19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlama Mesajları

18/05/2016 14:44

Bayraktutan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı‏’nı Kutladı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de peş peşe 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajları yayınlandı.

Bayraktutan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı‏’nı kutladı

CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Bayraktutan yayımladığı kutlama mesajında; “Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak her yıl coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs, bütün dünyanın ezilen uluslarına esin kaynağı olan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı bir gündür. 1919 tarihinde iç ve dış düşmanların ihanetine son vermek ve düşmanı yurdumuzdan kovmak için Samsun'a çıkan Atatürk ile O'nun izinden gidenlerin anlayışı ve 19 Mayıs ruhu günümüzde de örnek alınmalıdır.

Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919'da iç ve dış düşmanların ihanetine son vermek ve emperyalizme karşı mücadele etmek amacıyla Samsun'a çıkarken ırk, din, dil, mezhep farkına bakmadan halka güvenmiş, halkın gücüne, demokrasi, özgürlük, bağımsızlık ve cumhuriyet özlemine bel bağlamıştı. Mustafa Kemal, Samsun'a çıkarken her tür manda anlayışını da elinin tersiyle itmiş, 'Bağımsızlık ve demokrasi benim karakterimdir' demiştir. 19 Mayıs; çocuklarına, gençlerine, kadınlarına ve her yaştaki insanlarına değer veren ve güvenen Büyük Atatürk'ün isteği üzerine bayram olarak kutlanan önemli günlerimizden birisidir.

CHP olarak Türkiye'yi gençlerimizle birlikte yeniden aydınlığa çıkaracağımıza inanıyoruz. Büyük Atatürk'ün ülkeyi emanet ettiği gençler, her şartta ülkesine ve ulusuna, ulusal birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkma iradesini göstermişler ve her kötü gidişin durdurulmasında başarılı olmuşlardır. Düşünen, bilgi üreten, sorumluluk duygusu gelişmiş, yeni fikirlere açık, araştırıcı, topluma ve kalkınma sürecine katkı sağlayabilen, özgüvenli ve paylaşımcılığı benimsemiş, zihinsel üretimi yüksek bir gençlik yetiştirilmesi temel amaçlarımızdandır. Bu nedenle hiçbir özveriden kaçınılmadan ve öncelik verilerek gençliğin önündeki tüm engeller kaldırılmalı, gençlerimiz dünya gençlerine örnek olacak eğitim olanaklarına ivedilikle kavuşturulmalıdır.

Tüm engellemelere rağmen, 19 Mayıs 1919'un 97. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyor, başta gençlerimiz olmak üzere herkesi bu tarihi günün anlamını, önemini kavramaya, laik Cumhuriyetimizi, Cumhuriyetimizin kazanımlarını kararlılıkla sahiplenmeye ve savunmaya çağırıyor, Samsun'a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve O'nun izinden gidenleri saygıyla, şükranla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

Vali Cirit’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor MesajıArtvin Valisi Kemal Cirit 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Cirit mesajında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919; Vatan topraklarını işgale yeltenen yedi düvele karşı verilen mücadelenin sembol tarihidir.

Büyük lider Atatürk’ün Türk Milletinin dönemin işgalcilerine kolay boyun eğecek milletlerden olmadığını gösterdiği bir tarihin başlangıcıdır.

Milli mücadelenin topyekûn birliktelikle nasıl başarıya ulaşılabileceğini gösterildiği bir tarihtir.

Nihayet kıymeti müstesna olan ve tarihteki yeri unutulmamak üzere perçinlenen bu anın, Gençlere armağan edilmesi ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması ile de son derece anlamlı hale gelmiş bir tarihtir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, millet iradesinin tecellisi olan ve 19 Mayıs 1919 tarihi, Samsun’da başlayan var olma mücadelemizin her daim hatırlanması, anlaşılması ve yaşatılması için Gençlerimize büyük sorumlulukların düştüğü bir tarih de olmuştur.

İnanıyorum ki gençlerimiz, Atalarından aldıkları bu emaneti en iyi şekilde kendilerinden sonra gelecek nesillere aktaracaklardır. Ülkemizin kalkınmasında, muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefinde kilit rol oynayacak olan gençlerimizin, kendilerini en iyi şekilde yetiştirmesi, çağın ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli bir eğitim almaları bu anlamda çok önemlidir.

Bu duygularla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşarken, vatan ve millet uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelenin kahramanlarına, bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunar, gençlerimize ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda başarılar dilerim”

Şavşat Kaymakamı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nı Kutladı

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ambarcı yayımladığı mesajında; “19 Mayıs, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve bağımsızlık mücadelesini başlattığı gündür. Milletimizin tarihinde dönüm noktası olan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru attığı ilk adımla yaktığı bağımsızlık ateşinin tüm yurda yayıldığı bu önemli tarihin 97. yıldönümünü kutlamanın sevinci ve gururu içerisindeyiz. 19 Mayıs, Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü saldırı ve tehdit karşısında İman ve azimle kenetlenerek hiç bir gücün, ne şekilde olursa olsun, birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur. Tarihin akışını değiştiren böylesine önemli bir gün, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz tarafından iyi idrak edilmeli ve anlaşılmaya çalışılmalıdır. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı uğruna canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Kocatepe’nin 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve spor Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kocatepe mesajında, “Milli egemenliğin başlangıç günü olan 19 Mayıs aynı zamanda Atatürk'ün gençliğe verdiği değerin ve Cumhuriyet’in onların omuzlarında yükseleceğine olan inancının bir ifadesidir. Cumhuriyetimizi emanet ettiğimiz gençlerimizi ülkesini milletini seven, çalışan ve üreten insanlar olarak yetişmesi bize düşen milli bir görevdir.

