Artvin Tanıtım Günleri Sona Erdi

30/10/2017 12:09


Haber: Hayati Akbaşİstanbul Artvin Dernekleri Federasyonu tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Artvin tanıtım günleri yaşanan tüm güzelliklerin ardından sona erdi.

İstanbul Maltepe sahilinde fuar alanında düzenlenen 3. Artvin Tanıtım Günleri için Artvin ve İlçeleri adeta İstanbul’a çıkartma yaptı. Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü, İlçe Kaymakam ve Belediyeleri, İSTAD gibi STÖ’lerin stant açtıkları tanıtım günleri kapanışı da açılışı gibi görkemli oldu.

İstanbul’da 5 gün süren etkinlik süresince siyasiler ve Mülki erkânda tanıtım günlerinde Artvin’lileri yalnız bırakmayarak stantları ziyaret ederek Artvin havasını tattılar.

Havanın kapalı ve sağanak yağışa rağmen düzenlenen kortej yürüyüşüne Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, İstanbul Artvinliler Federasyonu Başkanı Ferman Erşahin ile vatandaş katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşünde, Artvin Valisi Doğanay ve Artvin Belediye Başkanı Kocatepe vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Ardından tanıtım günlerinin açılışı için Maltepe’deki etkinlik alanına geçildi.

Tanıtım Günleri’nin açılış kurdelesini Artvin Valisi Ömer Doğanay, İstanbul Valisi Vasif Şahin, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, İstanbul Artvinliler Federasyonu Başkanı Ferman Erşahin birlikte kesti.

Vali Doğanay, “Artvinli Kardeşlerimiz Köklerimizi Kurutmayın”

Açılışta konuşan Artvin Valisi Ömer Doğanay, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Artvin’in tüm renklerini İstanbul’a taşıdıklarını söyledi.

Vali Doğanay, açılış törenine katılarak kendilerini yalnız bırakmayan İstanbul Valisi Şahin ve katılımcılara teşekkür ederek, bu tür faaliyetlerin Artvin’in tanıtımına, gelişimine ve turizmine çok büyük faydalar sağlayacağına inandığını belirtti.

Göğe komşu topraklar Artvin’den tüm İstanbullulara selam getirdiklerini belirten Doğanay, ” Göğe komşu topraklardan, Şavşatlı Çiçek Nineden, Melo’daki şehitlerimizden, Sarp Sınır Kapısı’ndan sizlere selamlar getirdik. ” dedi.

Artvinlilerin kendi değerlerine sahip çıkması gerektiğini aktaran Doğanay, “Stantları gezerken okuduğum yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. ‘Kökleri kuruyan ağaç devrilmeye mahkûmdur’ Ben buradan bütün Artvinli kardeşlerimize köklerimizi kurutmayın diyorum. Tanıtım Günlerimiz ilimize, İstanbul’a ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

İstanbul Valisi Şahin :” Artvin, Türkiye’nin En Önemli Şehirlerimizden Birisidir”

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Artvin’in doğasıyla, madenleriyle ve enerji kaynağı Çoruh nehriyle Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

Vali Şahin, “İnşallah Artvin bundan sonra daha büyük bir gelişmeye ve ilerlemeye sahne olacaktır. Sayın vali benim çok eski bir arkadaşım. Artvin’e inşallah çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Yeter ki Artvin ve Artvinliler valimizle birlikte hareket etsinler. ” diye konuştu.

Açılışın ardından Artvin Valisi Doğanay ve İstanbul Valisi Şahin beraberindekiler etkinlik alanındaki stantları gezerek toplu fotoğraf çekildi.

Tanıtım Günleri 5 Gün Sürecek-

Artvin Tanıtım Günleri’nin ilk günü, İstanbul’daki Artvinlileri, memleket hasreti çekenleri ve Artvin kültürüne ilgi duyanları bir araya getirdi. Mutfağından, folkloruna kadar Artvin’i İstanbul’a taşıyan etkinlik 5 gün boyunca devam etti. .

Artvin, siyasetçileri, bürokratları, sanatçıları, akademisyenleri, sporcuları, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve halkın desteğiyle gerçekleşen Artvin Tanıtım Günleri’nde camileri, kiliseleri, kemer köprüleri, kaleleri, barajları, gölleri ve doğal güzellikleriyle bölgede yaşamış bütün uygarlıkların izlerini taşıyan Artvin, İstanbul’da canlandırıldı.

Yöreye özgü, bal, tatlı ve peynir çeşitleri ve cağ kebabının yanı sıra el işi ürünlerin yer aldığı tanıtım günleri 5 gün sonunda sona erdi.

Bostancı sahilinde 5 gün boyunca her akşam verilen konserlerde sahne alan Artvin’li sanatçılarda tanırım etkinliklerine ayrı bir renk kattı.

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’da beraberinde Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven olduğu halde tanıtım günlerine gelerek her standı ayrı ayrı ziyaret ederek sohbetler etmesi gözlerden kaçmadı.

Hopa Kaymakamlığı standındaki Hopa bebekleri büyük beğeni toplarken Hopa HEM Müdürü Harun Yüce’de 5 gün boyunca stanttan hiç ayrılmayarak Hopa’nın tanıtımı için özel bir çaba sarf etmesi ayrıca takdir topladı.

08 Artvin Dergisi de tanıtım günlerinde stant açarak Dergilerinin tanıtımını yaptı. Gazeteci ve Derginin İmtiyaz sahibi Ramazan Balcıoğlu’da “Artvin için çıktığımız bu yolda tüm zorluklarla Artvin’i Ülkemizin her köşesinde tanıtma gayretinden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstanbul'da ‘3. Artvin Tanıtım Günl...
 » Artvin Uluslararası Tanıtıma Hazır...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...
 » Artvin’in İstanbul’da Tanıtılması İ...
 » 2. Artvin Tanıtım Günleri Renkli Gö...
 » Artvin Tanıtım Günleri İz Bıraktı...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Vali Doğanay, Batum'da Bir Dizi Zi...
 » Artvin’deki İlk Tanıtım Fuarına Yoğ...
 » “Artvin Ansiklopedisi” Okuyucuyla B...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » Hopa’da Açılış Ve Temel Atma Törenl...
 » Vali Doğanay, Doğu Karadeniz İhraca...
 » Artvin Doğa Turizmi İle Şahlanacak...
 » Bitlisli Folklorcular Hopa'da Alkış...
 » Katarlı İşadamları Artvin’de...
 » Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi Kop...
 » Artvin’de Turizm Haftası Kutlama Et...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...