Hopa’da Diyabet Okulu Eğitimleri Devam Ediyor

23/07/2017 13:06

"Eğitime Gelelim Diyabeti Engelleyelim”


Haber: Hayati AkbaşHopa Devlet Hastanesinde her ay düzenli olarak verilen eğitimlerden ‘’DİYABET OKULU’’ bu ayki mezunlarını verdi. Hastane Başhekimi Ferit Alaybeyoğlu’ndan aldığımız bilgilere göre; yeni hastane binasında Eğitim salonunda eğitimler küçük gruplar halinde ve 4 seans şeklinde sunulmakta olup hastalara ara öğün beslenmeler verilip, alanında uzman kişiler tarafından bilgilendirmeler yapılmaktadır. Eğitimciler, İç Hastalıkları doktoru Uzm. Dr. Burcu M. Şirin, F. T. R. doktoru Uzm. Dr. Ayşe Güç, Psikolog Betül Bayırcı ve Diyetisyen;Kübra Güneş Pehlevan. Eğitim Hemşiresi Sonnur Yazıcı ve Diyabet Hemşiresi Fatma Numanoğlu olup sohbet ortamında geçen eğitim toplantılarda daha çok hasta ve hasta yakınının faydalanması için çaba harcandığını belirten başhekim Alaybeyoğlu ayrıca her ay düzenli olarak ‘’GEBE OKULU’’ eğitimlerinin olduğu bilgisini de verdi. Vatandaşların Eğitim Birimine başvurarak nasıl bir yol izlemesi gerektiği ve bu okullara nasıl kayıt olacakları konusunda gerekli bilgiyi alabilecekleri de belirtildi.

Başhekim konuşmasında daha çok vatandaşa ulaşmak gerektiğini ve çevredeki tanıdık konu komşusu olanların da böyle bir okulun olduğunu anlatılarak okulun faydalarını anlatmak gerektiğini belirtti. “Gerek Erişkin insanda, gerek gebelerde gebeliğe bağlı gelişen diyabet hastalığı konusunda anne adaylarını bilgilendirmek, gebelikte diyabet ve diyabetin doğmamış bebekleri üzerindeki etkilerini, gebelikte oluşabilecek akut ve kronik komplikasyonların oluşmasını önlemek amacıyla açılmış olan “Diyabet Okulundan” bu ay 6 kişiyi mezun etmenin büyük memnuniyet verdiğini ve sağlıklı toplumun temellerinin eğitimle ve bilinçlenmeyle olabileceğini” söyledi.

Hastane Başhekimi Ferit Alaybeyoğlu Eğitimcilere verdikleri faydalı bilgilerden dolayı katılımcılara da zaman ayırıp sağlıklarını düşünerek bu okula katıldıkları için tek tek teşekkür ederek belgelerini ve hediyelerini verdi. Diyabet Okuluna katılan hasta ve yakınları, “okulun kendilerine çok faydalı olduğunu doğru bildikleri yanlışlar olduğunun farkına vardık” diyerek hastane yönetimine ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Katılımcılara Diplomaları verilerek tören sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.07.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Devlet Hastanesi Diyabet Okulu...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Artvin’de Diyabet Konulu Stant Açıl...
 » Hopa’da Diabet Okulu İlk Mezunların...
 » Hopa Devlet Hastanesinde Tam Kadro...
 » 20 Soruda Domuz Gribi…....
 » Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Sağlı...
 » 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Kutlanı...
 » Borçka’da Mavi Kalpler Buluştu...
 » Artvin’de Hastaneler Kan Arıyor...
 » Artvin’de Sağlıkta Dönüşüm Proğramı...
 » Hopa’da Diabet Okulu İkinci Mezunla...
 » Yeşil Çayın Bir Faydası Daha Tesbit...
 » Bayraktutan’dan Sağlık Bakanına Rah...
 » Artvin’de Yeniden 100 Öğrenciye Dah...
 » Artvin Sağlık Müdürlüğü “Sağlık İçi...
 » Şifa Kaynağı Karayemiş...
 » Arhavi'de Obezite Ve Diyabet Semine...
 » Hopa Devlet Hastanesinde Gebe Okulu...
 » Sigarayı At, Hayatı Tat Sloganı Hop...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...