Artvin’de İşçi Partisi’de Belediye Başkan Adayını Açıkladı

20/02/2014 07:56

Necdet Aydın, İşçi Partisi Artvin Belediye Başkan Adayı Oldu.


Haber: Hayati AkbaşYaklaşık altı ay önce ilimizde il başkanlığı teşkilatını yeniden oluşturan İşçi Partisi Artvin Belediye Başkan adayını belirleyerek kamuoyuna duyurdu. Uzun yıllar kamyon ve otobüs şoförlüğü yapan Necdet Aydın, Parti il başkanlığı tarafından Villa Art Otel’de düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile Artvin Belediye Başkan adayı olarak kamuoyunu ilan edildi.

Villa Art Otel’de düzenlenen aday tanıtım toplantısına İşçi Partisi İl Başkanı Temel Demirci, İl Genel Sekreteri İbrahim Avcı, Belediye Başkan adayı Necdet Aydın’ın yanı sıra partililer, yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ve Aydın’ın yakınları katıldılar. Toplantının açılış konuşmasını İl Genel Sekreteri İbrahim Avcı yaparak İşçi Partisi’nin hedeflerini anlattı. Avcı konuşmasında; “Çok uzun süredir bu partinin içerisinde değiliz, Artvin’de aslında yeni kurulmuş bir partiyiz, belediye başkan adayı çıkarmak harcınızda değil, haddinizde değil, şeklinde düşünenler vardır ama benim düşüncem, belediyeleri ve ülkeyi yönetmek tam da bizim harcımız ve hakkımızdır aslında.

Biz yalakalık yapmayız, biz doğru bildiğimizi kitabın tam ortasından söyleriz, konuştuklarımız kime dokunacak diye bakmayız. Menfaatimizi düşünmeden toplum için ne gerekiyorsa onu savunuruz. Ülkemiz için AKP’nin yıkılmasını, dağılmasını savundu. F tipi örgüt diyoruz Fethullah grubu için, vatanseverlerin Silivri de tutsak edilmesini sağlayan, her türlü rantın, yolsuzluğun başını çeken örgüt için yani, AKP ile 11 yıldır işbirliği içerisinde olan bu örgütün yok olmasını diledik ama biz aslında bir şeylerin yok olmasından yana değiliz, belki özünde bu ülkeye yada bir kısmına güzel hizmetler yapmak isteyen fakat zamanla çizgisinden çıkmış, kötü niyetli yöneticilerin eline geçmiş ülkeye zarar veren bir konuma gelmiş örgüt ve kurumları yeniden yapılanıp halkımıza hizmet eden çizgiye gelmelerini isteyen bir anlayışa sahibiz. CHP ve MHP hiç bu tabirleri kullanacak cesarette olamadı, hatta bazen bu şer odaklarının yanında oldu yada içerisine aldı. Artvin küçük bir şehir, biz her kesim ile aynı mesafede olmak zorundayız, bu ülkeye dış politika başta olmak üzere, ekonomi, insan hakları ve bu toplantıya sığdıramayacağım bir çok konuda büyük zararlar veren akp karşısında daha etkin siyaset yapmak için çıktık yola, fakat şimdi görüyorum ki CHP ve MHP’nin AKP’’den çokta farkı yok. AKP ile bozuşan cemaati CHP kucakladı. Eğer bu ülkede Amerika izin vermeden iktidar olunmuyorsa, iktidar olma sırası bize gelmemişse, sorun halktadır. Her şeye rağmen halka yakın görünen CHP ve MHP’ye güç birliği çağrısı yaptık, bu şehri ve ülkeyi birlikte yönetelim ricasında bulunduk defalarca, artık zaman sağcı-solcu zamanı değildir dedik, vatansever herkesin bu birlik içerisinde olması gerektiğini defalarca dile getirdik fakat bizim potansiyelimiz hafife alındı, kendi potansiyellerini büyük gördüler, hiçbir dönemde %15’in üzerine çıkamamış MHP, 90 yıldır %25’i geçememiş chp iktidar rüyası görmeye devam ettiler. Bizde o zaman İşçi partisi yönetimi olarak, sizden daha güçlüyüz, daha zekiyiz, daha dürüstüz, vizyon olarak ta misyon olarak ta sizi 5’e katlarız diyor Artvin belediye başkan adayını açıklamak üzere sözü il başkanız Sayın Temel DEMİRCİ’ye bırakıyorum” ifadelerine yer verdi.