Her Zaman Gençleriyle övünen bir Millet olarak, Cumhuriyetimizin emanetçisi olan Gençlerimizle birlikte Nice başarılara imza atacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyete kadar yaşatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni fikirler, taze güç ve dinamik bir kuvvet olan gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu eserin mimarları aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı’ndan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin yayımladığı mesajında; “Bugün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Bugün bir ulusun her türlü iç ve dış düşmanlar ile emperyalizme baş kaldırmasının başlangıcı kabul edilen tarihtir. Mustafa Kemal'in 9. Ordu müfettişi iken Anadolu'daki birlikleri denetleme göreviyle Bandırma Vapuru ile başlayan Samsun yolculuğu, aslında milletimizin bağımsızlığını ve istiklalini geri kazanma yolculuğu idi. Milletimiz; malıyla, canıyla, kanıyla yani her şeyiyle emperyalistlere ve o zaman İngilizlerin kontrolündeki İstanbul'daki sarayında oturan ve TBMM'ni ve Atatürk'ü haydut diye niteleyen padişaha karşı isyan ederek bağımsızlığını bilfiil eline almıştır. Fakat ne yazık ki bugün milletin iradesi elinden alınarak hükümete ve başbakana darbe yapılmış ve saltanat geri getirilmeye çalışılmaktadır.

Milletimizin ebedi lideri, sarı saçlı mavi gözlü o dev adamın bu günü gençliğe armağan etmesinin, her fırsatta belirttiği gibi "Bütün Ümidim Gençliktedir" demesinin ve ölmeden önce gençliğe hitabeyi kaleme almasının anlamını ve maksadını çok iyi anlamamız gerekmektedir. Atatürk'ün bizlere Milli kurtuluş mücadelesi dönemlerinde de var olan hainlerin bu günlerde de karşımıza çıkacağını yıllar önce bize söylediğini, hatta memleketi yönetenlerin gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olabileceklerini de söyleyip bizleri uyardığını da hiç unutmayalım ve şu an içinde bulunduğumuz siyasi gelişmeleri de bunun ışığında düşünelim.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde ve bize emanet ettiği Cumhuriyet'i her ne pahasına olursa olsun savunacağımıza olan inancımızla; Gençlerimizin ve ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

AGC Başkanı, ‘19 Mayıs Bağımsızlığın Ve Aydınlık Geleceğin Adıdır’

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’na ilişkin olarak kutlama mesajı yayımladı.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan 19 Mayıs’ın anlam ve önemine vurgu yapılırken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bir kere daha şükranla andı.

Alkan yayımladığı mesajda; “19 Mayıs 1919 işgalci emperyalist güçlerin Anadolu’yu ele geçirme hayallerine karşı, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Anadolu Halkı ile buluştukları gündür. 19 Mayıs, Türk Ulusu'nu aydınlığa kavuşturan, Cumhuriyet'le buluşturan bir dönüm noktasıdır. 19 Mayıs, Türk Ulusunun bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür. 19 Mayıs, bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe olan inancın adıdır. Atatürk Samsun'a çıkarken, ulusal birliği sağlayarak ülkesinin kurtuluşunu ve ardından yeni, çağdaş bir devletin kurulmasını amaçlamış, bu amacını bağımsızlığa yürekten inanan ulusumuzla gerçekleştirmeyi tasarlamıştır. Türk Ulusu, kahraman Ordusuyla birlikte, bağımsızlık savaşımında hiçbir güçle işbirliği yapmamış, hiç kimseye ödün vermemiş ya da ayrıcalık tanımamış, onuru ve kendi gücüyle savaşımını başarıya ulaştırmıştır. Türk Ulusu'nu farklı kılan ve O'nu tüm dünyaya örnek gösteren bağımsızlık inancı ve yurt sevgisidir. Atatürk, toplumun barış, huzur ve güvenlik içinde yaşaması, gelişmesi, çağdaşlaşması ve demokratikleşmesi için gerekli ortamı oluştururken, toplumu ümmet anlayışından kurtararak, ulus olma bilincine kavuşturan yeniliklere öncelik vermiş ve bunun için Cumhuriyet'in temeline ulusal egemenlik ve lâiklik ilkelerini yerleştirmiştir.

Türkiye, Cumhuriyet rejiminin kurulmasıyla demokrasi, çağdaşlaşma ve aydınlanma yolunu seçmiş, bu amaç doğrultusunda büyük atılımlar gerçekleştirmiştir.

Mevcut Osmanlı iktidarının işgalcilerle uzlaştığı, pes ettiği bir ortamda Mustafa Kemal öndeliğindeki yurtseverlerin, “Ya İstiklal, Ya Ölüm” diyerek, tam bağımsız bir ülke kurmak için İstanbul’dan başlayan, Samsun’da devam eden ve İzmir’in kurtuluşu ile sona eren özgürlük ve demokrasi yolculuğunun başladığı gün olması nedeniyle, bizim için çok önemlidir. Bu yolculuk, Anadolu halkı için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcıdır.

Babıâli basını işgalcilerin yanında yer alırken, Anadolu basını Mustafa Kemal ile birlikte hareket etmiştir. Biz Anadolu Basını olarak, 19 Mayıs’ı asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.05.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Artvin'de 19 Mayıs Kutlama Mesajlar...
 » Bayraktutan 19 Mayıs Mesajı Yayınla...
 » Bayraktutan'dan 19 Mayıs Mesajı...
 » 19 Mayıs Gençlerimiz Ve Tüm Ulusumu...
 » 19 Mayıs Gençlerimiz Ve Tüm Ulusumu...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin’de 23 Nisan Kutlama Mesajlar...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Ulu Önder Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü...
 » Bayraktutan Chp'nin 93. Kuruluş Yıl...
 » Ulu Önder Atatürk Artvin’de Anıldı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...