde kargaşa ve tedirginlik oluşturmanın yollarını, her defasından daha çok aramaktadırlar. Bu coğrafyada tarihte de rahat yoktu, şimdi de yok!

Bunun Milletçe farkındayız. . . Zor zamanları hep birlikte daha çok kenetlenerek, akl-ı selim ile defedeceğimizi cümle alem bilmelidir.

Terör ve yardakçıları da hassaten bilmelidirler.

Ülkemiz istikrarına, Demokrasisine ve geleceğine kastedenler bir kez daha bu aziz milletin sağduyusu karşısında Kaybedecektir. . ! Milletimizin başı sağ olsun. Allah bu Milleti korusun. . . ” ifadelerine yer verdi.

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Ankara'da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Ankara Tren Garın Kavşağı’nda meydana gelen feci patlamanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Ülkemizi yasa boğan bu patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diler, yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunar acil şifalar dilerim” dedi.

Başkan Mehmet Kocatepe, Terörü Kınadı

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ankara’da yaşanan terör olayı ile ilgili duyduğu üzüntüyü anlatan bir açıklamada bulunurken, açıklamasında; “Terörü Ve Teröre Destek Veren Herkesi Lanetliyorum” ifadesini kullandı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ankara’da düzenlenecek olan barış mitingi öncesinde yaşanan terör olaylarına ilişkin açıklamada bulunarak, terörü ve teröre destek veren herkesi lanetlediğini ve Türk Milleti’nin sağduyusunun karşısında terörizmin kaybedeceğini vurguladı. Başkan Kocatepe açıklamasında; “Ülkemizde yaşanan terör saldırılarını nefretle kınıyorum. Barış Mitingi öncesinde Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirmesi ve yaralanması acımızı kat ve kat arttırmıştır.

Ülkemiz istikrarına, Demokrasisine ve geleceğine kastedenler bir kez daha bu aziz milletin sağduyusu karşısında Kaybedecektir.

Terörü ve teröre destek veren herkesi, Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu hain saldırıyı ve terörden nemalanmaya çalışanları lanetliyorum. Yüce milletimizin başı sağ olsun. Bu saldırıda ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı; hastanelerde tedavileri devam eden vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk: “Terörü Şiddetle ve Nefretle Kınıyorum”

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk Ankara’da Yaşanan Terör Olayı İle İlgili Mesaj Yayımladı.

Belediye Başkanı Mesajında, “Ankara’da Ülkemizin huzuruna yönelik düzenlenen terörü şiddetle ve nefretle kınıyorum.

Huzurumuzu ve bütünlüğümüzü bozmayı hedefleyen bu olaylar, sonuçsuz kalmaya mahkûmdur. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Yüzyıllarca kardeşçe yaşadığımız coğrafyamızda beraberliğimizi bozmaya çalışan herkese, kardeş kalacağımızı bir kez daha göstereceğiz. Halkımız birlik, beraberlik, dayanışma sergileyerek, güçlü ve yürekli duruşla teröre en güzel yanıtı verecektir.

Terör bir insanlık suçu, insanlığa yönlendirilmiş en büyük tehdittir. Barış ve kardeşliğe yönelik olarak yapılan bütün şiddet hareketlerinin bir an önce durması temennisiyle, terör olayında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve tüm Türk halkına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Artvin Barosu; Milletimizin Başı Sağ olsun

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim Cumartesi gün 'Emek, barış, demokrasi' mitingi için kalabalığın toplandığı sırada meydana gelen hain terör saldırısında 97 kişi hayatını kaybederken çok sayıda da vatandaşımız yaralanmıştı. Bunun ardından ülke genelinde hain saldırı lanetlendi. Artvin Barosu gerçekleşen saldırıyı yazılı açıklamayla kınadı. Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal tarafından gerçekleşen açıklamada, “Ankara’da Barış Mitingi öncesi meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Milletimize başsağlığı diliyor; yaralıların bir an önce şifa bulmasını temenni ediyoruz.

Terör örgütlerini muhatap alarak işbirliği yapan, Ortadoğu’yu bilmeksizin mezhepsel yaklaşımlar sergileyen sığ ve hayalci dış politika, bizi bir yandan dünyada yalnızlığa itmiş, diğer yandan terör örgütlerinin her zamankinden daha çok hedefi haline getirmiştir.

