Artvin’lilerden İstanbul’da Anlamlı Panel

08/04/2014 09:57

İstanbul’da Artvin Tanıtım Günleri’nde “Organ Ve Kan Bağışı” Konulu Panel Düzenlendi.


Haber: Hayati Akbaşİstanbul’da bu yıl birincisi düzenlenen “Artvin Tanıtım Günleri’nin üçüncü gününde ” Organ ve Kan Bağışı ” konulu panel düzenlendi.

Artvin Valiliği ile Artvin Dernekler Federasyonu’nun (ARDEF) organizasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Artvin’e gönül vermiş sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Artvin Tanıtım Günleri’nde, ” Organ ve Kan Bağışı” konulu panel düzenlendi.

Artvin Dernekleri Federasyonu, Sağlık Bakanlığı ile Türk Kızılay’ı işbirliğinde düzenlenen panele, Artvin Valisi Kemal Cirit, Vali Yardımcısı Yılmaz Kurt, Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Orman Bölge Müdürü Salih Avcı, Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Kar, İstanbul’da faaliyet gösteren bazı dernek, vakıf temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Panelde, İlahiyatçı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, Saygı Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Uzman Dr. Mikail Kaya, Medicell Tıp Merkezi Dr. Ekrem Yılmaz, Türk Kızılay’ı Temsilcisi Dr. Mustafa Kantar konuşma yaparak katılımcıları detaylı bir şekilde bilgilendirdi.

Panelde bir konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin’de görev yapmanın onur ve gururunu yaşadığını belirterek, “Bir sosyal sorumluluk projesini İstanbul’daki Artvinli hemşerilerim tanıtım günlerimizde düzenlediği anlamlı panel ile bir kez daha kan ve organ bağışına dikkat çektiler. Ben kendilerini sorumluluklarından ve duyarlılıklarından dolayı kutluyorum Bu sosyal sorumlulukları Artvinlilerin farkını gösteriyor. Özellikle böyle anlamlı bir sosyal sorumluluk projesini üstlenen Artvin Dernekleri Federasyonu başta olmak üzere katkısı bulunanları tebrik ediyorum” dedi.

Artvin’in Türk siyasetinde, Türk ekonomisinde, Türk bürokrasisinde ciddi anlamda özgül ağırlığı olan bir il olduğunu belirten Vali Cirit, “ Biz Artvin’i İstanbul’da tanıtmak istedik. Niçin burada tanıtmak istedik. Hemşericilik bilincinin yaygınlaşarak devam etmesini istiyoruz. Artvinli olup dışarıda yaşayan birçok hemşerilerimiz var. Onlar bir araya gelsinler istiyoruz. Artvin’in muhteşem güzelliğine birçok insanımızda şahit olsunlar istiyoruz. İstanbul’da yaşayan Artvinlileri doğup büyüdükleri memleketlerine yılda en az bir ayda olsa bekliyoruz” diye konuştu.

Panelin sonunda Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Kar Artvin Tanıtım Günlerine katkılılarından ve desteklerinden dolayı Artvin Valisi Kemal Cirit’e ahşap Artvin Evi maketi hediye etti.

Vali Cirit, daha sonra Artvin Tanıtım stantlarını gezerek fuara gelen Artvinlilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

Hafta sonunu fırsat bilen Artvinliler ve İstanbul’da yaşayan vatandaşlar adeta Feshane’ye akın ederek stantlarda sergilenen özellikle yöresel ürünler ve yiyeceklere satın aldı.

Tulum eşliğinde horon oynayan Artvinliler adeta Feshane’yi karnaval yerine çevirerek eğlendiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.04.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstanbul’da Artvin Turizmi Masaya Y...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Artvin Tanıtım Günleri Sona Erdi...
 » Artvin Tanıtım Günleri İz Bıraktı...
 » 2. Artvin Tanıtım Günleri Renkli Gö...
 » Artvin Valiliği “Artvin Tanıtım Gün...
 » Cerattepe’nin Sesi Küba’da Duyuruld...
 » Türkiye’de Bir İlki Yapmak İçin Yol...
 » Artvin’de Yaşam Alanlarımızı Savuna...
 » Artvin’de 1. Uluslar Arası Altın Bo...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » İstanbul'da ‘3. Artvin Tanıtım Günl...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Artvin Valiliği Tanıtım Atağında...
 » Artvin Uluslararası Tanıtıma Hazır...
 » Vali Cirit, Sivil Toplum Kuruluşlar...
 » Kadir Topbaş, Artvin Valisi Kemal C...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı D...
 » İstanbul’da Artvin Vakfı Ziyaretler...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...