Artvin Chp’de Kabine Açıklandı

19/02/2014 16:42

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin’de Belediye Meclisi Ve İl Genel Meclisi İçin Adaylarını Belirledi.


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Halk Partisi Artvin’de Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi için adaylarını belirledi. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün katılımıyla yeni meclis adayları basının karşısına geçti. Başkan Özgün sabahın erken saatlerinde adaylarla Atapark yanındaki yeni belediye hizmet binasında biraya geldi. Daha sonra hep birlikte basına fotoğraf verildi. Yeni kabinenin yeni belediye hizmet binası önündeki aslanlı yolda verilmesinin ise özel bir anlamı bulunuyor. Ülkemizde aslanın gücü temsil ettiğini anımsatan Başkan Özgün, 15 yıldır yerelde güçlü bir iktidara sahip olan CHP’nin 2014 yerel seçimlerinde gücüne güç katacağı vurgusunu yapıyor.

Fotoğrafların çekilmesinin ardından CHP il binasına geçilerek burada bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Seçkin Kurt, CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, belediye meclisi ve il genel meclisi adayları katıldı. Buradaki toplantıda konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı ve CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Dr. Emin Özgün Yaklaşık yirmi gündür süren çalışmaların ardından belediye ve il genel meclisi üyeliği için adayların belirlendiğini ve kamuoyuna bugün itibariyle açıklandığını söyledi. Başkan Özgün; “Seçimler için çalışmalarımız süratle devam ediyor. Belediye meclisinin belli olmasının dün son günüydü. Yeni belediye meclis üyelerimizle birlikte bugün çalışmalarımızın bir başka bölümünü başlatacağız.

Belediye meclisi bir belediye başkanının birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarıdır. Birlikte Artvin için güzel şeyler yapmaya çalışacağız. Yeni belediye meclisi üyesi arkadaşlarımız var. Yeni projelerimizle Artvin’e hizmet etmeye çalışacağız. Cumhuriyet Halk Partisi çok uzun süredir Artvin’de belediye hizmetlerini sürdürüyor. Artvin Sosyal demokrat düşünceye her zaman saygı duyan ve teveccüh gösteren bir kent. Bu seçimlerde, daha önce söylediğimiz gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesinden bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecek. 30 Mart akşamı bu seçimden zaferle çıkacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Ben bütün belediye meclis üyelerime, il örgütüme, ilçe örgütüme milletvekilimle beraber hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

BAYRAKTUTAN; “2014 YILINDAN SONRA ARTVİN’İ YÖNETECEK KABİNE”

Başkan Emin Özgün’den sonra bir konuşma yapan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin’i 2014 yılından sonra yönetecek Cumhuriyet Halk Partisinin kabinesini açıkladıklarını söylerek başladığı konuşmasında; “Gerek belediye meclisinde gerekse il genel meclisinde partimiz güzel bir çalışma yaptı. İnanıyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi il genelinde de birinci olacak. Artvin’de birinci olacak ekibi kurduk. Cuma günü iki önemli misafirimiz var. Bu iki misafirimizle birlikte belediye binasının açılışını beraber gerçekleştireceğiz. Bu süre içerisinde kadın kollarımız, gençlik kollarımız partimizin yetkili organları hep beraber seçime odaklanacağız.

“BASIN BU KABİNEYİ İYİ TAKİP ETSİN”

Hiç kimsenin inanmadığı 2009’da o olumsuz durumda bu parti yüzde yetmiş beş seksen belediyeleri aldı. Buradan ısrarla söylüyorum 2009’un koşularından daha iyi koşullar var Artvin’de. Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir kamburumuz yok. Hiçbir şey yapmamıza da gerek yok. Elimize ayakkabı kutularını alıp çarşıyı gezeceğiz. Biz bu kendi bugüne kadar şaibesiz yönettik, bundan sonra da böyle yöneteceğiz. Basın mensuplarımızdan istirhamımız bu ekibi iyi takip etsinler” dedi.

Son konuşmayı yapan CHP İl Başkanı Seçkin Kurt ise dün son olmasına rağmen listeleri eksiksiz olarak YSK’ya ulaştırdıklarını ve bu konuda kendilerinin tek olduğunu söyledi. Bununla birlikte yeni ekibin Artvin için hayırlı olmasını dileyen Kurt, hep birlikte 30 Mart’tan zaferle çıkacaklarını sözlerine ekledi.

VE MERAKLA BEKLENEN O LİSTE…

ARTVİN İL BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ ADAYLARI

Nermin Albayrak, Akın Dede, Sinan Saraç, Cemal Bekçi, Ayhan Keskin, Zafer Gülenç, Gamze Tarhan Polatdemir, Ayhan Tekin, Yaşar Tekin Alkan, Özgür Onay, Şinasi Esen, Zuhal Seçkin Kaçan ve Şefika Duyan

KONTENJAN ADAYLARI

Erdinç Eldemir ve Cüneyt Özdemir

İL GENEL MECLİSİ ADAYLARI

Suat Kesen, Mehmet Genç ve Nizamettin Güner

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.02.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Artvin’de Chp Kadın Kolları Seçim S...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Artvin Belediye Başkanı Özgün Peson...
 » Hopa Akparti Aday Tanıtım Toplantıs...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Artvin’de İşçi Partisi’de Belediye...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahval...
 » Chp'de Bayraktutan Yola Çıktı...
 » Chp İl Başkanlığı Seçimi 15 Gün Son...
 » Artvin'de Chp Fırtınası Esti...
 » Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bı...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Hopa Halkından Aldığı Destek İle Yo...
 » Artvin Eski Valisi Cengiz Aydoğdu M...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...