Buna bağlı olarak Türkiye, yabancı istihbarat örgütlerinin birbirlerine ve devletimize karşı güç gösterilerinde bulunduğu, sonunda bedelini halkımızın canıyla ödediği sahipsiz ve kanlı bir arenaya dönüştürülmektedir.

Bu noktaya varılmasında, devletimizin “Yurtta Barış Dünyada Barış” ilkesine dayanan gerçekçi dış politikasını yürütmüş olan Dışişleri mensuplarımızın tasfiyesi ya da etkisizleştirilmesinin rolü büyüktür. Aynı şekilde, terörist ile halkı birbirinden ayırmayı bilen, terörle mücadelede bilgili ve tecrübeli kadroların tasfiyesi, karşılaştığımız bu büyük saldırılara yönelik olarak ortak akıl geliştirmemizi zorlaştırmaktadır. Önerimiz, bir kanun değişikliği yapılarak tasfiye edilmiş bu kadroların göreve çağrılmasıdır.

Toplumu birbirine kırdırarak varılacak yer, sonu gelmez bir iç savaşlar dizisidir. Devletin teröre karşı en etkili gücü ise daima hukuka uygun davranmak suretiyle meşruiyetini korumaktır. Çözüm, demokrasiden uzaklaşmak değil, hukuk devletine ve demokrasinin temel ilkelerine bütün gücümüzle sarılmaktır.

Türkiye’yi etnik bir çatışmaya sürükleyerek bölünmesini isteyenler başaramayacaklardır. Her türlü etnik, dinsel, mezhepsel unsurların dışında tanımlanan Milletimizin gücü, birlikteliğimizdedir. “Millet” olmaktan vazgeçerek değil, her türlü siyasi kaygı ve beklentiden arınarak birbirimize daha da sıkı kenetlenerek bu karanlık günlerin üstesinden geleceğiz.

Artvin Barosu olarak, bu olaydaki güvenlik ve istihbarat eksikliklerinin tüm ayrıntılarıyla araştırılmasını ve aydınlatılmasını, sorumlularının derhal hesap vermelerini ve “sorumsuz sorumluların” çağdaş demokratik ülkelerde olduğu gibi derhal istifasını talep ediyoruz.

77 milyon insanımızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla gurur ve güven duymasını sağlamanın yolu, hepimizin adalet, insan hakları ve demokrasi paydasında buluşmasıdır. Artvin Barosu bunu başarmak için üzerine düşeni her zaman olduğu gibi, hiç kimseden çekinmeden yapmaya kararlılıkla devam edecektir” denildi.

ADD, Ankara’daki Terör Saldırısını Kınadı

Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi yazılı bir açıklama yayınlayarak Ankara’da meydana gelen terör saldırısını sert bir dille kınadı.

10 Ekim Cumartesi gün öğlen saatlerinde yapılacak 'Emek, barış, demokrasi' mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde saat 10. 00 sıralarında gerçekleşen patlamada 97 kişi hayatını kaybederken çok sayıda da vatandaşımız yaralanmıştı. Bunun ardından hain saldırı tüm yurtta lanetlendi. Artvin Atatürkçü düşünce Derneği Başkanı Ahmet Biber tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Başkent Ankara, tarihimizin gördüğü en büyük provokasyona sahne oldu. Demokrasi düşmanları, güçlükle ayakta duran birlik, kardeşlik ve barış ortamına tarihin en ağır darbesini indirdi. Ülkeyi bu ortama sürüklemede en büyük pay sahibi olanlar ölü ve yaralı sayısını açıklayamıyor. Doğru bilgi vermek isteyenlere de sansür uyguluyor.

10 Ekim Cumartesi günü, Ankara’da, TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği), DİSK (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu), KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) ve TTB (Türk Tabipler Birliği) tarafından düzenlenen ve çok sayıda kuruluşun katıldığı “barış” miting kana bulandı. Katılımcıların henüz Ankara Garı önünde toplanması aşamasında patlatılan 2 bomba ortalığı savaş alanına çevirdi. Resmi ve sansürlü açıklamalara göre 86 vatandaşın öldüğü belirtiliyor.

