Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve Beraberlik Mesajı

03/11/2013 10:48


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Örgütü basın açıklamasında bulunarak kamuoyunu aydınlattılar. CHP il binasında basın mensuplarının yoğun ilgisiyle gerçekleşen toplantıya CHP İl Başkanı Seçkin Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, yönetim kurulu üyelerinden, İsrafil Gültekin, Muammer Akın, Mürfel Mert, Şeref Öngüner, Mahmut Yılmaz, Rıza Şimşek, Kadir Küçükay, Okan Ersöz, Metin Albayrak, Ufuk Saraç ve çok sayıda partili katıldı.

Seçkin Kurt, basın mensuplarına toplantının nedeniyle ilgili bilgi verdi. Kurt, “Bu basın açıklamamızın sebebi dün yerel gazetelerde yer alan sayın başkanımızın aday adaylığını tekrar ilan etmesi maalesef halkımız tarafından yanlış algı yaratabileceğini düşündüğümüz için partinin en üst kurulu olarak bu konuda basına ve dolayısıyla halkımıza aktarmalar yapmak istedik” diyerek basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

İl Başkanı Seçkin Kurt “23 Kasım'da Cumhuriyet Halk Partisi, Artvin İl Belediye Başkan adayını seçecektir, bundan Hiç kimsenin Şüphesi Olmasın” dedi.

1923 yılında Cumhuriyet ile beraber kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasinin her alanda yaşanması için bütün örgütleriyle mücadele etmiştir. Bizler, AKP'de olduğu gibi biat kültürü ile çalışan örgütler değiliz. Bizler demokrasi gereği almamız gereken kararları, önce aile içinde mütalaa eder, kendi aramızda doğruyu bulmak için tartışır ve aldığımız kararla beraber halkımızın karşısına tek vücut olarak çıkarız. Cumhuriyet Halk Partisi'nde demokrasi gereği bütün üyelerimiz eşit haklara sahiptir. 90 yıldır partimizi hiçbir karşılık beklemeden sırtında taşıyan üyelerimiz partimizin gerçek sahipleridir. Yönetimler ve makamlar 90 yıllık geçmişimizde her zaman gelip geçici olmuştur. Asıl olan Cumhuriyet Halk Partisi'ni sırtında taşıyan, ülke menfaatleri için çalışıp hiçbir çıkar gözetmeyen gerçek üyelerimizdir. Şu anda bu asil üyelerin arasından çıkan birbirinden değerli aday adaylarımızla aile içindeki en doğruyu bulabilme çabası içinde, fikir alışverişinde bulunmaktayız. Bu fikir alışverişinin sonunda da 23 Kasım günü halkımızın karşısına Artvin Belediye Başkanı'nı seçerek, tek yürek olarak çıkacağız. Buradan çıkan adayımız kim olursa olsun, bütün örgütlerimizle beraber adayımızın arkasında kalkan olup, onu mutlaka Cumhuriyet Halk Partisi'ne ait olan o yüce makama çıkartacağız. Bizler, il başkanı ve yöneticileri, ilçe başkanı ve yöneticileri, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclisi üyelerimiz, Cumhuriyet Halk Partisi üyelerimiz ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül vermiş bütün halkımızla beraber 23 Kasım günü yapılacak olan üye bazında ön seçime girecek tüm aday adaylarımıza başarılar dilerken, asıl olanın 30 Mart'taki Yerel seçimlerde elde edilmesi gereken başarının bilinciyle hareket ettiğimizi tüm kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz.

Böyle Tatlı Sert Fikir Alışverişlerimiz olabilir

Bu gün ki basın açıklamamızın çokta özel bir sebebi yoktur. Dün çıkan yerel gazetelerimizdeki haberlerin bizim bir aile yarışı içinde arada böyle tatlı sert fikir alış verişlerimizin basına yansıması olarak bilinmesi gerekmelidir. Artvin’in ara sokaklarında yanlış algılanmaması için bu basın açıklamasını gerçekleştirdik.

