Artvin’de Ramazan Bayramı Mesajları Yayınlandı

26/07/2014 18:30

Artvin Valisi Kemal Cirit'in Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Kemal Cirit ramazan bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Artvin Valisi Kemal Cirit mesajında; “Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında insanların eş, dost ve yakınları ile kaynaştığı; başta sevgi olmak üzere, milletimizin kültüründe ve tarihi derinliklerinde var olan bütün ahlaki meziyetlerin bir bütün halinde milletçe paylaşıldığı bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşarken, Gazze başta olmak üzere diğer yerlerde hayatlarını kaybetmiş olan kardeşlerimizin acılarını yaşamaktayız.

Kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygularının perçinlendiği dini bayramlarımız, geçmişte olduğu gibi bugünde millet olarak bizler için müstesna bir yere sahiptir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak yaşanmalıdır. Özelikle bu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.

Milletimizi güçlü kılan büyük medeniyet geleneğimizin, derin kültürel varlığımızın ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu sayesinde başına gelen her türlü felaketi ve olumsuzluğu, hoşgörü ve kardeşliğe verdiği değer ile bertaraf eden aziz milletimizin gelecek nesillere bırakacağı en büyük armağan, özgürce ve kardeşçe kutlanacak bayramlar olacaktır.

Birçok konuda bölgesine önder ve örnek olan Artvinli Hemşerilerimin, bu bayramda da fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarında kalan yavrularımızı yalnız bırakmayacaklarına yürekten inanıyorum. Çünkü onlara, bu hayatta yalnız olmadıklarını hissettirmek, anne, baba yada çocuk sevgisini tekrar ve bayram sıcaklığında yaşatmak, hepimiz için bir insanlık görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Artvinli Hemşerilerimin Ramazan Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Kocatepe, Tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını kutladı

Kocatepe, "Ramazan Bayramının Tüm İnsanlığa Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirmesini Diliyorum"

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, milletçe birlik ve beraberliği gösterme imkânı veren bir Ramazan Bayramı´nı daha idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşarken, İslam ülkelerinde yaşanan savaşları zulümleri kast ederek hüzünlü bayram yaşadıklarını belirtti.

On bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi iklimini Artvin’de birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde yaşadıklarını ifade eden Başkan Kocatepe, tüm hemşerilerinin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı kutladı. Kocatepe bayram mesajında; “Bayramlar, insanların birbiriyle kaynaştığı, birlik, paylaşma ve hoşgörünün güzel örneklerinin sergilendiği özel günlerdir. Ramazan Bayramı, milletçe sahip olduğumuz dostluk, kardeşlik, sosyal dayanışma ve yardımlaşma gibi ulvi duyguların yeniden canlandığı, halkımızı birbirine bağlayan müstesna bir bayramdır.

Başkan Kocatepe, mesajının devamında ise; “Ramazan Bayramına kavuşmanın sevincini ve heyecanını hissetsek de hüzünlü bir Ramazan ayı yaşadık. Gazze’de, Suriye’de, Mısır’da, Myanmar’da, Filistin’de ve Dünya’nın çeşitli yerlerinde zulüm altında olan kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Yaşanan bu zülüm ve katliamların biran önce son bulması bu bayramdaki en büyük dileğimizdir.

Bayramların getirdiği barış, huzur ve kardeşlik ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Özellikle bayram günlerinde, bugünlerin kazandırdığı alışkanlıkla tüm hayatımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Bizleri bir arada tutan değerlerimize sahip çıkmalı, birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Bu vesileyle, tüm hemşerilerimin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bayramın ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

AGC Ramazan Bayramı mesajı yayınladı

“Bir yerlerde insanlar ağlarken biz bayram kutlayamayız”

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir bayram mesajı yayınlarken, mesajda İsrail’in Gazze’de işlediği insanlık suçunun ve soykırımın biran önce son bulması temennisinde bulunuldu. AGC mesajında “Bir Yerlerde insanlar ağlarken biz bayram kutlayamayız” ifadesi kullanıldı.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu yayımladığı mesajda; “Ramazan Bayramı, dayanışmanın, birlik ve beraberliğinin bir göstergesidir. Bayramlar manevi ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı, Millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, paylaşımların en üst seviyede yaşadığı günlerdir. Bayramda tüm bu güzelliklerin yaşanması temennisiyle, tüm basın çalışanları ve ailelerinin, Artvinli hemşerilerimizin ve Artvin Halkının ve de İslam Alemi’nin mübarek Ramazan Bayramını kutlar, nice mutlu ve sağlıklı bayramlara hep birlikte ulaşmayı temenni ediyoruz” denildi.

Mesajın son bölümünde ise “ Bu bayram içimizdeki sevinç ve coşku maalesef İslam Ülkelerinde ve Dünya’da akan kanlar sebebiyle hüzne dönüşmüştür. Bu bayram insanlık adına güzellikler yerine insanlık suçlarından bahsetmekteyiz. Biz Ramazan Bayramı’nda insanlık adına huzur ve barış diliyoruz. Biz bu bayram İsrail başta olmak üzere Dünya’da insanlık suçları işleyen tüm ülkeleri kınıyoruz. Başta çocuk ve kadınlar olmak üzere sivillere karşı yapılan insanlık suçlarını lanetle kınıyoruz. Bu bayramda savaşların son bulmasını, katliam ve soykırımların artık son bulmasını diliyoruz. Bir yerlerde insanlar ağlarken, savunmasız insanlar katledilirken, biz bayram kutlayamayız. Bu bayram biz artık huzur istiyoruz, barış istiyoruz. Bayramı bayram tadında kutlamak istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Ak Parti İl Başkanı Ramazan Bayramı'nda barış ve huzur temenni etti

Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, Ramazan Bayramı'nda barış ve huzur temenni etti

Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir bayram mesajı yayınlarken, mesajında bayramda tüm Dünya’da barış ve huzurun hakim olmasını dilerken, İsrail’in Gazze’de uyguladığı zülüm başta olmak üzere tüm Dünya’da savaşların son bulması temennisinde bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, İsrail’in Müslüman ülke Filistin’de gerçekleştirdiği katliam dolayısıyla İsrafil’i nefretle kınadığını belirterek İslam ülkelerinde yaşanan zülüm ve insanlık suçlarının son bulmasını temenni etti. İl Başkanı Av. Erkan Balta; “Ramazan ayını, oruçlarımızla, nefislerimizin terbiyesi ile, teravih namazlarımızla, fitr sadakalarımızla, hoş görü, sabır, bereket, rahmet ve mağfireti ile eda ettik ve hep beraber Bayrama kavuştuk. Bu kavuşma, tüm Müslümanların kurtuluşuna vesile olur düşüncesi ile tüm Alem-i İslam’ın ve Artvinli hemşerilerimin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Bu vesile ile İsrail’in Gazze’de Müslüman kardeşlerimiz üzerine gerçekleştirdiği insanlık suçu sebebiyle nefretle bir kere daha kınıyorum. Gazze’deki insanlık suçunun biran önce son bulmasını dilerken, tüm İslam Alemi başta olmak üzere Dünya’da huzur ve barışın hakim olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kurt; Ramazan Bayramını Kutladı

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt Ramazan Bayramı Münasebetiyle Mesaj Yayınladı.

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt yayınladığı mesajda; “Bizler Müslüman TÜRK halkı olarak bu coğrafyada bir asıra yakın Dini ve Ulusal Bayramımızı coşkuyla, sevinçle, mutlulukla, sevgiyle ve umutla kutlardık. Ancak, son yıllarda coşkunun yerini burukluk, sevincin yerini hüzün, mutluluğun yerini karamsarlık, sevginin yerini kindarlık, umudun yerini belirsizlik duyguları ve düşünceleri kapsamıştır.

Değerli Artvin halkı bizler Cumhuriyet Halk Parti’si olarak diyoruz ki; Bu bayramın Ulusumuza, Milletimize ve tüm Müslüman alemine mutluluğu, barışı, birlikteliği, saygıyı, sevgiyi, hoşgörüyü ve umudu getirmesini diliyoruz. Yurtta Barışı Dünyada Barışı sağlamak başlangıcı olmasını diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bayramınızı en içten dileklerimle kutlar saygı ve sevgilerimizi sunarım” ifadelerine yer verdi.

Şahin; Ramazan Bayramını Kutladı

CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ramazan bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Şahin mesajında; “Kırgınlıkların ve küslüklerin sona ermesi gerektiği, kardeşlik ve sevginin hakim olması gerektiği Ramazan Bayramının öncesindeyiz. Bütün Türk Milletimizin birlik ve beraberliğinin pekişeceği, yurt içinde ve yurt dışında tüm komşularımızla barış içerisinde yaşayabileceğimiz, savaşların olmadığı, işçi ölümlerinin yaşanmadığı, siyasilerin ve tüm kesimlerin huzur, kardeşlik ve refah içinde yaşayacağı bir Bayram diliyorum.

Önümüzde ki sürecin tüm Türk Milletine hayırlar getirmesi dileğiyle… Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun!” ifadelerine yer verdi.

"Bayramlar Sevgi Ve Hoşgörü İle Anlam Kazanır"

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Mesajında sevgi ve hoşgörü duygusuna vurgu yapan Başkan Kurtul Özel, bu insani değerler dinimizin de temelini oluşturur dedi.

Başkan Özel mesajında şunları kaydetti; “Dini bayramlarımız, sevgi ve hoşgörünün esas alındığı kutsal günlerimizdir. Bu mübarek günler, kardeşliğe ve dayanışmaya dair duygularımızı büyüten inancımızın, en özel günlerindendir. Bu özel günler, sevgi, hoşgörü, dayanışma ve kucaklaşma ile anlam kazanır. Dargınlar barışır, yaşamımızda merhamet ve beraberlik hâkim olur. İnsan olarak bizi biz yapan bu değerler İslam dininin de temelini oluşturur. İnsan olarak unutmamamız gereken en önemli kural; Sevgi, saygı, huzur ve barışı ne kadar çoğaltabilir ve hayata yayabilirsek, dünyamızın o kadar güzelleşeceği olgusudur. Bu nedenle, başta aile büyüklerimiz olmak üzere tüm akraba eş ve dostlarımızı, öksüz ve yetimlerimizi bu özel günlerde her zamankinden daha fazla hatırlamalıyız.

Bu düşüncelerle; Dünyada ve ülkemizde barışın, huzurun, hoşgörünün, dayanışmanın ve sevginin egemen olması temennisiyle; Ramazan Bayramının; Aziz milletimizin her alanda ve her şartta, dayanışmasına vesile olmasını; bütün insanlığa, milletimize, İslam âlemine, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum. ”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.07.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Bayram Mesajları Yayınlan...
 » Artvinde Ramazan Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » Artvin'de Bayramlaşma Töreni Düzenl...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce Kurban...
 » Artvin’de Peşpeşe Bayram Mesajları...
 » Artvinde Peşpeşe Bayram Mesajları Y...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Gazeteciler Derneği Başkanından Bas...
 » Artvin’de Milletvekilleri Ve Siyasi...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Artvin’de Peşpeşe Yeni Yıl Mesajlar...
 » Artvin'de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Artvin’de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Chp Artvin İlbaşkanından İsrail’i K...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Kars “Vicdanların Kanatıldığı Günle...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...