Bombaları patlatan her kim olursa olsun, bu derece büyük bir katliam ülkemize düşman gizli servislerin bilgisi ve planlaması dışında yapılamaz. Yapılan büyük kışkırtma, sonucu yeniden kaos olacağı artık belli olan bir genel seçim öncesi, ülke bütünlüğünü ve kardeşliğini bir daha onarılamaz şekilde tahrip etmek isteyen karanlık güçlerin eseridir.

Güzel ülkemiz sonu belirsiz ve karanlık bir maceraya hızla sürüklenmektedir. Bu karanlık gidişe dur demek için Cumhuriyetten, barıştan, kardeşlikten yana olduğunu söyleyen bütün güçleri sükûnete davet ediyoruz. Yakınlarını kaybedenler ile bağlı oldukları sendika, birlik parti, dernek ve örgütlerini son derece dikkatli olmaya, üzüntü ve heyecanla atılacak her yanlış adımın engellenemeyecek çok daha büyük acılara yol açabilecek tehlikelere gebe olduğunu bildiriyoruz.

AKP iktidarı ülkemizi sokmak istediği Ortadoğu bataklığının ortamına benzetmiştir. İktidarının ilk günlerinde ülkemizi Körfez savaşına sokmak isteyenler, Irak’taki bombalara benzer bombaların Cumhuriyetimizin başkentine gelmesine neden olacak maceracı siyasetlere ortam hazırlamışlardır. Suriye’yi kan gölüne döndüren maceracı politika ülkemizi de hızla bu yola sürüklemektedir.

Bir kez daha bu kanı saldırıları lanetliyor, ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara şifa diliyor, tüm parti, örgüt, sendika, dernek ve birlikleri de huzur ortamına yeniden kavuşmak için sükûnet ve sorumluluğa çağırıyoruz. ”

Eğitim İş Ankara’daki Patlamanın Ardından Bir günlük iş Bıraktı

Artvin Eğitim İş Üyeleri 12 Ekim Pazartesi olmak üzere bir günlük iş bırakarak, hafta boyunca iş yerlerine siyah kokartla gideceklerini duyurdular.

Ankara’daki bombalı terör saldırısının ardından tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Artvin Eğitim İş sendika binasında basın açıklaması yaparak bir günlük iş bıraktığın açıkladı. Ayrıca hafta boyunca işyerlerine siyah kokartla gideceklerini duyuruldu. Eğitim İş Artvin İl temsilcisi Sinan Arslan tarafından yapılan açıklamada, “Cumhuriyet’in Başkenti Ankara’da çeşitli demokratik kitle örgütlerinin ve siyasi partilerin düzenlemiş olduğu mitingde, Tren Garı önünde en az iki ayrı yerde meydana gelen patlamada 100’e yakın yurttaşımızın yaşamını kaybetmesine ve yüzlerce yurttaşımızın yaralanmasına neden olan terörü bir kez daha lanetliyoruz. 7 Hazirandan bu yana ülkemizin her yerinden çığlıklar yükselmekte, yüreğimize ateş düşmekte, içimiz yanmaktadır. Emperyalizmin emrindeki terör örgütlerinin kanlı yüzünü bir kez daha ortaya koyan bu alçakça saldırıları şiddetle kınıyoruz.

13 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarı ve saray, iç- dış barışımızı bozmuş, ülkenin barışını, birliğini, kardeşliğini emperyalizme tercih etmiştir. Saray ve şürekâsı, 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan halkın iradesini hiçe sayarak ülkeyi büyük bir uzlaşı içinde yönetecek hükümeti kurmak yerine, yurttaşlarının can güvenliğini dahi koruyamayan basiretsiz bir geçici hükümete ülkeyi mahkûm etmiştir. Türkiye’yi sonu olmayan bir karanlığa sürüklemek amacıyla var gücüyle hareket etmektedir.