Bizde bu bayrak yarışı her zaman olur bu bayrak yarışı neticesinde asil üyelerimizin arasından çıkan aday adaylarımız mutlaka bir aile içinde yarış yapacaklar. Bizler zaten o yarışta sözlerimizde söylediğimiz gibi belediye başkanını seçeceğiz. Bizim örgüt olarak, akşam yaptığımız kendi içimizdeki aile toplantısından çıkan sonuçtur bu. Hiçbir aday adayımızla, aşamayacağımız hiçbir sorunumuz yoktur. Tartışıyoruz en doğrusunu bulmak için çabalıyoruz. Hepsi bizim değer verdiğimiz aday adaylarımızdır. Biriside belediye başkanımızdır onun yeri ayrı, çünkü o şuan belediye başkanı, öyle bir sıfatı var. Halkın seçmiş olduğu belediye başkanıdır. Sayın başkanımızla hiçbir sorunumuz yoktur. Diğer belediye başkanımızla da hiçbir sorunumuz yoktur. Gelen genelgeler gereği Cumhuriyet Halk Partisinin bizlere gönderdiği genelgeler gereği genelgeleri sizlere ve üyelerimize duyurup bu yönde hareket ediyoruz. Çıkacak sonucunda Cumhuriyet Halk Partisine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Sonuç İtibariyle 23 Kasım’da yapılacak ön seçimde bizim kendi üyelerimiz. 90 yıldır bu partiye ve bu ülkenin toprağına, bayrağına, milletine bir karşılık beklemeden hiçbir çıkar gözetmeden çalışan çok değerli üyelerimiz var. Bu yönetimin seçtiği üyeleriz biz bizlerde gelip geçeceğiz. Asıl il binamız içerdedir. İçerde yaklaşık 10 tane daha il başkanımızın resmi var. Buradaki çalışan arkadaşlarımızda oradaki yerini alacak. Buraya da yine genç kardeşlerimiz oturacak ama Cumhuriyet Halk Partisi ilelebet ve sonsuza kadar yaşayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisiyle beraber Cumhuriyette biz var olduğumuz sürece ilelebet ve sonsuza dek yaşayacaktır. Biz Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk Partisinin neferleriyiz, onun için çalışıyoruz. Bizde asıl olan düşüncedir, kişiler hiçbir zaman ön planda olmamıştır. Düşüncenin sonunda doğruyu bulup bizim gibi düşünen insanları makamlara oturtturuyoruz. Bizim kurucumuz Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bir milli mücadelenin sonunda kurulmuştur bu parti aynı milli mücadeleyi de 90 yıldır veriyoruz. Cumhuriyet’i de Türkiye Cumhuriyet’ini de ölene kadar savunmaya devam edeceğiz. Ben bütün siyasi partilerinde bu yönde düşünmesi gerektiğini düşünüyorum.

Asıl olanın Ülkemize, Halkımıza Hizmet Olması Gerekmektedir.

Bu ülkenin düşünceleri neresinde olursa olsun düşünceleri asıl olanın ülkemize hizmet halkımıza hizmet olması gerektiğini düşünüyorum. Bütün siyesi partilerinde bu yönde hareket etmesini isteyerek sizlerin huzurun da onlara da bir çağrı yapıyorum. Hizmetin nerden geldiği önemli değil önemli olan Türkiye Cumhuriyetine, neresinden olursa olsun içinde yaşayan insanların özgürce düşünebildiği eşit haklara sahip insanların bu ülkede eşit şekilde yaşatılmasıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu yüzden varız. Önümüzde bir yerel seçim var bu düşüncelerle bir arkadaşımızı önce aramızdan sonrada halkımızın arasından seçip, şuanda zaten cumhuriyet halk partisi belediye başkanımızın oturduğu emanete kendisini ya da bir başka arkadaşımıza Artvin’i yönetmeye devam edeceğini ifade etmek istiyorum. ” dedi.

