2. Artvin Tanıtım Günleri Renkli Görüntülerle Sona Erdi

20/04/2015 11:04


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valiliği, Artvin Belediyesi, İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı, İstanbul Artvin Dernekleri Federasyonu ile İstanbul’da faaliyet gösteren çok sayıda dernek ve vakıf koordinesinde bu yıl “Hayde Artvin’e” sloganı ile düzenlenen ve ilin marka değerini yükseltmek, turizm potansiyelini artırmak ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla organize edilen ''2. Artvin Tanıtım Günleri '' renkli görüntülerle sona erdi.

İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 16-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Artvin Tanıtım Günleri, binlerce kişinin katılımıyla amacına ulaştı.

Siyasetçiler, bürokratlar, sanatçılar, akademisyenler, sporcular, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen Artvin Tanıtım Günleri; İstanbul’daki Artvinlileri, memleket hasreti çekenleri, Artvin kültürüne ilgi duyanları ve Artvin'i tanıtmak için katkı sunanları bir araya getirdi.

Camileri, kiliseleri, kaleleri, kemer köprüleri ve doğal güzelliklerinin yanı sıra bölgede yaşamış bütün uygarlıkların izlerini taşıyan Artvin, İstanbul’da canlandırıldı.

Artvinliler, Yusufeli’den Arhavi’ye, Borçka’dan Hopa’ya, Ardanuç’tan Murgul ve Şavşat’a uzanan yedi güzel ilçesi ve yaklaşık 4 bin metreye kadar çıkan sıradağların eteklerinde kurulan yaylaları, köyleri ve şelaleleriyle memleket hasretini Feshane’de giderdi.

Tanıtım günleri boyunca her gün fuarı ziyaret ederek stantları tek tek gezen Vali Cirit, Artvinli hemşerileriyle yakından ilgilenerek Artvin hakkında uzun sohbetler etti.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Vali Cirit, büyük halkalar oluşturarak tulum ve akordiyon eşliğinde horon oynayan Artvinlilere eşlik ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ankara’dan sonra İstanbul tanıtım günlerinin de amacına ulaştığını belirten Vali Cirit, “Yeşil ile Mavinin buluştuğu saklı güzel Artvin’imizi Ankara’dan sonra İstanbul’da da başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya tanıtmaya çalıştık. Güzel şehrimizin doğal güzelliklerini ve farklılıklarını tanıttığımıza inanıyorum. ” dedi.

-LALE FESTİVALİ’NDE ARTVİN’İ TANITMA FIRSATI BULDUK-

İstanbul’un Lale Festivali’nin olduğu güzel bir dönemde, Feshane’de Artvin’i ikinci kez, başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulduklarını ifade eden Vali, Cirit, “Böyle anlamlı bir dönemde Artvinlileri Feshane’ye taşıyarak İstanbul’da yaşayan Artvinli hemşerilerimizle buluşturmak ve bu tanıtımı tüm İstanbullulara göstermek istedik. Tanıtım günlerinin çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Tanıtım günlerinin Artvin turizmine ciddi katkı sunacağına yürekten inanıyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

-YAZILI VE GÖRSEL MEYDA BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ-

Vali Cirit, tanıtım günlerinin yazılı ve görsel basında geniş yer bulduğunu, basın aracılığıyla Artvin’i başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulduklarını söyledi.

Ayrıca Artvin Valiliği’nce geçen yıl özel olarak yaptırılan 3 Boyutlu Artvin Tanıtım Filmi vatandaşlara tanıtım günleri süresince hediye edildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.04.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Tanıtım Günleri İz Bıraktı...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Ankara 4. Artvin Tanıtım Günleri So...
 » Ankara “3.artvin Tanıtım Günleri “...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Artvin Valiliği “Artvin Tanıtım Gün...
 » Özbey “Atatürk’te Birleştik, İşçi P...
 » Artvin’lilerden İstanbul’da Anlamlı...
 » İstanbul’da Düzenlenen 19. Emitt Fu...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » İstanbul’da Artvin Turizmi Masaya Y...
 » Artvin Valiliği Tanıtım Atağında...
 » Vali Cirit, Sivil Toplum Kuruluşlar...
 » Trabzon Tanıtım Günleri Feshane’de...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Artvin Mhp’nin Yeni Yönetimi Basınl...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » Ankara 3. Artvin Tanıtım Günleri Yo...
 » 35. Kafkasör Kültür Ve Sanat Festiv...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...