Ülkemizde meydana gelen bombalı, kanlı eylemlerin failleri bir türlü ortaya çıkarılmamaktadır. AKP hükümetinin biran önce hesap vermesi gerekmektedir. Başkentin göbeğinde bir mitingin güvenliğini sağlayamayan bir hükümet sorgulanmalıdır. Siyasal iktidar, olayın faillerini ortaya çıkarmadığı sürece soru işaretlerinin adresi AKP hükümeti olacaktır. Olayın faillerini ortaya çıkaramazlarsa bu ülkenin İçişleri Bakanı ve emniyet teşkilatının başındaki insanların “ama”sız, mazeretsiz olarak istifa etmeleri gerekmektedir. Çünkü bu bomba aslında Başkentin kalbinde “İnsanlığa” atılmıştır.

Terör, farklı inanç ve kültürlere sahip yurttaşlarımızın ülkemizde kardeşçe ve barış içerisinde yaşam bulduğu ulusal birliğimize ve bütünlüğümüze yeniden kasteder hale gelmiştir. Bir tarafta insanlarımızın ölümleri üzerinden iktidarını sürdürebilme çabası varken, diğer tarafta küresel terörizmin gücünü yönettiğini sanarak insanlarımızın ölümleri üzerinden bölgesel iktidar hesaplarının yapıldığı olağan üstü kaygı verici bir süreci yaşamaktayız. İçinden geçtiğimiz bu kritik süreçte öfke ile değil akılcı davranmak, ülkemizi kan gölüne çevirmek isteyen güçlere meydan yaratmamak zorundayız. Biliyoruz ki terör nereden gelirse gelsin insanlık suçudur. Bu nedenle Suruç’ta ölen gençlerde, Dağlıca ’da şehit edilen askerlerde, Diyarbakır Hani yolunda çocuğunun ve eşinin gözleri önünde şehit edilen poliste ve son olarak Ankara’nın göbeğinde yaşanan insanlık dışı katliamda ölen emekçiler ve gençlerde bizim evlatlarımız, yurttaşlarımızdır.

Bunun için; Ankara’daki katliamda kaybettiğimiz yurttaşlarımızı anmak ve acıyı paylaşmak, Yurttaşlarımızın en temel hakkı olan yaşama hakkına sahip çıkmak, Terörü, terörü siyaset edinenleri ve terörden nemalananları kınamak amacıyla Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak 12 Ekim Pazartesi günü iş bırakıyor, hafta boyunca iş yerlerimizde siyah kokartlarımızı takıyoruz. Bu kanlı saldırılarda hayatını kaybeden yurttaşlara rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Terörü lanetleyen sendika üyeleri basın açıklamasını tamamlanmasının ardından dağıldılar.

AK Parti İl Başkanı Erkan Balta terörü kınadı

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, Ankara’da meydana gelen terör eylemini yayımladığı mesaj ile lanetledi.

Erkan Balta, yayımladığı mesajında; “ Ankara'da meydana gelen terör saldırısı sonucunda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Bu menfur saldırıyı düzenleyenleri, terörden beslenenleri lanetliyorum.

Başta terörden beslenen, sırtını terör odaklarına dayayanlar olmak üzere yine buldukları her fırsatta terör odakları ile yan yana yürüyenlerin daha olay tüm sıcaklığını korurken partimizi sorumlu göstermeye çalışan zihniyetlerini de yüce milletimizin takdirine bırakıyorum.

Terör olaylarının artık bir son bulması temennisi ile tüm milletimize başsağlığı dilerim” dedi.

Bayrak, “Masum Birinin Yaşama Hakkına Müdahale Etmesini, Kabul Edilemez”

Türkiye Kamu Sen ve Eğitim Sen Şube Başkanı İsrafil Bayrak, “Ülkemizin bir Ortadoğu bataklığına dönüşmemesi için terörden arındırılarak, hesap verebilir bir demokrasiye yönelmesi zorunludur” dedi.

Türkiye Kamu Sen Artvin Şubesi Ankara’da yaşanan terör saldırını için basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı İsraf Bayrak, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Veli Küçük, Türk Diyanet Vakıf Sen Şube Başkanı Abdurrahman Yıldız, Türk İmar Sen İl Temsilcisi Şeref Özvar ve sendikaların yönetim kurulu üyeleri katıldı. Türkiye Kamu Sen ve Eğitim Sen Şube Başkanı İsrafil Bayrak yaptığı açıklamada; “ Her gün ülkemizin dört bir yanından gelen terör saldırılarında kaybettiğimiz evlatlarımızın acısını yaşarken, 10 Ekim günü Ankara Gar binası önünde toplanan vatandaşlarımıza karşı gerçekleştirilen kahpe saldırı ile yüreklerimiz bir kez daha yanmıştır.