Toplantı gazetecilerin sorularıyla devam etti. Bir gazetecinin ön seçim başka ilçelerde gerçekleşecek mi? sorusu üzerine İl başkanı Seçkin Kurt, “partimizde 15 Temmuz’la beraber seçime başlangıç adımı atılmıştır. Bu adımlarla beraber, genel merkezimiz aynen bizim gibi yapılan toplantıların ardından alınan kararları örgütlere aktarıyor. Biz örgütlere düşen görevlerde aynı bilinç içerisinde üyelerimize ve halkımıza duyurma. Bu yıl CHP belediye başkanlıklarını biraz daha önceden belirleyelim hesabına girdi ve bunun içinde çalışmalar yaptı. Bu çalışmaların en sonunda 2 Eylül’e kadar aday adayı olabilecek arkadaşlarımızı Ankara’ya bildirme karar aldı. Bizde gereğini yapıp oraya bildirdik. Bunun dışında tüm ilçe örgütlerimizin yaptığı toplantılarda fikirlerini aldık, halkımızın fikirlerini aldık. Bu fikirleri de genel merkezimize ulaştırdık. Genel merkezimizde bununla beraber Türkiye çapında, Türkiye’deki tüm illerde kamuoyu yapma gereği duyuyor. Ne yapıyor; belediye başkanlıkların olduğu tüm Türkiye’deki illerde önceden kamuoyu yoklamaları yapıyor. Bu kamuoyu yoklamalarında halk teveccühünü bir adaydan yana kullanmışsa bu bizim belediye başkanımız olarak takdir edersiniz ki önümüze gelecektir. Teveccühünü birkaç adaydan yana kullanmışsa bunlarda önümüze bu şekilde kamuoyu, temayül, delege, yada üye bazlı önseçim olarak önümüze gelecektir. Artvin’in ve Kemalpaşa’nın önceden açıklanmasının sebebi, il merkezi takdir edersiniz ki ilçelerden farklı tutulmuştur. Kemalpaşa’da olmasının sebebi ise oradaki aday adayı sayısının çok fazla olması ve bu fazlalığın belli bir zamanla aşılabileceğini düşünülüp buralara gereken bilgiler verilmiştir. Bunun dışındaki genel merkezimizin bizlerin ve bölgedeki örgütlerin aldığı fikirler yerlerine ulaşmıştır. Zannedersem kararını da 3 Kasım akabinde yapılacak olan parti meclisi toplantılarında bizlere bildirecektir.

Yüksek seçim kurulu kararı dışında bu kararlar alındığı için Cumhuriyet Halk Partisi tüm ülkede merkez ataması yapacaktır. Ancak bizler kararlarımızı vereceğiz onlarda yapacakları geniş kamuoyu yoklamasında ne kadar iyi olduğunu kendi aralarında tartışıp en doğu yerlerde en doğru seçimlerle halkın önüne çıkacaktır.

Biz seçim tarihini 23 Kasım belittik. Aday adaylarımız da bunu biliyorlar. Merkez ilçemizle beraber buna kadın kollarımız gençlik kollarımız ve tüm disiplin kurulunun da davetli olacağı aday tanıtımlarını basınında katılabileceği şeffaf bir şekilde yapacağız. Ben sayın belediye başkanımızın yaptığı açıklamanın aile içi bir tartışma olduğunu ifade etmek istiyorum. Oda doğruyu bulmaya çalışıyor bizde doğruyu bulmaya çalışıyoruz. Onların siyasi tecrübeleri bizlerden daha fazla. Bunları tartışıp konuşacağız. Burada önemli olan bu fikir alışverişinin sonunda doğruyu bulup Artvin Halkının karşısına tertemiz dost doğru çıkmak olacaktır. ” dedi.

İlyas Şahin CHP Merkez ilçe yönetimin de bazı istifaların olduğuna dair iddiaları yalanlayarak kamuoyunda ki dedikoduların doğruyu yansıtmadığını belirtti.

