Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkındalığı İçin Stant Açıldı

06/02/2018 08:45


Haber: Hayati AkbaşSağlık Bakanlığı tarafından her yıl ocak ayında Rahim ağzı kanseri tarama ve test ile ilgili birçok program ve etkinlik yapılıyor. Bu kapsamda HopaToplum Sağlığı Merkezi hemşireleri tarafından konuya dikkat çekmek için bir dizi etkinlik yapıldı.

Sağlık Bakanlığının Rahim Ağzı kanseri farkındalığı için başlatmış olduğu kampanyaya Hopa Toplum Sağlığı Merkezinde görevli hemşireleri Burcu Karabey ve Rüveyda Ülkü ve Hopa Devlet Hastanesi Eğitim Hemşiresi Sonnur Yazıcı ortaklaşa Hopa Devlet Hastanesinin İdarecilerinin katılımıyla ve Başhekimi Uzman De. Ferit Alaybeyoğlu'nun açılış konuşması ile stant açtılar. Tüm başvuranlara bilgilendirme yapılarak yeşil renk kurdele yakalarına takıldı. Servisler ve poliklinikler gezilerek hasta ve yakınlarına broşür dağıtılarakbilgiler verildi. En son olarakta Palyatif Bakım Biriminde hasta yakınlarına bilgi verildi. Karşılıklı sorular soruldu. ''Kansersiz Sağlıklı bir Yaşama Erkan Teşhis ile Ulaşalım "sözü ile etkinlik bitirildi.

Konuya ilgili verilen bilgide şu ifadelere yer verildi: “Tarama ve testler tamamen ücretsizdir. Biz, rahim ağzı kanseri ile ilgili yapılan etkinlikler hakkında yerel basınımıza açıklamalarda bulunduk. Bir kere daha tekrar ediyoruz. 30-65 yaş gurubunda olan kadınlarımızı tamamen ücretsiz olan ve hayati öneme sahip bu tarama ve test için gerek bağlı bulundukları aile hekimliklerimize gerekse Hopa devlet Hastanesi KETEM’e müracaat etmeleri yeterlidir. Herkes bir arkadaşını alsın”.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bugün Dünya Kanser Günü...
 » Karadeniz Bölgesi Halkevleri Kanser...
 » Artvin'de Kanser Konferansı İlgi Gö...
 » Hopa'da Halkevleri "Karadeniz Kara...
 » Araştırmacı Halk Bilimci Yazar Ülkü...
 » 2. Trabzon İpek Yolu İşadamları Zir...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Artvin Chp İl Örgütü 2014 Yılını De...
 » Şavşat’ta Yazıcı Ailesine Bir Acı H...
 » Lif Levha Fabrikası Çalışanları 13....
 » Şavşat'ta Çedaş Görevlisi Elektrik...
 » Şavşat’ta Gözyaşı Sel Oldu...
 » Artvin Chp’de Yücel Kurt Güven Taze...
 » Samsun’daki Kazanın Acısı Şavşat’a...
 » Vali Kalkan Turizm İçin Umut Dağıtt...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztü...
 » Artvin'de Göz Yaşı Dinmek Bilmiyor....
 » Dkib Başkanı Gürdoğan "Dünya Ticare...
 » Artvin Halk Sağlığı Domuz Gribi Bel...
 » Yılın Hemşiresi Sarıgöl'den...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...