Birliğimize, dirliğimize ve kardeşliğimize karşı girişilen bu saldırı nice yüreklere ateş düşürmüş, nice ocakları söndürmüştür. Terörün etnik kökeni, ideolojisi, dili, inancı, cinsiyeti, yaşı ne olursa olsun ayrım yapmadan, insanlığa karşı girişilen en alçakça saldırı olduğu bu menfur olayla bir kez daha görülmüş, terörün ırkının, dilinin, dininin, mezhebinin, renginin ve ideolojisinin olmadığı bir kez daha anlaşılmıştır.

Bir yanda 7 Hazirandan bu tarafa tam 157 vatan evladımız, askerimiz, polisimiz alçakça şehit edilirken diğer tarafta da sivil vatandaşlarımızın da bombalar, tuzaklar, suikastlar yoluyla canlarına kastedilmektedir.

Şu ana kadar Ankara'daki saldırıda 97 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ifade edilse de 80 milyon yurttaşımız da yüreklerinden yaralanmıştır. Nedensiz yere, suçsuz bir insanı öldürenin bütün insanlığı katletmiş sayıldığı mümtaz bir dinin mensuplarıyız. Hiç kimsenin masum birinin yaşama hakkına müdahale etmesini, elinden almasını kabul etmemiz mümkün değildir.

Askere, polise kurşun sıkan, bombalarla kahpe pusular kuran, alçakça sırtından kurşunlayanlarla, sivil vatandaşlarımızın canlarına kast edenler aynı güç odaklarının piyonlarıdır.

Bugün şehitlerimiz için yüreklerimiz yanmakta, katledilen vatandaşlarımız için yüreklerimiz parçalanmaktadır.

Bu ülkenin doğusuyla, batısıyla, güneyi ve kuzeyiyle her köşesindesin vatandaşlarımız bizim için birdir; aynı değerdedir.

Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, nereden gelirse gelsin, kime karşı gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, terörün her şekline ve her türlüsüne lanet olsun diyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

İnanıyoruz ki, aynı acıyla yandığımız, aynı mutluluklara sevindiğimiz bu topraklarda bizleri birbirimizden ayırmaya, aramıza nifak tohumları sokmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Buna karşın tarihimizin en büyük terör saldırısına maruz kaldığımız, 2 ay gibi kısa bir zaman diliminde 157 askerimizi, polisimizi kara toprağa verdiğimiz şu dönemde ülkemizin bir Ortadoğu bataklığı haline getirilmek istendiği asla gözlerden kaçmamalı, Türkiye'nin hızla bir toplu ölümler ülkesine dönüştüğü gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Cumhuriyetimizin başkentinde, Emniyet, MİT, Genel Kurmay Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı gibi Devletimizin kalbinin attığı bir bölgede, nasıl olup da teröristlerin ellerini kollarını sallayarak tarihin en ağır saldırısını gerçekleştirebildikleri mutlaka sorgulanmalıdır.

Güneydoğu'da nasıl olup da tonlarca patlayıcının kimseden habersiz yollara döşendiği mutlaka sorgulanmalıdır.

Eşlerinin, çocuklarının gözleri önünde, evinde uyurken katledilen askerimizin, polisimizin Nasıl böyle korumasız bırakıldığı mutlaka sorgulanmalıdır.

Saldırıların toplu katliamlara dönüştüğünü, vatandaşlarımızda korku ve panik havasının hâkim olduğunu, terör saldırılarının ve buna bağlı can kayıplarının sıradanlaştığını üzülerek görmekteyiz.

Hal böyleyken, ülkemizi kan gölüne döndürme azminde olanların, büyükşehirlerimize kadar sızarak eylemler gerçekleştirebiliyor olması, bir istihbarat ve buna bağlı bir güvenlik zaafiyeti yaşandığının en büyük ispatıdır.

