Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

29/10/2014 08:52

Chp Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.


Haber: Hayati AkbaşCHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile mesaj yayımladı.

Bayraktutan mesajında, "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde sürdürülen ve büyük bir zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı'nın ardından, yine büyük önderimiz Atatürk'ün 'Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare biçimi Cumhuriyet idaresidir' sözleriyle ilan etmiş olduğu Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük mirastır. 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet bir aydınlanma devrimidir. Cumhuriyetin ilanıyla ulusumuzun, kötüye giden yazgısı değişmiş, demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemesini sürdürerek, dünyada örnek alınacak bir ülke olmuştur. Bu bağlamda ulu önderimiz Atatürk'ün, 'En Büyük Eserimdir' diyerek bizlere emanet ettiği laik, demokratik Cumhuriyetimizi yıpratmaya yönelik, her türlü girişime karşı olmak, cumhuriyetin çağdaş kazanımlarına ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkarak korumak, onu geleceğe taşımak en büyük sorumluluğumuzdur" dedi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, "Bu konudaki en büyük güvence ise büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e inanan, onun ilke ve devrimlerine sahip çıkan yüce Türk Milletidir. Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması ve yaşatılması dileğiyle Cumhuriyet Bayramında büyük önderimiz Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyor tüm Artvinli hemşerilerimin ve Ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyorum" ifadelerini kullanarak mesajını tamamladı.

Artvin Valisi Cirit, kutlama mesajı yayımladı.

Valisi Kemal Cirit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Cirit, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Türk milletinden aldıkları güven ve destekle millet egemenliğini her şeyin üzerinde tutan Cumhuriyet yönetimini kurduğunu anımsatarak, Cumhuriyetin ilanının 91. yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içerisinde olduklarını belirtti.

Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanmasının ardından Cumhuriyetin ilan edilmesinin dünya tarihinin ender kaydettiği bir başarı olduğunu söyleyen Cirit, "Bu açıdan Kurtuluş Savaş’ımız ulusumuzun var olma savaşı, Cumhuriyetimiz ise milletimizin yeniden dirilişinin simgesi oldu" dedi.

Cirit, mesajında, Atatürk'ün 'Cumhuriyet yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir' sözünün Cumhuriyetin anlam ve önemini en güzel biçimde ortaya koyduğunu anlatarak, şu ifadelere yer verdi: "Milletimizin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetin, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması, herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır. Bayramlar milletçe kaynaşma ve dayanışma günleridir. Millet olarak birlik ve beraberliğimize gölge düşürmeye çalışan, bölünmez bütünlüğümüze ve demokrasimize zarar vermek isteyen tüm engellemelere karşı Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlerin ışığında var gücümüzle çalışarak ülkemizin şanlı tarihine ve geleceğimize sahip çıkmalıyız"

Cirit, bu vesile ile Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarını ve aziz şehitleri rahmetle, gazileri de minnetle andıklarını belirterek, Artvinlilerin bayramını kutladı.

Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder’den de mesaj geldi.

Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Önder mesajında şu ifadelere yer verdi “Atatürk’ün eseri, bir büyük devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan Cumhuriyetin, ilanının 91. yılını birlikte kutlamanın mutluluk, coşku ve heyecanı içindeyiz.

Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir.

Aydınlık geleceğimizi görmenin huzuru içinde herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğilirken, hepinize sevgilerimi ve en iyi dileklerimi sunuyorum”.

Arhavi Belediye Başkanı Hekimoğlu’da Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan Cumhuriyet'in 91. yıldönümünü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Arhavide’de büyük bir coşku ile kutlamaktayız.

Mustafa Kemal Atatürk'ün çevresinde Türk milletinin kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet'in kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Cumhuriyet'in 91. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi M. Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

CHP İl Başkanı Kurt’tan 29 Ekim mesajı

CHP İl Başkanı Ali Yücel Kur, CHP İl Örgütü adına 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, yayımladığı mesajda; “Ülkemizin hukuktan eğitime, sağlıktan, çalışma hayatına ve üreten ekonomiye, Kürt sorunun çözümü ve yurttaşlıktan Yerel yönetimlerin güçlendirilmesinden özgürlüklere; üniversitelerin idari ve bilimsel bakımdan özerkliğinden, basın yayın ve haber alma özgürlüklerine; komşularımızla barışın yeniden tesis edilerek bölgemizin savaştan ve şiddetten arındırılmasına gerçek anlamda laikliğin uygulanmasından sosyal bir hukuk devletinin yeniden yapılandırılmasına kadar büyük bir özgürlük hareketine ihtiyaç vardır.

Ülkemizin bugün geldiği nokta maalesef bu ve benzeri sorunlarla başı derttedir. Ülkemizin ve devletimizin açıklık, saydamlık ve hesap verebilirlik, devletin vazgeçilmez yönetim prensiplerine dönüşmelidir. 1950’lerden bu yana defalarca yaşayarak öğrendiğimiz sağın ve siyasal islamın temsilcileri sürekli iktidar olmalarına rağmen yukarıda bahsettiğim gibi ülkemizin sorunlarına asla kalıcı çözüm üretmedikleri gibi darbelerin ve tüm vesayet kurumlarının diktatoryal temsilcileri olmuşlardır.

