Artvin Chp Genel Başkanlarına Sahip Çıktı

14/06/2016 11:16

Artvin Chp’den Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’na Yönelik Saldırılara Sert Tepki.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü düzenlediği basın açıklamasıyla son zamanlarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıları kınadı.

CHP Artvin İl Parti binasında düzenlenen basın açıklamasına CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve çok sayıda partili katıldı.

CHP Artvin İl Başkanı Ali yücel Kurt, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini ifade ederek bu süreç içerisinde CHP’ye yönelik demokratik ve hukuksal zeminden uzak saldırı söylemlerinin artarak devam ettiğini söyledi.

CHP’nin Cumhuriyet sevdalısı bir parti olduğunu belirten Kurt; “Bizim partimiz asla diktatör sevdalısı bir parti değildir. Partimiz diktatörlüğe de her zaman karşı gelmiştir. Partimizin sevdası demokrasi ve Cumhuriyet sevdasıdır. Bunu da kanıtlamıştır. Son zamanlarda genel başkanımıza yönelik saldırılara da bu çerçevede farklı bakmaktayız. Hepimiz biliyoruz meyve veren ağaç taşlanır. Çünkü bizden, genel başkanımızdan korkuyorlar. Ülkemizi hiç iyi yönetemiyorlar. Ne tarımda, ne ekonomide, ne dış politikada hiçbir alanda iyi yönetilmiyoruz. Bu yüzden bu tarz saldırılarla başarısızlıklarını saklamaya çalışıyorlar. Genel Başkanımıza yapılan saldırıları kınıyoruz. Bu hareket sadece Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına yapılmış bir saldırı değildir.

7 Düvele Karşı Gelmiş Düşünce İki Serseriden Korkacak Değildir

Cumhuriyet Halk Partisine oy vermiş, çağdaşlıktan demokrasiden yana olan herkese yapılmıştır. Bunları kabul etmemiz imkânsızdır. Bundan sonra olabilecek hareketlerde bundan daha sert bir tavırla karşı çıkacağız. CHP 7 düvele karşı gelmiş bir düşüncenin örgütüdür. Dolayısıyla 7 düvele karşı gelmiş düşünce iki serseriden korkacak değildir. Demokrasiden geri adım atacak değiliz. Biz CHP Artvin örgütü olarak diyoruz ki; inadına demokrasi, inadına cumhuriyet, inadına Mustafa Kemal” şeklinde konuştu.

Atatürk’ün Kurduğu Cumhuriyet CHP Var Olduğu Sürece Payidar Kalacaktır

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar; “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Genel Başkanlığını yaptığı CHP mermi bırakmalara, yumurta atmalara boyun eğmeyecek kadar haysiyetli bir partidir. Genel Başkanımıza yapılan saldırı hepimize yapılmış bir saldırıdır. Bundan sonra yapılacak olan saldırılarda polise ihtiyacımız yok, çünkü korumuyorlar. Bizler birer fert olarak hep birlikte mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet CHP var olduğu sürece payidar kalacaktır. Biz tek yumruk olarak genel başkanımızda koruruz, ülkemizi de koruruz” dedi.

Türkiye’nin Tüm Kurumlarını Dönüştürürken Ellerini Uzatamadıkları Bir Tek Kurum CHP Kaldı

Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’de yaptığı konuşmada, AKP’yi organize suç örgütü olarak tanımladığını belirtti. Karadeniz; “Bu suç örgütünün içinde barınan, hırsızlar, mafya tavırlı mensuplar Türkiye’nin başına gelmiş en bela haldir. Türkiye’de AKP ile bazı konular çözülemez bir hal aldı. Özellikle ayrışmanın, ötekileştirmenin, mezhepsel ve ırksal ayrıştırmanın daha hızlı bir şekilde devreye sokulduğunu görüyoruz. Artık söyleyecek sözleri olmadığı için başka kanalları denemeye başladılar. 1 yılda 500 kusur güvenlik gücü mensubu kardeşimiz şehit oldu. 1200 sivil vatandaşımız öldü. Bunları birilerine yükleme gayreti içindeler. Yıllardır mağduriyet edebiyatı yapıyorlar. Artık mağduriyet uyduracakları bir alan kalmadı. Fetullah Terör Örgütü dediler, PKK dediler, birçok unsurdan bahane çıkardılar. Artık yaslanacakları bir şey kalmadı. Türkiye’nin tüm kurumlarını dönüştürürken ellerini uzatamadıkları bir tek kurum kaldı oda CHP. Kendi saltanatlarını sürdürebilmeleri için çökertmeleri gereken bir kurum daha var. Oda CHP’dir. Asla başaramayacaklar. CHP genel başkanına karşı gelecek her türlü saldırıya göğsümüzü siper etmeyi beceririz. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Bundan sonra hadlerini bildireceğiz. Biz temiziz, adımız değil alnımız ak. Biz Türkiye’nin birikimlerini çalıp satmadık. Gün gelecek bu ülkeyi soyanlara hesabını soracağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından basına kapalı olarak parti için toplantıya geçildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.06.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Chp 93 Yılında Ata’sına Koştu...
 » Akparti Artvin İl Danışma Toplantıs...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin - Hopa Chp Ve Add Atatürk An...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Artvin’e...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin’de Chp İl Kadın Kolları Seçi...
 » Chp Artvin İl Örgütü Adalet İçin Yü...
 » Bayraktutan'dan Başbakanı Aldatan B...
 » Uğur Bayraktutan 29 Ekim Cumhuriyet...
 » Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçki...
 » Kamu Sen Genel Merkezi Üyeleri Artv...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bı...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Artvin Chp’de Yücel Kurt Güven Taze...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...