Hopa Devlet Hastanesinde Gerçeğini Aratmayan Tatbikat

08/02/2018 08:40

Hopa Devlet Hastanesinde Yapılan Yangın Söndürme Tatbikatı İzleyenlere Heyecanlı Anlar Yaşattı.


Haber: Hayati AkbaşHopa Devlet Hastahanesinde, Hopa itfaiyesi ve hastane personelince yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Hopa Devlet hastanesindeilk defa gerçekleştirilen ve uygulanan yangın söndürme tatbikatında senaryosu gereği;hastane de bir depo da başlayanyangına ilk olarak Hopa Devlet Hastanesi personeli müdahale ederken Hopa Belediyesi İtfaiye ekibine haber verildi.

Hopa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ihbarı alır almaz yaklaşık 4, 5 dakika gibi çok kısa bir surede olay yerine gelerek yangına müdahale etti. itfaiye ekipleri dumandan etkilenen vatandaşları hastanede oluşturulan ilk yardım personeliyle birlikte başarılı bir şekil tahliye ederek 112 ekiplerine teslim etti.

Gerçeğini aratmayan tatbikatta başarıyla uygulanan senaryo gereği hasta ve çalışan yakınları da hastaneye gelerek yakınlarına ulaşmak istemeleri koridorlarda dumandan etkilenen hasta ve çalışanların rollerini çok güzel şekilde sergilemeleri, itfaiyeekiplerinin, 112 ekibinin sağlık çalışanlarının kısacası tüm katılımcılar tatbikattaki rollerini başarı ile sunmaları gözlerden kaçmadı.

Hopa Devlet Hastanesinde ilk defa gerçekleştirilen yangın söndürme tatbikatının planlanan bir şekilde yapılması, görev dağılımında personellerin görevlerini başarıyla yerine getirdiklerini ifade eden Hastane başhekimi Uz. Dr. Ferit Alaybeyoğlu tüm ekibe çok teşekkür etti. Alaybeyoğlu hastane olarak iş sağlığı ve güvenliği ile birlikte bundan sonra da personellerinin eğitimine ara vermeden devam edeceklerini ifade ederek başta tatbikatı organize eden sorumlu arkadaşa, hastane personeline, Hopa Belediyesi İtfaiye ekibine de teşekkür etti.

Artvin İl Salik Müdürlüğünden gelen görevlilerde gözlemci olarak tatbikatı izlerken, tatbikatta çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopaport’ta Gerçeği Aratmayan Tatbi...
 » Sınırda Dostluk Tatbikatı...
 » Artvin’de Gerçeğini Aratmayan Kbrn...
 » Bayraktutan 11 Sağlık Personeli Tbm...
 » Hopa’da Diyabet Okulu Eğitimleri De...
 » Hopa Devlet Hastanesinde Hastalara...
 » Hopa Devlet Hastanesi Diyabet Okulu...
 » Hopa Devlet Hastanesinde Tam Kadro...
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Hopa Devlet Hastanesi Bu Sefer Orga...
 » Başkan Nedim Cihan’dan Sağlıkçılara...
 » Sigarayı At, Hayatı Tat Sloganı Hop...
 » Artvin'de Sivil Savunma Tatbikatı G...
 » Hopa Devlet Hastanesinde Anlamlı Je...
 » Dp Artvin Milletvekili Adayı Ertan...
 » Çalıkuşu Balesi, Batum'da Sahnelend...
 » Murgullu Miniklerin Tiyatro Sevgisi...
 » Hopa Belediyesi İtfaiyecilerini Eği...
 » Rize'de Kurtarma Tatbikatı Heyecanı...
 » Türkiye-gürcistan Sınırında Dostluk...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...