Arhavi'de Tulum Eşliğinde Yol Açtılar

02/11/2008 19:04

Arhavi'nin Yolgeçen Köyüne Bağlı Türkmen Mahallesinin 45 Yıldır Açılamayan Yolu Uzun Uğraşlar Sonunda Açılınca Köylüler Konuklarına Mangal Keyfi Yaşattılar.


Haber: Necmettin NumanoğluArhavi'nin Yolgeçen köyüne bağlı Türkmen mahallesinin 45 yıldır açılamayan yolu Arhavi Belediye başkanı Musa Ulutaş tarafından tulum eşliğinde horonlar çekilerek açıldı.

Yolgeçen köyü Türkmen Mahallesi yolunun açılış törenine Belediye başkanı Musa Ulutaş, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu emekli başkanı M. Sabri Aygüney, Arhavi Köy Hizmetleri şantiye şefi Yaşar Güneş, Arhavi il Genel meclisi üyesi Kemal Zaim, CHP İlçe başkanı Bülent Özbirinci, İşadamı Sefer Gedik, Köy muhtarı Kamil Ergün ve çevre köylerden de gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

45 yıldır bir türlü açılamayan Türkmen Mahallesi yolu açılışında bir konuşma yapan Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş "Bir sorunu gerçekleştirmek için insan önüne önce hedef koymalıdır. Bu bir sorunu veya herhangi bir şeyi paylaşmak içinde geçerlidir. Bizler artık "her şeyi devletten beklemek" lazım düşüncesini aşarak önce kendimiz "neyi ne kadar ve nereye kadar yapabilirizi" de düşünmek lazım. Eğer kendi imkânlarımızla yapabileceğimiz bir şey varsa bunu yapmak içinde, paylaşarak yapmak içinde çaba göstermeliyiz. Sonra başkaları da bizim yaptıklarımızı görerek kendilerine olan güvenleri gelecek ve onlarda paylaşarak bunu gerçekleştireceklerdir. Bunu yaptıktan sonra gerçekten artık kendimizi aşan büyük projeler önümüzde duruyorsa işte o zaman devletin kapısını çalıp "bu sorunumuz var yapın" demeliyiz.

Arhavi Belediyesinin imkânları kıt. Biz bu kıt imkânlarımızla ilçemizi bugünden yarına hazırlama anlamında gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Tabi bu süreçte bizlerden istenen desteklere de sessiz kalamıyoruz. Bu gün Türkmen mahallesinin 45 yıldır açılamayan yolunun açılmasına naçizane desteğimiz oldu. Bakın vatandaşlarımızın yüzleri gülüyor. Ne mutlu. Belediyemiz imkânları dâhilinde gönül isterki her köyümüze destek olalım ama her zaman olmuyor bu. Yol bir medeniyettir sevgili Yolgeçenliler. Yolun geldiği yere medeniyetin tüm nimetleride gelir. Yol yaparken aman arazimiz kaybolur diye sakın düşünmeyin. Bu yol çocuklarınıza ve gelecek nesillere bırakabileceğiniz en güzel eserlerden birisidir.

Sevgili Yolgeçenli hemşerilerim, bu yolun yapımı sırasında birçok kişinin büyük emeği olmuştur. Bu emek verenlere yürekten teşekkür ediyorum. Yolunuz hayırlı olsun" dedi.

Köy halkı da sevinçlerini misafirleri ile tulum eşliğinde halaylar çekerek kutladı. Yolun açılışı için düzenlenen töreni hatasız organize eden Talat Gedik'e de herkes teşekkür etti. Açılışa katılan konuklara mangalda tavuk ızgara kızartılarak ve de yöresel yiyeceklerden olan Hamsili Ekmek, Laz böreği ve tatlı ikram edildi.

Tören sonunda Köy halkı da Belediye başkanı Musa Ulutaş'a destekleri için teşekkür ettiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.11.2008 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Karkon Artvin’de Gönülleri Fethetti...
 » Kültür Ve Turizm Bölge Çalıştayı Ge...
 » İstad Gelenekleri Yaşatmaya Devam E...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Borçka - Camili Yolunda Yine Kar Ez...
 » Açü'de Akademik Giysi Ve Bilimsel T...
 » Hopa Tso’dan Eğitime Destek...
 » Arhavi Kaymakamı Ali Akça İçin Veda...
 » Yapı Denetim Hakkında Bilmediklerim...
 » Meydancık Belediye Başkanından Vefa...
 » Meydancık Belediye Başkanından Vefa...
 » Hopa’da Osb Toplantısı Yapıldı...
 » Hopa Fotoğrafçılar Derneğinden Kaym...
 » Çay Kur Haziran Yaş Çay Bedellerini...
 » Artvin Valisi Başarıyı Ödüllendirme...
 » Meydancık Belediye Başkanından Öğre...
 » Trabzon’lu İşadamları Batum’da...
 » Bir Başkadır Macahel'de Hayat...
 » Artvin'de Başkanlar İller Bankası K...
 » Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu İlçe S...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Arhavi Belediyesinden Otobüs Termin...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez'e Ziy...
 » Şavşat’ta, Köylülere Danıştay’dan İ...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...