Hopa Akparti İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

25/01/2017 10:53

Ak Parti Hopa İlçe Başkanlığı 2017 Yılının İlk İlçe Danışma Meclisi Toplantısını Gerçekleştirdi.


Haber: Hayati AkbaşAk parti Hopa İlçe Başkanlığı 2017 yılının ilk ilçe danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi. İlçe Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen programa Ak parti Hopa ilçe Başkanı İlyas Güven, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belde Başkanı Ömür Rıfat Poshoroğlu, İl Yönetim kurulu üyeleri Fikret Erdoğan, Alaattin Güven, İl genel meclis üyesi Hüsnü Çakır Ak partili Hopa ve Kemalpaşa Belediye meclis üyeleri ile teşkilatın ana kademe ile kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Divan başkan ve üyelerinin seçiminden sonra, Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı İlyas Güven slayt gösterisi eşliğinde 2017 ocak ayı içerisinde gerek Ankara ve gerekse de ilçede yapılan ziyaret ve faaliyetler hakkında bilgiler aktardı. Daha sonra tüm engellemelere rağmen 2016 yılı dev projelerin yılı oldu diyen Güven, ülke genelindeki projeleri yine slayt gösterimi eşliğinde katılımcılara anlattı. 3G ye göre 10 kat daha hızlı 4, 5G ye geçiş, İstanbul-İzmir arasındaki ulaşımı 3, 5 saate indiren Osman gazi köprüsünün hizmete alınması, İstanbul boğazının üçüncü incisi Yavuz Sultan Selim köprüsünün hizmete açılması, TSK’nın istihbaratına yönelik uydu görüntüsü ihtiyacını karşılayacak olan Göktürk-1 uydusunun uzaya fırlatılması, Denizin 106 metre altında inşa edilen İstanbul'un iki yakası arasındaki mesafeyi 15 dakikaya düşüren ve toplam uzunluğu 14, 6 kilometre olan Avrasya tünelinin açılması, İç Anadolu'yu Batı Karadeniz'e bağlayan, 35 dakikaya aşılan Ilgaz dağı yolunda ulaşımı 8 dakikaya düşüren Ilgaz tüneli açılması öne çıkan yatırım başlıkları oldu.

Hem Anayasa komisyonunda hem de mecliste oylamalar sırasında kavgalar çıktı. Yaralanan kadın ve erkek milletvekillerimiz oldu. Burnu kırılan, boynu incinen, ayağı ısırılan milletvekillerimiz oldu. Her türlü engellemelere rağmen değişikliklerin kanunlaşması adına gösterdikleri mücadeleden dolayı Ak partili ve destek olan MHP’li milletvekillerine teşekkür eden Güven, sözlerine şu şekilde devam etti; “Cumhurbaşkanımıza diktatör yakıştırması yapanlar bu milletin değerlerini yıllarca hiçe sayanlar olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan'ı seçimle yenemeyeceğini anlayanlar tek adam algısı oluşturmaya çalışıyorlar. Muhtemeldir ki referandum Nisan ayında olacaktır. Anayasa değişimi ülkemize İstikbal İstiklal ve İstikrar getirecektir. Ak parti olarak 2002 devralınan Türkiye ile şimdiki Türkiye arasında hiç kimsenin inkar edemeyeceği ciddi ve olumlu farklılıklar oluştu” dedi.

Güven, 2007 deki e-muhtıra dan, 2008 de partiyi kapatmaya kalkışanlara, 2013 yılındaki Gezi parkı olaylarından 2014 teki Mit tır’ları operasyonuna kadar 2016’daki 15 Temmuz darbe girişimine kadar bir çok olayı detaylı şekliyle anlattı. Bu gün de ekonomiyle, terör olaylarıyla emellerine ulaşmayı, denemeye devam edenler olduğunu ama bu topraklar üzerinde plan yapanların planlarını başlarına çevirecek olan Allah' a iman ediyoruz. İnanıyoruz ki galip gelecek olan milletimiz ve ülkemizdir. Milletimizle birlikte bu yolda karalılıkla, sabırla ve cesaretle yürümeye devam edeceğiz dedi.

Anayasa değişikliği ile ilgili maddeleri de hatırlatan Güven, referandum sürecince yapılacak çalışmalar ve detayları aktardı. Hopa Belediyesi çalışmaları ile ilgili konulara da değinen Güven vatandaşın yapıcı eleştirilerine kulak verilmesi gerektiğini ve belediye faaliyetlerinde insan ilişkilerine vurgu yaptı.

Belediye Başkanı Nedim Cihan yaptığı konuşmada ilçede yapılan, yapımı devam eden ve planlanan tüm çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler aktardı. Hiç bir mahallede el atılmayan işin kalmadığını, duvar ve beton yolların büyük bir bölümünün tamamlandığını kalan kısımları da yıl için de tamamlanacağını belirtti. Öncelik verilen projelerinde tamamlanma yolunda emin adımlarla yol alındığındı aktardı.

İl genel meclis üyesi Hüsnü Çakır ve İlçe kadın kolları yönetimi slayt gösterimi eşliğinde ocak ayı faaliyetlerini sundular.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Başkanı İlyas Güven ve Belediye Başkan yardımcısı Yüksel Özbayraktar yöneltilen soruları cevapladıktan sonra yaklaşık üç saat süren Ak parti Hopa İlçe Başkanlığının 2017 yılında yapılan ilk ilçe meclis danışma toplantısı sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.01.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Akparti Hopa İlçe Danışma Meclis To...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Hopa Ak Parti İlçe Danışma Toplantı...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Kültür Ve Turizm Bölge Çalıştayı Ge...
 » Hopa Akparti İlçe Danışma Meclis To...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Artvin'in Kurtuluşunun 92. Yıl Dönü...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » 559 Belediye Tarih Oldu...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Artvin Eğitim-sen'den 4+4+4'e Karşı...
 » Yüzyılın Hayali Gerçekleşiyor...
 » “Hopa” Gelişim Sürecinde...
 » Bakan Çelik, Memleketi Artvin’de De...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Chp İstanbul Millletvekili Onur Cer...
 » Tmmob İl Temsilcisi Odtü Olayları İ...
 » Şavşat'ta Hes'lere Hayır Mitingi Dü...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...