Türkiye’yi muhafazakârlaştırma çabalarına karşı durmak, Cumhuriyetin evrensel değerlerine sahip çıkan kadrolar yetiştirmek ancak Cumhuriyet Halk Partisinin öne çıkmasıyla mümkün olur. Bu anlamıyla çözümün adresi bellidir. Bu adres Cumhuriyet Halk Partisidir. Daha dün teröre kurban verdiğimiz şehitlerimizin terör sorununun çözümü de Cumhuriyet Halk Partisi’nin Misakımilli düşüncesiyle ve ulusal birlik ve bütünlüğü sağlayan yurttaşlık duygusuyla vatana bağlılığı 90 yıldır sağlayan partimizin ilkelerinden biri olduğu da ne kadar net görülmektedir.

Ülkemizin bugün ki durumda Cumhuriyetimizin 91. Yılını buruk bir sevinçle gururunu ve mutluluğunu paylaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük mücadeleler vererek kurduğu CUMHURİYET Türkiye’nin çağdaş ve demokratik bir ülke olmasını, aydınlık yarınların en önemli güvencesidir.

‘’ Ey yükselen nesil, İstikbal sizsiniz, Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz’’ diyen Atatürk, bizlere çok büyük görev ve sorumluluk vermiştir.

Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, onları daha da geliştirip yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Demokratik hak kullanımı söylemlerinin sözde kalmadığı, sosyal adalet ve hukukun üstünlüğünün gerçek anlamda egemen olduğu, sosyal güvencesiz yurttaşların kalmadığı, sağlığın ve eğitimin ücretsiz olduğu, iş cinayetlerinin olmadığı, çalışma hayatının Avrupa normlarında terör tehdidinin olmadığı ve yarınını mutlu yaşama planlarını yapabilen insanların olduğu bir ülkede yaşamak hepimizin özlemidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü kutluyor başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını ve bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

AGC’den 29 Ekim Mesajı

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu yayınladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayram Mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. Yıldönümünü gururla ve kıvançla kutladıklarına vurgu yapıldı.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına Başkan Tolga Gül tarafından yayınlanan mesajda; “ Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. Yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ’en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir.

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 91. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Büyük ve güçlü Türkiye tasavvurunda farklı renklerin olması doğaldır. Biz farklılıkları zenginlik olarak gören, ortak tarih bilinciyle yoğrulmuş, ortak hedeflere kitlenme kabiliyeti olan bir milletiz. Tarihimiz, farklılıkların yüzyıllarca nasıl bir arada yaşayabildiğinin somut göstergesidir. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok ehemmiyet vermekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimizle kutluyoruz” ifadelerine yer verildi.

Artvin Faal Gazeteciler Derneği de mesaj yayınladı

Artvin’de faaliyet gösteren Faal Gazeteciler Derneğide Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yaşar Kars mesajında şu ifadelere yer verdi “Cumhuriyet; Demokrasimizin gelişmesi ve ülkemizde refahın en üst seviyeye çıkarılması amacının en büyük teminatıdır. Çağdaşlıktır, özgürlüktür, milli iradenin gücü, milletimizin yarınlarının umududur.

Bizler de yazın ve yayın hayatının temsilcileri ve emekçileri olarak, her zaman ve her yerde Cumhuriyetimizin kazanımlarıyla yarınlara daima umutla bakacağız.

Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizlere Cumhuriyeti armağan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.

Tüm halkımızın ve basın camiasının Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

İstanbul Arhavililer Derneği tarafından mesaj yayınlandı

İstanbul Arhavililer Derneği Yönetim Kurulu yayınladıkları mesajla Cumhuriyetin 91 kurtuluş yılı nedeniyle yayınladıkları mesajda şu ifadelere yer verdi

"Tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve iradenin timsali olan İstiklal Harbimiz, milletimizin bağımsızlığa düşkünlüğünün ve vatan topraklarının bölünemeyeceğinin tarihi ispatıdır.

Büyük Önder Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsundan başlattığı Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin bağımsızlığı, özgürlüğü ve hür yaşama iradesini ortaya koyduğu en büyük varoluş mücadelesidir. 29 Ekim 1923 günü ise, bu büyük kurtuluş destanının zafer ile son bulduğu ve Cumhuriyetin ilanı ile taçlandığı bir bayram günüdür. Türkiye Cumhuriyetinin ilanı, yalnızca bir milletin varoluş mücadelesinin başarısı değildir. Cumhuriyetin ilan edilmesi, aynı zamanda toplumu ulus olma niteliğine ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesi ile çok önemli bir devlet felsefesini ortaya koymuştur. Cumhuriyetle birlikte, milletimizin her bir ferdi, devletin onurlu, özgürce düşünen, eşit hak ve hürriyetlere sahip vatandaşları haline gelmiştir.

Unutmamalıyız ki yokluk ve imkânsızlıklar içinde bile umutsuzluğa kapılmayan aziz milletimiz, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü Kurtuluş Savaşını zaferle neticelendirmiştir.

Bu eşsiz zafer üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti, devleti olarak ebediyen yaşayacaktır.

Birlik ve beraberlik içerisinde, Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş olan milletimiz, Türkiye'yi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yaparak bize emanet eden şehitlerimiz ile gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. "

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.10.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Uğur Bayraktutan 29 Ekim Cumhuriyet...
 » Bayraktutan Cumhuriyet Bayramı Mesa...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Bayraktutan Cumhuriyet Bayramı Mesa...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de 23 Nisan Kutlama Mesajlar...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » Bayraktutan Zafer Bayramı Mesajı Ya...
 » Bayraktutan 30 Ağustos Zafer Bayram...
 » Bayraktutan 30 Ağustos Zafer Bayram...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...