Hopa’da İlçe Rehber Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

07/11/2017 08:27


Haber: Hayati AkbaşHopa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aytekin Gürbulak ilçedeki ki rehber öğretmenleri bir araya gelerek eğitim öğretim yılı içerisindeki ikinci rehber öğretmenler toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda rehber öğretmeni olmayan okullarda yapılacak çalışmalarla yıl içinde gerçekleşmesi düşünülen diğer çalışmalar konuşularak kararlar alındı.

Hopa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aytekin Gürbulak toplantıdaki konuşmasında okullarda yapılmakta olan Rehberlik çalışmalarının eğitimin en önemli ayağı olduğunu vurgulayarak;"İşiniz kolay değil. Sizler öğretmen olarak memuriyetin insanlara ve çocuklara en yakın iki unsurundan birisiniz. Yoruluyoruz, bir şey olmuyor diye sakın düşünmeyin. Çocuklarımızı ne kadar koruyabilir ne kadar bir şeyler kazandırabilirsek bizim için farktır, gelecektir. Gelecek nesillerimizi kurtarmak adına yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışalım. " dedi.

Ayrıca Değerler Eğitimine önem verilmesi gerektiğini, özellikle dezavantajlı aile çocuklarına yapılacak aile ziyaretlerinin, bu aileler ve öğrencilerimiz için büyük önem taşıdığını, Gelecek nesillerin sağlam bir temel üzerinde inşa edilmesi için tüm öğretmenlere, özellikle de rehber öğretmenlere büyük görevler düştüğü, öğrencilerin geleceklerini şekillendirmelerinde rehber öğretmenlerin önemli bir rol üstlendiğini” belirtti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.11.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi'de Tulum Eşliğinde Yol Açtıl...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Artvin İli Kurumlar Vergisi 3.sü Ak...
 » Kars Kongre Merkezi Olmaya Doğru Gi...
 » Artvin Evi'nin Dünü, Bugünü, Yarını...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Yusufeli Akparti İlçe Kongresi İpta...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » O Tam Bir Artvin Aşığı...
 » Artvin Gençlik Merkezinden Milli Eğ...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » İstanbul'da Artvinliler Dedeman'da...
 » Artvin Akparti Kongresinde Sürpriz...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi'nde Mezun...
 » İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı D...
 » Artvin'de Berta Köprüsü'nü Kurtarma...
 » Artvin Btp Milletvekili Adayı Keski...
 » Merve Öztopaloğlu: ‘biz, Büyük Bir...
 » Artvin Eski Valisi Cengiz Aydoğdu M...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Arhavili Öğrencilerden Sarp Gümrüğü...