Eğer Cumhuriyet tarihimizde geride bıraktığımız 92 yılda yaşamadığımız acıları son bir kaç ay içerisinde yaşamışsak, elbette bunun bir bedeli de olmalıdır.

Öncelikle yüzlerce askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı toplu katliamlarla katleden hainler ve bunların azmettiricileri bir an önce bulunup, adaletin karşısına çıkarılmalıdır.

Ancak, milletimiz böylesine büyük terör saldırılarına maruz kalırken, istihbarat ve güvenliğimizden sorumlu olan yetkililerin de onurlu bir özeleştiri ile gereğini yerine getirmesi icap etmektedir.

Dünyanın her yerinde terör saldırısı ve ölümler yaşanabilir.

Dünyanın her yerinde istihbarat açığı, güvenlik zaafiyeti olabilir. Ama dünyanın her yerinde, bu saldırıları önlemekle görevli olanlardan da hesap sorulur.

Ortadoğu'da bizden habersiz yaprak bile kımıldamaz diyen Sayın Başbakan, bugün nasıl olup da bir bomba ile 13 polisimizin, 16 askerimizin katledilebildiğini, Devletimizin merkezinde bombaların patlatıldığını, yüzlerce vatandaşımızın canına kast edildiğini izah etmek, bu işin sorumlularından hesap sormak zorundadır.

Gidenler gitmekte, gözü yaşlı analar, babalar, evlatlar geride kalmaktayken, hiç kimsenin bu sorumluluğu üstlenmemesi kabul edilemez.

İçte ve dışta, en değerli varlığımız Devletimizi yok etmek için faaliyet gösteren sayısız odak varken, istihbarat teşkilatımızın nelerle meşgul olduğu, İçişleri Bakanlığı'nın hangi konulara öncelik verdiği sorgulanmalıdır.

Yurdumuz bir kan gölüne dönmüşken, istihbaratımız nasıl bir gaflet uykusundadır ki, hala bir türlü uyanamamaktadır!

Ülkemizin bir Ortadoğu bataklığına dönüşmemesi için terörden arındırılarak, hesap verebilir bir demokrasiye yönelmesi zorunludur.

Bir kere daha bu hain saldırıları gerçekleştiren, topraklarımızın bütünlüğüne kastı olan tüm terör faaliyetlerini lanetliyoruz. İnanıyoruz ki; ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletimizin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasına engel olmak gibi kirli emelleri olan hiçbir odak başarıya ulaşamayacaktır. Yüce Allah tüm milletimizi korusun.

Türkiye Kamu-Sen olarak bu düşüncelerle, ülkemize, milletimize, birliğimize ve huzurumuza yönelen bu cani ve insanlık dışı saldırıyı kınıyor, şehitlerimiz başta olmak üzere saldırılarda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

AGC Başkanından Teröre Kınama

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Alkan, Ankara’da çok kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamayı kınadı.

Yazılı açıklamasında terörün bir insanlık suçu olduğuna dikkat çeken Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Ankara’daki masum halka yönelik bombalı saldırıyı “katliam” olarak nitelendirdi. Alkan, “Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize, demokratik yaşama ve geleceğimize yönelik saldırıları kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alkan, “Toplum olarak üzerimize düşen görev, terörün arkasındaki karanlık güçleri ortaya çıkartmak ve gerekli cezanın verilmesini sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda tüm kesimleri göreve davet ediyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.10.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na S...
 » Milletimizin Başı Sağ Olsun...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » Ankara’daki Terör Saldırısı Artvin’...
 » Kamu - Sen Terörü Lanetledi...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Av. Altunal’dan Sert Tepki...
 » Başkan Kocatepe’den Polis Teşkilatı...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Agc Başsağlığı Mesajı Yayınladı...
 » Taziye Mesajları...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Şahin’den T...
 » Darbelere Bir Sert Tepkide Eczacıla...
 » Chp Artvin İl Örgütü Terörü Lanetle...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Basın...
 » Artvin’de Yargı Tatilden Döndü...
 » Artvin Tso "Terörü Lanetliyoruz"...
 » Türkiye Soma İçin Ağlıyor, Hopa Ve...
 » Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...