Temel Demirci: Biz Artvin’i birlikte yönetelim dedik ama CHP buna yanaşmadı

İşçi Partisi Artvin İl Başkanı Temel Demirci ise öncelikle aday belirleme sürecinden bahsederek bir çok kez CHP’ye teklif götürmelerine karşın teklifin sürekli bir şekilde geriye çevrildiğini belirterek, CHP’nin bu tutumunun Artvin Belediyesi’ni CHP’nin kaybetmesi anlamına geldiğini ifade etti. Temel Demirci, açıklamasında; “ Biz Artvin’de solun birlikte olmasının arayışlarını aradık. Bir çok kez CHP’ye teklifte bulunduk. Ben şahsım CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ı aradım. Dedim ki; “ Biz Artvin’i birlikte yönetmek istiyoruz. İttifak yapmak istiyoruz. Belediye meclisinde temsil edilmek koşuluyla ittifak yapmak istiyoruz”. Bu şekilde kendisi ile görüştüm ve belediye encümenliğinde yer almamız durumunda seçim ittifakı yapacağımızı ifade ettim. Kendisi de, “ Bu konuyu örgütüme ileteceğim. Sizi kısa zamanda arayacağım” dedi; ancak dönmedi. Partimizin bir görevlisi Belediye Başkanı Emin Özgün’ü ziyaret ederek teklifimizi iletti; fakat Başkan Özgün’de teklifimizi geriye çevirdi. Biz son güne kadar ittifak arayışlarımızı gerçekleştirmek istedi; ama olmadı. Maalesef ki CHP bizi küçük gördü ve gücümüzü hafife aldı. CHP’nin bu tavrı seçimi kaybettiğine dair bir tavırdır. Biz buradan söylüyoruz. Artvin’de CHP’nin seçim kaybedeceğini biz görmüştük. Solun kaybedeceğini görmüştük. Üzerimize düşen görevi yerine getirmek istedik. Bizi küçümseyenler 30 Mart’ta sandıkta halktan gerekli dersi alacaklardır. Artık bizden günah gitmiştir. Tabi ki bizi küçümseyenlere karşı biz de gerekeni yapmalıydık. Bugüne kadar her zaman yanımızda olan, yol arkadaşlığı yaptığım bir arkadaşımıza teklif götürmek istedik. O arkadaşımızı bugün aday yapıyoruz. Biz gücümüzü biliyoruz ve seçimden nasıl bir sonuç alacağımızı da biliyoruz. 30 Mart günü her şey ortaya çıkacak. Kim güçlü kim değil hep birlikte göreceğiz. Biz İşçi Partisi olarak dedik ki, İşçi Partisi toplumun tüm kesimlerinin partisidir. Sadece para babalarının, güç sahiplerinin, Profesörlerin, Avukatların, Doktorların aday yapılacağı bir parti değildir. Ev kadınlarının, işçi arkadaşlarımızın, şoförlerimizin de aday yapılabileceği partidir. Yani halkın tüm kademelerinin temsilcilerinin aday yapılabileceği bir partidir. İşte bugün yine bunun bir örneğini yerine getiriyoruz. Hayatını şoförlükle geçirmiş ve emekli olmuş bir kişiyle Necdet Aydın ile seçimlere giriyoruz. Kazanacağımıza inanıyoruz. Bugün aday tanıtımındaki gücümüzü de görüyorsunuz. Bugün buraya gelemeyen üyelerimiz var. Her gün partimize üye talebi geliyor. Bakın yakında göreceksiniz, İşçi Partisi’nin Lideri Doğu Perinçek, hapishaneden çıkacaktır. Ve Perinçek, bugün ki tüm liderlerin defterini dürecektir. Biz CHP’nin de, MHP’nin de, AKP’nin de aynı olduğunu ve birbirlerinden farklarının olduğuna inanmıyoruz. Bu siyasi çıkmazı bozacak tek parti İşçi Partisi’dir. Artvin’de de siyasi çıkmazı bozacak tek aday Necdet Aydın’dır. Ve bugün Necdet Aydın’ı sizlere aday olarak tanıtmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum” diyerek aday çıkarmalarının

