Artvin’de Ak Parti Seçim Startını Hopa İlçesinde Verdi

26/02/2015 13:36

“ Kime Niyet Kime Kısmet ”

Haber: Hayati Akbaş7 Haziranda yapılacak olan 25. Dönem milletvekilliği için Artvin’de AK parti aday tanıtımına Hopa’dan başladı. Emre düğün salonunda yapılan AK Parti milletvekili aday tanıtımına ilgi yoğundu. 12 aday adayı Vedat Kibar, Hayrettin Gülbin, Alirıza İskender, Dilek Alkan, Akay Tekin, Yusuf Engin Taha, Nedim Koyuncu, Ünal Gülçiçek, Şule Özyer. İlhan Hacıoğlu, Ertekin Çolak ve İsrafil Kışla kısa bir konuşma yaparak partililere kendilerini anlattılar. Eski milletvekili Ertekin Çolak ve Milletvekili İsrafil Kışla Ankara’da olduklarından dolayı tanıtıma katılamadılar.

Program sunuculuğunu yapan Ak Parti Hopa ilçe yönetim kurulu üyesi gazeteci Turan Altunkaya ilk olarak Hopa Ak Parti ilçe başkanı İlyas Güven’i konuşmaları için sahneye aldı. AK Parti ilçe başkanı İlyas Güven yaptığı konuşmada Artvin’de yerel seçimlerdeki kazanılan başarıyı milletvekilliği seçimindede kazanarak Artvin’de 2 milletvekili alacaklarını ifade ederek şu konuşmayı yaptı.

Bugün bir nevi seçim startını veriyoruz. Başarılı bir seçim geçireceğimizden eminim. Partimiz devletimize ve milletimize en hayırlı ve faydalı, bizleri en iyi şekilde temsil edebilecek adaylarımızın seçimi için süreci başlatmıştır. Bundan sonra bir imtihan başlıyor. Hepimiz aday adayı olarak Allahtan hayırlısını diyelim. Ne olur bir başkasını kötülemeyelim. Bir başkasını kötülemek bize bir şey kazandırmaz. Bizi yüceltmez. Herkes iyidir diyelim. Genel merkez kendini iyi temsil edecek birini ilk sırada, ikinci sırada da en çok oy kazandıracak insanı getirir, süreç içerisinde temayül yapar, anketler yapar, anketlerde insanlar adaylara nasıl bakıyor, o ortaya çıkar, sonra teşkilatlara sorar. . Ama herkes etrafın gazıyla vazgeçilmez adam gibi görür kendini. Sen acayipsin, vazgeçilmezsin derler. Bizlerde kendimizi hakikaten öyle zannederiz. Ama ankete gidildiği zaman herkesin ederi ortaya çıkar.

Bu aşamalarda aday adaylarımıza çok iş düşüyor. Önemli bir seçime girdiğimizi biliyoruz. Aday adayları arkadaşlarımdan ricam lütfen yaptığınız konuşmalarda Akparti misyonu, vizyonu ve kurumsal kimliği doğrultusunda hareket edelim. Çalışma propagandalarınızı hükümetin yatırım programları doğrultusunda ilimizde ve ülkemizde tamamlanan devam eden yatırımlar doğrultusunda yapmamız gerekmektedir. Lütfen parti programına ve ilkelerine sadık kalalım. Tüm bu temennilerimden sonra toparlamak gerekirse;Bu seçim zor geçecek belli, anayasanın değişmesi için ayrıca önemli. Başkanlığa doğru giden bir yol var. En az 330 milletvekili almalıyız ki referanduma gidebilmeliyiz. . Tabi ki diğer partiler karşı çıkar, Başkanlık sisteminin Türkiye yi uçuracağını biliyorlar. Biliyorlar ki onlar yüzde elliyi hiçbir zaman alamayacaklar. İktidar yüzü göremeyeceklerini bildikleri için de başkanlık sistemine karşı çıkıyorlar. Bu süreçte “Bana 4 yıl yetki verin Türkiye yi uçurayım “ diyenler ortaya çıkacak . Ama biz biliyoruz ki sadece balon uçurabilecekler. Paralel yapının desteğini alıp felaket tellallığı yapacaklar. Bunları bu süreçte şüphesiz yaşayacağız. Biz ne yapacağız peki ? Bizde elimizden geldiği kadar ülkemizin geleceği için, çoluk çocuğumuzun geleceği için mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. Doğru bildiğimizi her ortamda söyleyeceğiz. Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun izinden yürümeye devam edeceğiz.

Çok kıymetli katılımcılar; Malumlarınız üzere Artvin İl Başkanlığımıza 12 aday adayı müracaatı yapılmıştır. 1 Mart Pazar günü il ve ilçe teşkilatlarımızın tüm kademelerinin katılacağı temayül yoklaması yapılacak olup, 7 Nisan da da İnşallah adaylarımız açıklanacaktır. Ben bu bağlamda tüm aday adaylarımıza ilçe teşkilatımız adına başarılar diliyor. Sürecin ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, yol arkadaşlığımızı, kardeşliğimizi bozmasın. Rabbim muhabbetimizi eksiltmesin. Yolumuz ve bahtımız her daim açık olsun”, dedi.

Bu konuşmanın ardından AK Parti Milletvekili aday adaylarının konuşmalarına geçildi. Yapılan kura çekimi ile sıra belirlemesi yapıldı. İlk konuşmayı Vedat Kibar Yaptı. Kibar Özgeçmişini Anlatarak Milletvekili Aday Adaylığına, Aday olma sebeplerini anlattı. Vedat Kibar’ın konuşmasında partililerin büyük alkışını aldı.

Hopa ilçesinden adaya adayı olan Nedim Koyuncu neden milletvekilliğine aday olmak istediğini, hangi sebepler kendisini bu yola ittiğini 5 dakikalık süre içinde halka anlatmaya çalıştı. Nedim Koyuncu’ nun bu konuşması partililerden ve halktan büyük alkış aldı. Daha sonra Hopa’dan diğer adaya adayı Alirıza İskender konuşma yaparak kendini anlattı. İskender konuşmasında AK partiye gönül verdiğini, bu zamana kadar yaptığı hizmetlerin sınırlı kalmaması için Ankara’dan daha çok hizmet verebilmek amacı içinde olduğunu vurguladı.

Artvin kanadından aday adayı olan eski il başkanı Dilek Alkan yaptığı konuşmada bir kadın olarak gerek parti içinde gerekse halka verdiği hizmetlerle kendini kanıtladığını siyasi alanda da kadınların başarılı olabileceklerin göstergesi olarak görevden kaçmamak adına aday adayı olduğunu ifade etti. Temayül yoklamasında 2 oydan birini istedi.

Diğer aday adaylarının konuşmaları sonrası sahnede topluca basına poz vererek fotoğraf çektirdiler.

25 Dönem AK parti Artvin Milletvekili aday adayları ve partililer daha sonra Kemalpaşa beldesine gittiler ve burada halka kendilerini tanıttılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.02.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Artvin’de Akpartililer Basınla Bira...
 » Akpartili Aday Adayları Kendilerini...
 » Akparti Artvin İl Kongresi Yaklaşır...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Dp Artvin Belediye Başkan Adayı Fer...
 » Helal Kazanç Ve Helal Rızık...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin Akparti’de Aday Adaylığı Baş...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Artvinli Bürokratlar İstifa Kuyruğu...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...