Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Emrah Özkan Oldu

13/02/2018 10:45

Tek Liste İle Gidilen Seçimde Emrah Özkan İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Oldu.


Haber: Hayati Akbaşİyi Parti Artvin İl Teşkilatı ilçe kongrelerini tamamladı. 10 Şubat 2018 Cumartesi günü aynı gün Borçka, Murgul, Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa 1. Olağan İlçe Kongreleri yapıldı. 11 Şubat 2018 Pazar Günü ise Artvin Merkez, Şavşat, Ardanuç ve Yusufeli İlçe Kongreleri gerçekleştirildi.

Artvin Merkez İlçe Kongresi Şelale Düğün Salonu’nda yapılan kongreye CHP İl Başkanı Ahmet Biber ve İl Yönetimi, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Artvin Belediyesi Meclis Üyesi Tahsin Arslan ve İyi Parti üyeleri de katıldı.

Merkez İlçe Kurucu Başkanı Yahya Taşkın’ın tekrar aday olmadığı Olağanüstü kongreye Emrah Özkan’ın tek listesiyle gidildi.

Açılış, Saygı Duruşunun yapılması, istiklal Marşının okunmasının ardından Divan teşekkülü oluşturuldu. Divan Başkanlığına Nedim Yavuzdemir, üyeliklerine ise Hasan Akın, Neslihan Karahan ve İbrahim Gümüş önerildi ve oy birliği ile kabul edildi.

Divan Başkanı Nedim Yavuzdemir, Afrin operasyonu nedeniyle şehit düşen askerlerimizi anarak, “Milletimizin başı sağ olsun” dedi. Afrin operasyonunun ve şehitlerin siyasete malzeme yapılmaması gerektiğini dile getiren Yavuzdemir, İyi Parti’nin neden kurulduğunu, kuruluş aşamasında yaşanılan zorlukları yaptığı konuşmada özetledi.

Faaliyet raporu ve hesap raporunun ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gönderdiği mesaj okundu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajında şu ifadeler yer aldı: “Medeniyetin yolunu cesurlar döşer” diyerek çıktığımız bu yolda aynı cesareti gösteren dava arkadaşlarım, İYİ Parti ve Milletim adına hepinize saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Bu topraklar için canını veren şehitlerimizin ruhu şad olsun. Vatan toprakları için savaşan Mehmetçiklerimiz sağ olsun, var olsun.

Bizler İyi Parti’deyiz. Çünkü demokrasinin ayaklar altına alınmasına seyirci kalamıyoruz. Çünkü bizler, haksızlığa, hukuksuzluğa sessiz kalamıyoruz. Çünkü gençlerimiz, mutsuz ve umutsuzken bizler mutlu olamıyoruz. Çünkü bizler, binlerce yıllık tarihimizin ve Atatürk’ün emanetini sahipsiz bırakamıyoruz. Çünkü bizler, Türk Milleti’nin huzur içinde refah içinde çok daha İyi bir Türkiye ‘de yaşayabileceğine inanıyoruz.

Türkiye İyi olacak dedik ve bu yolda tüm gücümüzle sizlerle birlikte, milletimizle birlikte emin adımlarla ilerliyoruz. Henüz kuruluşumuzun üzerinden birkaç geçmiş olmasına rağmen “ ne mutlu bizlere ki” İyi Parti Türk siyasetinde en ön sırada yer edinmiş ve milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir. Kurulamaz dediler, kurduk. Tutunamaz dediler tutunduk, Bugün de iktidar olamaz diyorlar, And olsun ki yarında iktidar olduğumuzu göreceğiz.

Her gün nefret saçanlar, topluma nifak sokanlar, kavga etmeyi maharet bilenler , koltuğa yapışmayı başarı sayanlar İyi Parti’yi anlayamayacaklar

Türkiye’nin iyi olabilmesi için önce bizler iyi olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu sevgi mabedine katılmak ve milletine hizmet etmek için kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak. Her birini, kucaklayın, dinleyin, İyi Parti çatısı altına davet edin. Bizler ne yüzde 40 ile ne yüzde 50 ile yetineceğiz. Bu mücadele yüzde 100’ü hayır duasını alana kadar devam edecek. İlçe Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. ”

Hesap raporunu Yaşar Yener okudu. Faaliyet Raporunu ise Suat Akyüz okudu. Henüz çok yeni bir teşkilat oldukları için faaliyet olarak, kuruluş çalışmaları dışında fazla bir şey yapamadıklarını söyledi.