Necdet Aydın: En Doğru Muhalefeti Yaptığı İçin İşçi Partisi’ndeyim

İşçi Partisi’nin Artvin Belediye Başkan adayı Necdet Aydın, yaptığı konuşma ile İşçi Partisi’ni tercih etmesi ile aday olmasının sebeplerini anlattı. Necdet Aydın, açıklamasında; “ Öncelikle sözlerime neden İşçi Partisi diyerek başlamak istiyorum…

Bugün Hem Türkiye’de, Hem de Artvin’de gelinen noktada muhalefet adına diğer partilerin birkaç iğneleyici sözlerinden başka yapılan hiçbir şeyini göremediğimiz için İşçi Partisi dedik… İşçi Partisi’nin yaptığı muhalefetin Türkiye’de ki en doğru muhalefet olduğunu düşündüğümüz için ve haksızlıklara-yolsuzluklara boyun eğmeyen bir duruş sergileyip, bunları sözde değil icraata da çevirdiği için İşçi Partisi dedik… Çıktığımız yolda; İşçi Partisi’ne gönül veren ve bizim gibi düşünen yol arkadaşlarımızla beraber gerek Türkiye’de, gerekse Artvin’de işçi partisinin adına yakışır şekilde işçinin, yoksulun, mazlumun ve haklının yanında olacağımızı belirtmek istiyorum…”diye konuştu. Necdet Aydın, sözlerinin son bölümünde İl Başkanı Temel Demirci ile aralarındaki arkadaşlıktan bahsederken, “Aramıza bugüne kadar hiçbir şey girmedi. Belki ayakkabı kutuları girseydi, bozulur muydu? Bilemiyorum. Ama arkadaşlığımız hiçbir zaman bozulmaz. Bugüne kadar her zaman birlikte olduk ve bugün de yine birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. İşçi Partisi’ne davet ettiği zaman bir dakika düşünmedim ve kimliğimi vererek partiye kayıt yaptırdım. Ve şimdi de Belediye Başkan adayıyım” diyerek konuştu.

Necdet Aydın kendini tanıttı

Necdet Aydın Konuşmasının son bölümünde kendisini tanıttı. Aydın kendisini tanıtırken; “01. 02. 1948 Artvin merkeze bağlı olan, Erenler köyü doğumluyum. Uzun yıllar kamyon şoförlüğü yaptıktan sonra, şehirler arası otobüs firmalarında uzun yol kaptanlığı yaptı ve bağ-kur’dan emekli oldum.

Artvin Halkı Beni Mertliğimle tanımıştır. Ömrüm boyunca haklının yanında, haksızın karşısında durdum ve yine prensiplerim doğrultusunda kendim gibi gördüğüm İşçi Partisinden Artvin Belediye Başkan Adayı Oldum…

Çok değerli Artvin Halkının da destekleri ile, yolumuza çıkan engelleri tek-tek aşarak haklı davamızda amaçladığımız yere gelmek istiyoruz… Burada bizleri yalnız bırakmayan değerli dostlarımıza şükranlarımı sunuyor ve hepinize teşekkür ediyorum…”ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Başkan Adayı Necdet Aydın, İl Başkanı Temel Demirci ile diğer katılımcılar ellerini havaya kaldırarak birlik beraberlik pozu verdiler. Toplantı bu görüntüler ile son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.02.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Prof. Dr. Hurşit Güneş, Hayırlı Bir...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Chp İl Başkanlığı Seçimi 15 Gün Son...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Artvin Belediye Başkanı Özgün Sabah...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Artvin Belediye Başkanı Özgün Peson...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Artvin’in 2 Eski Vekili, Yeni Mille...
 » Artvin Btp Milletvekili Adayı Keski...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Mhp 1 Kasım Seçimlerine Hazırlanıyo...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...