Artvin Gençlik Merkezinden Milli Eğitime Kutlama Ziyareti

28/11/2012 10:03

Artvin Gençlik Merkezi Milli Eğitim Müdürünü Makamında Ziyaret Etti.


Haber: Tolga GülArtvin Gençlik Merkezi, Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz’ ı makamında ziyaret etti. Artvin Gençlik Merkezi Müdürü Uğur Beyazkaya, Gençlik Liderleri Akın Koca, Ahmet Öztürk, Nihan Arslan Erdem, Sema Şimşek ve Gençlik Merkezi çalışanı Nuray Aydemir bu önemli günde ziyarette bulundu.

Öğretmenlerin bir ülke geleceği için ne denli önemli olduğunun vurgulandığı bu günde, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliği içerisinde olması gerektiği dile getirildi. Her iki kurumun ortak paydasının gençler olduğu, gelişmenin gençlere yeterli değeri vermekle mümkün olacağı, bu noktada dezavantajlı gençlere yönelik de çalışmalar yapılmasının gerekliliği vurgulandı. Okumanın insan yaşamındaki yerine değinilen ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Yanmaz kaliteli ve nitelikli okuma alışkanlığının kazanılması açısından okullarda okuma saatlerinin düzenlendiğini, pek çok okulda hızlı okuma eğitimi verildiğini, yurtlarda da aynı şekilde 19. 00-20. 00 saatleri arasının okumaya ayrıldığını dile getirdi. Okullarda öğretmenlerin öğrencilerle artık daha yakından ilgilendiğini belirten Yanmaz, “Koçluk” sisteminin okullara taşındığına dikkat çekti. Her öğretmene 20 gencin düştüğünü, bu gençlere yönelik öğretmenler tarafından ayrıntılı çalışmalar yapıldığını dile getirdi.

Daha güçlü bir gelecek ve daha eğitimli bir gençlik için çalışmaların devam edeceği vurgusuyla ziyarete son verildi. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz’I ziyaretin ardından Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, liderler ve antrenörlerle birlikte Artvin Merkezdeki okullara da ziyaretlerde bulundu. Okullardaki öğretmenlere çiçek sunularak; geleceğin hazırlayıcısı olan öğretmenler bu önemli günlerinde yalnız bırakılmadı. Yine Öğretmenler günü dolayısıyla il ve ilçelerde öğretmenler arasında masa tenisi turnuvaları düzenlendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları vesilesiyle pek çok etkinlikte bulunan Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, eğitime verilen tam desteğin bundan sonra da verilmeye devam edileceğini belirtti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.11.2012 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Valiliğinden Ygs Açıklaması...
 » Torun: Zulmetmeye Elde Öğretmen Kal...
 » Artvin’de Amatör Spor Haftası Kutla...
 » Artvin’de Ödes Projeleri Değerlendi...
 » Artvin İl Genel Meclisi Haziran Ayı...
 » Artvin İşkur 2015 Faaliyetlerini Aç...
 » Artvin Türk Eğitim Sen Başkanından...
 » İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Top...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Artvin’de Sosyal Bilimler Lisesi Aç...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Sinop’tan Cerattepe’ye Destek...
 » Haydi Çocuklar Tohum Toplamaya...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » 7. Arhavi Grassroots (herkes İçin F...
 » Artvin’de Meslek Liselerinde Girişi...
 » Artvin Halkı 9 Nisan’da Cerattepe P...
 » Hopa’da Hayat Boyu Öğrenme Komisyon...
 » Gül: “İnadına Gökorman Yolunu Yazı...
 » Hopa’da Kapatılan Ofisin Yeniden Aç...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Artvin’de 26 Bin Öğrenci Karne Heye...
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...