Kadir Topbaş, Artvin Valisi Kemal Cirit’i Ziyaret Etti

08/12/2013 11:15

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin Valisi Kemal Cirit’i Makamında Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşBir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Artvin’e gelen Başkan Topbaş, beraberindeki AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe ile birlikte Vali Kemal Cirit’i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı kendi evinde görmekten ve ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi.

Başkan Topbaş’a “vatan toprağı Artvin’e hoş geldiniz” diyen Vali Cirit, şunları söyledi: ”Sizler gibi çok değerli birçok Artvinli hemşerimiz kendi vatanında gurbet yaşıyorlar. Sizlerde gurbette görev yapıyorsunuz. Sizler hem Artvinliler için hem de bizler için çok kıymetlisiniz. İstanbul’u yönetmek demek tüm Türkiye’yi yönetmek demektir. Bizler bunun kıymetini biliyoruz. Siz İstanbul gibi çok önemli bir ilimizin belediye başkanısınız. Türkiye’de ve tüm dünyada çok önemli bir marka değeri olmuş bir ilimizin belediye başkanısınız. Sizi çok yakından, büyük bir gururla takip ediyoruz. Hem Türkiye’nin değişik bölgelerinde yaşayanlar olarak hem de Artvin’de görev yapan bir vali olarak sizleri memnuniyetle ve gururla takip ediyoruz.

İstanbul ve Artvin’i sizler özdeşleştirdiniz. Bu anlamada bizim için çok önemli pozisyonunuz var. Sizleri bugün memleketiniz Artvin’de ağırlamaktan dolayı büyük bir memnuniyet duymaktayım. İstanbul’daki gücünüzü bizler Artvin’de hissediyoruz. Sizler aynı zamanda İstanbul’da yaşayan Artvinlilere de hizmet ediyorsunuz. Bizlerde bundan mutluluk duymaktayız. Tatilinizi Artvin’de geçirecek olmanız bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Tekrar ilimize hoş geldiniz. ” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Tobaş ise kendisinin Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Altıparmak köyünden olduğunu belirterek, “Çocukluğum burada geçmemiş olsa da ilk nefesi burada aldığımız için farklı bir duygu var. Rahmetli babam bizi her yaz tatilinde Yusufeli’ne getirirdi. Bizleri köyümüzden uzak tutmadı, hep yakın ilişkiler içerisinde tuttu. Köyün kendi yaşam, adet ve usullerini bir köylü kadar bilirim. Bizde evlatlarımızı zaman zaman köyümüze getiriyoruz. Tatillerimizi yurt dışında değil kendi köyümüzde geçiriyoruz. Bir hafta da olsa tatilimizi memleketimizde yani Artvin’inde geçirmeyi tercih ediyorum. Bu yıl tatil yapamadım. İnşallah tatilimi 2014 yılı içerisinde köyümde yapmayı planlıyorum. Aile olarak Artvin’i çok seviyoruz. ” dedi.

Artvin Valisi Kemal Cirit’e yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Topbaş, ”Artvin’imize inşallah güzel ve kalıcı hizmetler yaparsınız. Bizim her daim gözümüz ve kulağımız buradadır. Gönlümüz burada. Artvin’in gelişmesini arzu etmekteydim. Bizler Artvinliler olarak her daim sizlerin yanındayız. ” dedi.

Başkan Topbaş 1977 yılında Artvin milletvekili adayı olduğunu dile getirerek, “Artvin’in 300'e yakın köyüne bizzat giderek gördüm. Yani bir Artvinliyim diyen birisi kadar Artvin’i iyi tanırım. Öyle köyler vardı ki atla, katırla giderdik. Bazen yürüyerek ulaştık. 1987 yılında yine milletvekili adayı olmuştum. Şimdi İstanbul’dayım. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet vermeye çalışıyorum. ” diye konuştu.

AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe’nin köylüsü olduğunu anımsatan Başkan Topbaş, “Sayın Başbakanımız özellikle hemşerim Kocatepe’yi Artvin’den AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak çıkardı. Sayın Kocatepe adam gibi adamdır. Bu bir siyasettir. Artvinliler seçimini Kocatepe’den yana kullanırsa kendisinin Artvin’e güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. ” dedi.

Vali Cirit, ziyaret anısına Başkan Topbaş'a yöreye özgü el dokuması halı hediye etti. Başkan Topbaş ise Vali Cirit’e İstanbul'u simgeleyen bir plaket takdim etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.12.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Özbey “Atatürk’te Birleştik, İşçi P...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » O Tam Bir Artvin Aşığı...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » İstanbul’da Artvin Vakfı Ziyaretler...
 » İstanbul’da Artvin Vakfı Ziyaretler...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...