30 Mart’taki seçime kol kola büyük bir güçle yürüyeceğiz.

Şahin konuşmasında “Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Merkezde güçlü bir parti. Belediye Başkanımızın da CHP’li bir başkan olmasından bunu doğrulayabiliriz. Bu süreçte CHP’ye zarar verip gücünü kaybettirmek isteyen insanlar olacaktır. Belediye başkanımızın söylemediği şeyleri söyledi diye lanse edecekler, bizler için dedikodular üretmeye çalışacaktır. Biz bu durum karşısında il, ilçe ve tüm örgütlerimizle bunun doğrusunu kamuoyuna duyururuz. Biz yönetim kurumlarımızla tüzüğün emrettiği şekilde toplanıp Artvin için neler yapabiliriz diye sürekli konuşuyoruz. Merkez ilçe başkanlığının omuzlarında ki yükü kaldırabileceksek bunu yönetim kurulumuzdan aldığımız güçle yapacağız. Genel merkez tüm Türkiye’de merkez ve ilçelerde ki örgütlere aday saptama noktasında görüşlerini sordu. Biz bunu aile içinde defalarca konuştuk. Biz bu konuşmalarımızda isim değil yöntem konuştuk. Bu toplantıların neticesinde bir yöntem ortaya çıktı. Artık yöntem bellidir. Demokratik şartlarda bütün aday adaylarının ön seçime ilişkin propagandalarını rahatlıkla yapabilmeleri için bizlerin yapması gereken uyarıları biz yapıyoruz. Aday adaylarını toplayıp birlik ve bütünlük içinde ön seçime girmeleri gerektiğini hatırlatacağız. İnanıyorum ki ön seçimin yapılacağı gün çok güzel fotoğraf vereceğiz kamuoyuna. Demokrasinin doğduğu CHP’de nasıl bir demokratik ortam da ön seçimin yapılacağını herkese göstereceğimize inanıyorum. Bu konuda tüm aday adaylarımızdan da aynı özveriyi bekliyorum. Kendilerine bir kez daha başarılar diliyorum. 23 Kasım’da ön seçimde demokratik şölen içerisinde seçmiş olduğumuz belediye başkanı adayımızla 30 Mart’taki seçime kol kola büyük bir güçle yürüyeceğiz. ” dedi.

CHP Tek Vücuttur

CHP Artvin İl Örgütünün kapsının herkese açık olduğunu ve yaptıkları her şeyi de şeffaf bir şekilde yaptıklarını ifade eden İl Başkanı Seçkin Kurt : “Artvin İl örgütü CHP çatısı altındaki en önemli örgütlerinden biridir. Yeri gelir tartışacağız. Fikir alış verişlerimiz olacak. En doğrusunu bulmaya çalışacağız. Bu en doğruyu bulacak en üst kurul Artvin İl Yönetimidir. Bununla beraber dün basında çıkan haberlerin kamuoyunda farklı algılanmaması için bu basın toplantısını yaptık. CHP tek bir vücuttur. Bunu buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Basın mensupları da her zaman bizlerden istedikleri konuda bilgi alabilir. Soracağınız her soruya en açık şekilde bizler cevap vermeye hazırız. Her türlü sorunun cevabını da veririz. Biz her şeyimizle Artvin için mücadele ediyoruz. Gelecek nesillere güzel bir Artvin, güzel bir Türkiye ve Cumhuriyet bırakmak için mücadele ediyoruz. Bunun takdirini de sizlere bırakıyoruz” dedi.

Ardından ise toplantı basın mensuplarıyla sohbet şeklinde devam etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.11.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahval...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Chp’de Önseçim Heyecanı Yaşa...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Akpartili Aday Adayları Kendilerini...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Hopa Ödp İlçe Teşkilatı Dayanışma G...
 » Artvin’i Sarsan Torpil İddiaları Re...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bı...
 » Akparti Artvin İl Kongresi Yaklaşır...
 » Artvin Gazeteciler Derneği Yeni Yön...
 » Chp Artvin İl Kongresi Yapıldı...
 » 7. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » Emin Özgün’den Çarpıcı Açıklamalar...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...