Sigarayı At, Hayatı Tat Sloganı Hopa’da Meyvesini Verdi

10/02/2017 10:17

’9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü.


Haber: Hayati AkbaşHopa Devlet Hastanesi ‘’9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü’’dolayısıyla Halk Eğitim Merkezi toplantı salonun da bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte ilk olarak programa katılan vatandaşlara ‘’Solunum Fonksiyon Testi(SFT) ve Karbon monoksit ölçümü yapıldı.

Daha sonra eğitim kısmına geçilmiş olup yoğun katılımın sağladığı toplantıda ilk konuşmayı Hopa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ferit Alaybeyoğlu yaptı. Konuşmasında; sigaranın zararları konusunda bilgi verdikten sonra, Her bir sigarada vücut için zehirli, tahriş edici, kanser yapıcı ya da kanserin ortaya çıkmasını kolaylaştırıcı 4 binden fazla kimyasal madde bulunduğunu ve bunların 50’sinin doğrudan kansere sebep olduğunun ispatlandığını bildirdi. Sigaranın esiri olup içenlerin kurtarılması, pasif içicilerin zehirlenmemesi için hastanemiz olarak mücadele ettiklerini ve “Kendi kendine bırakmakta zorlananlarda en etkili tedavi hekim gözetiminde bilimsel yöntemlerin kullanılmasıdır” dedi.

Hopa Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Dilek Karadoğan tarafından “Sigara Bırakma Polikliniğine başvuran hastalara özveri ile çalışarak sigarayı bırakma konusunda destek olarak ve bakanlığın prosedürü gereği ücretsiz ilaç dağıtımı yaparak takibini yapmaktadır. Programa katılan vatandaşlara ve doktorumuza teşekkürlülerimizi sunuyorum” dedi.

Program da Hopa devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Dilek Karadoğan tarafından yapılan eğitim sunumunda; sigaranın zararları, neden olduğu hastalıklar, nasılbırakılır, pasif içicilik nedir? Sebep olduğu hastalıklar nelerdir? gibi konularda eğitim verildi

84 Yaşında bir teyzenin eşini yıllar önce sigaranın zararları nedeniyle kanser olduğu ve kaybettiği için yazdığı şiiri sundu. Programın devamında 1 yıl boyunca Sigara Bırakma Polikliniğimize başvurarak ve kendi iradeleri ile sigarayı bırakan vatandaşlarımıza Teşekkür Belgeleri ve çiçek takdimi yapılarak toplu resim çekimlerinden sonra ikram kısmına geçilerek sohbet ortamında bir etkinlik tamamlanmış oldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.02.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Devlet Hastanesinden Örnek Bir...
 » Sigarayı At Hayatı Tat...
 » Hopa Devlet Hastanesi Sigaraya Sava...
 » Hopa Devlet Hastanesi Halkı Bilinçl...
 » Koca Çiğer Maketi Artvin’de...
 » Hopa Devlet Hastanesi Tütünsüz Düny...
 » Koah Hastalarının Aşı Mevsimi Geldi...
 » Dünya Astım Günü Hopa’da Kutlandı...
 » Dünya Koah Günü Nedeniyle Açıklama...
 » Vali Kalkan’dan Sigara Çıkışı...
 » Akparti Aday Tanıtım Toplantısı Göv...
 » Çernobil Tüm Türkiye'yi Etkiledi...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Muhammed Altunal Bu Defa Kendini An...
 » Tmmob Artvin Temsilcisi Yavuz’dan U...
 » Domuz Gribinin Düşmanı Artvin Balı...
 » Artvin Tmmob’dan 17 Ağustos Açıklam...
 » Altın Kaz Gezici Film Festivali Kar...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...