Akyüz, bizim kadın kollarımız yoktur

İyi Parti Kurucu İl Başkanı Filiz Akyüz, kısa bir konuşma yaparak, İyi Parti’nin 80 milyonun umudu haline geldiğini söyledi.

Akyüz, “10 ve 11 Şubat tarihlerinde tüm ilçelerimizin Kongrelerini bitiriyoruz. İl Kongremizi de yaptıktan sonra Genel Merkez kongremizi yapmış olacağız. İyi Parti’ye çok yoğun bir ilgi var. Ama maalesef büyük bir baskı, korku da hakim. İnsanlar korkuyor. Ama şunu da söylüyorlar. Biz gönülden İyi Parti’yi destekliyoruz. Başarılar diliyoruz. ” Diyorlar. Bakın biz de kadın kotası diye bir şey yoktur. Biz de Kadın Kolları yoktur. İyi partide kadın erkek, herkes asli unsurdur. Bundan dolayı İyi Parti siyasete daha geniş açıdan bakıyor.

Ankara’da bir afiş görmüştüm. Bir Derviş, küçük bir çocuğa madem bize geldin bizdensin diyor. Orada bir algı yapılıyor. Oraya gitmeyen ne olacak. Biz böyle düşünmüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti için, Milletimiz için iyi şeyler düşünen herkesi, sağcı, solcu, şucu, bucu ayırmaksızın Mevlana’nın anlayışı ile kabul ediyor ve karşılıyoruz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Türk Halkıyla başlattığı hareket hepimize, Türkiye’ye iyi gelecek diyor, kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ”

İyi Parti Merkez İlçe Kurucu Başkanı Yahya Taşkın, 1. Olağan Kongre’de aday olmadı. Kurucu başkan olarak yaptığı konuşmasında “ Partimizin kuruluş aşamasında Türkiye’nin böyle bir dönemde herkesi kucaklayan bir partiye ihtiyacı olduğuna inandığım için, kuruluş aşamasında yer aldım. Elimi değil, gövdemi koydum. Görevi güzel bir arkadaşımıza devretmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Merkez İlçe Başkan Adayı Emrah Özkan, “Ya nasip diyerek çıktığımız bu yolda bugün 1. Olağan Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bizler bu göreve layık gören tüm partili arkadaşlarımıza şahsım ve Yönetim Kurulum adına teşekkür ediyorum. Bizler, haklının hakkını teslim edeceğiz. Bizler bu yolda aldatan da aldanan da olmayacağız. Makam ve koltuk değil, Artvin’e ve sizlere hizmet etmek için çalışacağız. Bireysel, şahsi çıkarları bir kenara bırakıp hep birlikte bu anlamlı yürüyüşte saygı, sevgi çerçevesinde İyi bir Artvin, ve İyi Bir Türkiye için çalışacağız. ” dedi.

İyi Parti Borçka İlçe Yönetim kurulu Üyesi Kerim Akçay’da söz alarak İyi parti ve Amblemi olan Güneş’in 8 çizgisini anlattı. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde Emrah Özkan İyi Parti Merkez İlçe Başkanı oldu.

İyi Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu (Asıl)

Kemalettin Akgök, Yaşar Yener, Esra Kermen, İlhan Erdem, Suat Akyüz, Selim Bilgin, Murat Yıldırım, Uğur Yusuf Yuzbaşıoğlu, Recep Şimşek, Murat Bilir- Zekeriya Özdemir, Hafıze Akyüz, Songül Paçacı, Ayten Ayık, Beray Özaydın, Ayten Bolluk, Yusuf Genç, Yusuf İnce, Ömer Dursun, Emre Peker, Bayrak Aksakal, Ufuk Altun Ali yılmaz.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşen...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Yusufeli Akparti İlçe Kongresi İpta...
 » Türk Sağlık Sen Artvin Şubesi Yeni...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Dp Genel Başkanı Artvin Basınına Se...
 » Artvinli Gazeteci Tolga Gül, 1 Kası...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Akparti Artvin İl Danışma Toplantıs...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Arhavi Add Çalışmalarını Üyelerine...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » Artvin Dp İl Kongresi Yapıldı...
 » Nedim Koyuncu “Akparti İçin Her Zam...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...