Hopa’da Siyasi Partilerin Seçim Çalışmaları Başladı

24/02/2014 11:29

Enver Korzay Aday Tanıtım Toplantısında Konuştu “Hopa’ya Yakışan Devrimci Bir Yerel Yönetim Yaratacağız”


Haber: Hayati AkbaşHalkçı yerel yönetim için buluşan Hopalılar, Belediye Başkan adayı ve meclis üye adaylarını Cumhuriyet Meydanında düzenledikleri açık hava toplantısında açıkladılar. Ortak sol aday olarak açıklanan Enver Korzay, amaçlarının yönetime gelmek değil insana ve doğaya saygılı bir anlayışla Hopa’yı yeniden yaratmak olduğunu belirtti

Hopa’da Cumhuriyet meydanında yapılan etkinliğe Halkevi Genel Başkanı Oya Ersoy ve ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ile çevre il ve ilçelerden gelen ÖDP ve Halkevleri üyeleri ile vatandaşlar katıldılar.

Aday tanıtım toplantısı öncesi Grup Marsis konseri alanda toplanan kalabalığı coşturdu.

Daha sonra Belediye Meclis Üyesi Adayları Kamil Ustabaş, Yusuf Aslan Yenigül, İslam Topaloğlu, Seher Çavuşoğlu Ural, Okan Kahraman, Mehmet Vural Başar, Hava Kırçiçek, Ali Rıza Özgenç, Yücel Alper, Şevki Kalkan, Bülent Yıldırım, Harun Aksu, Necmi Karabulut ve Kontenjan Adayı Yüksel Gümüşkaya ile İl Genel Meclisi Üyesi Adayları: Kenan Çelik, Ali Muti, Remzi Gedik alanda toplanan kalabalığa tanıtıldı.

Daha sonra adaylar kısa birer konuşma yaparak alanda toplananları selamladılar.

Hopa Halkçı Yerel Yönetim meclis adına bir konuşma yapan Meryem Özçep yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hopa Halkçı Demokratik Yerel Yönetim Meclisi belediye seçimlerine sosyalist aday Enver Korzay’la giriyor. Halkevleri ve ÖDP’nin aktif olarak çalıştığı, yaşlısı, genci, kadını erkeği ile Hopalıların Meclis etrafında örgütlediği bu seçimde halkın doğrudan söz ve karar sahibi olduğu, Hopa’ya yakışan devrimci bir yerel yönetim yaratacağız. ”

Özçep, 30 Mart gecesi sadece Hopalıların değil Türkiye’deki tüm devrimci ve sosyalistlerin buradan çıkacak sonucu bekleyeceklerini dile getirdi.

Daha sonra Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy ve ÖDP Genel Başkanı Alper Taş’da birer konuşma yaparak Hopa’da zor olanı bir kez daha başaracaklarını ifade etti. Alper Taş CHP’ye seslenerek “Bakınız biz başka bir ilçede aday çıkarmadık. Bırakında Hopa ve Kemalpaşa’yı bu defa biz yönetelim” dedi.

Korzay ‘Bu ülke halkına küçük bir umut daha verebiliriz’

Hopa’da aday tanıtım toplantısının son konuşmasını de Belediye başkan adayı Enver Korzay yaptı. Korzay amaçlarının sadece yönetime gelmek değil insana ve doğaya saygılı bir yerel yönetim yaratmak olduğunu söyleyerek “Biz bugün nasıl kendi ailemizde, çocuklarımızla birlikte demokratik kararlar alıyorsak, yerel yönetim de de, demokrasiyi perçinlemeyi, demokratik katılımı destekleyerek baba ocağımızı, Hopa’yı sizlerle beraber yönetmek için buradayız.

Amacımız, kentte yapılanlardan bihaber olmak değil, belediye bütçesini, Hopa halkının yararına kullanara, atacağımız bütün adımları sizlerle birlikte proğramlamaktır. Bugün Hopa’yı daha ileri bir seviyeye taşımak, burada yaşayan insanlara dair alınacak kararları birlikte almak, yarınları daha yaşanır kılmak, geleceğe birlikte hatırlanacak ve övgüyle anılacak bir miras bırakmak için, gelin katılın Hopa’yı birlikte değiştirelim, yönetelim.

Hopa halkı, kendinden bir şeyler bulacağı, kendini temsil edeni yönetiminde katılımcılığı benimseyen bu meclisine destek verecektir.

Umudun, barışın çocukları, Hopa’nın çocukları, sizin çocuklarınızı barış dilinde, birlikte kardeşçe yaşanılan bir hayatın zenginliğiyle, geleceği kurmaya, sizin adınıza sizlerle birlikte kurmaya geliyor,

İnadına barış, inadına umut, inadına kardeşlik, inadına özgürlük, inadına dayanışma için, gelin katılın birlikte bir gelecek kuralım. Unutmayın “kendinizden başka hiç kimse size barış getiremez” “diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Aday tanıtım toplantısı Grup Marsis’in yeniden sahneye çıkması ve şarkılar eşliğinde alanda horon halayların çekilmesi ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.02.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Hopa Halkçı Demokratik Yerel Yöneti...
 » Hopa Ödp'den Dayanışma Yemeği...
 » Hopa Hdp’den Belediye’ye Yönelik Bi...
 » Hopa Ödp Belediye Başkan Adayında D...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Hopa Tso’nun Igdır Mesaisi...
 » Başkan Cihan’dan Hopaport’a Ziyaret...
 » Hopaspor’da Transfer Atağı Devam Ed...
 » Hopaspor’da Transferler Sınır Ötesi...
 » Hopa Geleceğe Hazırlanıyor...
 » Başkan Kasımoğlu'nun Açıklamalarına...
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Hdp’den Chp’ye Sert İmar Eleştirisi...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...
 » Lojistik Danışmanı Hopa Myo Öğrenci...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...