Artvin Valiliği “Artvin Tanıtım Günlerine” Hazırlanıyor

12/03/2015 11:13

Artvin Valiliği Ankara Ve İstanbul’da Düzenlenecek “Artvin Tanıtım Günlerine” Hazırlanıyor.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valiliğince, 9-12 Nisan tarihlerinde Ankara’da, 15-19 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Feshane’de düzenlenecek olan “Artvin Tanıtım Günleri” hazırlık toplantısı yapıldı.

Valilik Çoruh Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Vali Yardımcısı Hasan Ongu, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda, yıl içerisinde düzenlenecek fuar ve Artvin Tanıtım Günleri'nde kentin daha iyi tanıtılması ve Artvin'in turizmden arzuladığı payı alabilmesi amacıyla yapılması gereken hususlar görüşüldü.

Artvin Valisi Kemal Cirit, burada yaptığı konuşmasında, bu yıl önceki yıllara nazaran daha canlı görsellere önem verecek bir tanıtım günlerine ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Her bir Artvinlinin gönüllü turizm elçisi olduğunu kaydeden Vali Cirit, bu durumun ise kentin turizmden hak ettiği payı almasına büyük katkı sağladığını söyledi.

Vali Cirit, konuşmasının devamında ise şunları söyledi: “Artvin Tanıtım Günleri’nde doğal olarak önce hemşerilerimize hitap ediyoruz. Ama asıl amacımız Artvin’in turizm sezonunun açılmasıyla birlikte sezondan en çok payı kapabilecek iller arasında olmasını sağlamak.

Bu konuda basında çıkan iki haberi sizinle paylaşmak istiyorum. Birincisi Londra merkezli bir turizm araştırma şirketi ziyaret edilecek destinasyon kentlerini tespit etmiş. Türkiye’den 5 il seçilmiş. Bunların içinde Artvin var ve biz ilk 100’deyiz. Bununla geçtiğimiz yıl yapmış olduğumuz turizm çalışmalarının katkı sunduğunu görmüş bulunmaktayız. Dünyada 100 tane kent ziyaret edilecekse, destinasyon merkezlerinden birisi de Artvin’dir.

İkinci, geçtiğimiz hafta Milliyet Gazetesi’nde çıkan bir yorum var. Biz şunu ifade ediyoruz; 1 milyon turisti Artvin’le tanıştırdık. O yazıda köşe yazarımız Ankara’yı eleştirirken şöyle diyor; ‘Artvin bile turizmden bu kadar pay aldığını resmi rakamlarla teyit ettirdiyse Ankara’nın gelen misafirleri, turistleri ne kadardır diye ben sormak istiyorum’ diye ifade etmiş. Biz tabiki Ankara ile yarışmıyoruz ama burada şunu ifade etmek istiyorum, Artvin turizmde emin adımlarla yolunda ilerliyor. Bunu sizlerle birlikte başarıyoruz. Burada her bir kaymakam arkadaşımız, belediye başkanı arkadaşımız ve bu sektörün içerisindeki kıymetli özel sektör temsilcisi arkadaşlarımız herkes birer gönüllü turizm elçisi gibi hareket ediyor. Bu gönüllü turizm elçiliğinden Artvin ciddi anlamda pay kazanıyor. Biz hemşerisi bol illerden birisiyiz. Yaklaşık 1. 5 milyon Artvinli dışarıda yaşıyor. Sadece onlar bile ziyaret etse bu bile yeter. Biz ciddi anlamda Artvin’de Sarp Sınır Kapısı’nın da katkılarını ifade ederek burada söylemem lazım ciddi anlamda turiste Artvin’de ev sahipliği yapıyoruz. İsteğimiz nitelikli turist. Artık belli destinasyon merkezlerini farklı fiyatlarla satarak turizm organizasyonlarının önüne çıkmamız gerekiyor. Özellikle pahalı destinasyon noktaları var. Bugüne kadar bizim hiç yararlanmadığımız hususlar, artık bunları yapmak istiyoruz. İlave olarak kendi acentelerimiz destinasyonları yapıp yazsınlar. Doğu Karadeniz’de bizim dışımızda buraya giren bir il yok. Burada en büyük etkenlerden birisi coğrafyamız tabi. Bu zorlu coğrafya bazen avantaja dönüşüyor. Ama biz bu avantajımızı nakite çeviremedik. Eksiklerimizden birisi bu. Nakite çevirirsek geleceğe dönük ciddi anlamda bir başarı sergilemiş oluruz. Önümüzde şimdi iki etkinlik takvimi belirlendi. Biri Ankara’da Artvin Günleri 9-12 Nisan tarihlerinde. Hemen akabinde İstanbul’da 15-19 Nisan tarihlerinde Feshane Günleri başlayacak. Geçtiğimiz yıl İstanbul’dan Ankara’ya taşınmıştık. Bu yıl Ankara’dan İstanbul’a taşınacağız. Biraz ilgi çekecek görsellerle kamuoyunun önüne çıkmak istiyoruz. Bu noktada siz arkadaşlarımızın profesyonel bakışına ihtiyacımız var. Artık spesifik alanlarda ayrı stantlar açalım istiyoruz. Bunu da sizin görüşlerini alıp değerlendirerek yapmak istiyorum. ” diye konuştu.

Vali Cirit, konuşmaların ardından toplantıya katılanların görüş ve önerilerini dinledi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.03.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » İstanbul’da Düzenlenen 19. Emitt Fu...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Kafkasör Arenada Artvin İşi Basın T...
 » Artvin Kalesi Turizme Kazandırılıyo...
 » Turizm Haftası Kutlamaları Ardanuç...
 » Turizmde İş Birliği Ve Güç Birliği...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Artvin’de “Turizm Değerlendirme Top...
 » Tarımcılar Artvin Tanıtım Günlerine...
 » Trabzon Kurvaziyer Gemilerine Hazır...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Haydi, Artvin Horona Hep Birlikte R...
 » Vali Kalkan Mersivan´da Artvin Bası...
 » Tr 90 Bölgesel Gelişmeler Konulu Pa...
 » “Mevzuat Dışı Taşıma İstemiyoruz”...
 » Dünyanın İkinci Büyük Kanyonu Artvi...
 » Artvin Valiliği Emitt Uluslararası...
 » Artvin’in Sorunları Ekonomik Şuray...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...