3. Uluslararası Tulum Festivalinin Arhavi Ayağı Yapıldı

09/07/2012 15:58

Uluslararası Tulum Ve Müzik Festivalinin Arhavi Durağı Renkli Görüntülere Sahne Oldu


Haber: Necmettin Numanoğlu5-11 Temmuz tarihleri arasında yapılmakta olan 3. Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali’nin Arhavi ayağı Arhavi Gösteri Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Çevre il ve ilçelerden gelen misafirlerin yanı sıra birçok ülkeden de katılımcıların yer aldığı festival, Arhavi’de kortej yürüyüşü ile başladı.

Türkiye'yi temsil eden Ankara, Arhavi Gençlik Spor Kulübü Folklor Ekibi, Makedonya, Gürcistan, Osetya, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan’ın gerçekleştirdiği gösterilerle renklenen tulum festivali, izleyicilerden tam puan aldı. Yaklaşık 2000 kişinin seyrettiği festivalde gösterilerini sunan yabancı ülkelerin eğitmenleri ve temsilcileri, gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen tulum festivalinde, tüm ülkelerin gösterilerini sergilemelerinin hemen bitiminde, tulum festivali güzellik yarışması yapıldı. Tüm ülkelerin güzelleri, müzik eşliğinde, ülke isimlerinin anonsu ile sahne alarak, jüri ve izleyicilerden beğeni toplamaya çalıştılar. Yarışmada 3. üncülüğü Makedonya ve Türkiye’yi temsilen Arhavi güzelleri paylaşırken, 2'inciliği Gürcistan güzeli aldı. Yarışmanın 1’incisi ise Osetya’yı temsil eden güzel oldu. Yarışmada dereceye girenlere taçlarını takan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, festivale katılan tüm ülke temsilcilerini ve eğitmenlerini sahneye çağrılarak, kendilerine Arhavi’yi temsil eden hediyeler verdi. Ülke temsilcileri de başkan Coşkun Hekimoğlu’na ülkelerini temsil eden yöresel hediyeleri takdim ederek, göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverlikten dolayı kendilerine teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Gecenin finali Grup Oropa’nın sahne almasıyla, tüm ülkelerin katılımı ile tulum eşliğinde sona ererken, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu başta katılımcı ülkelere, bu organizasyonun bir ayağının da Arhavi’de gerçekleşmesine vesile olup, kendilerini onura eden Ajans 53‘e ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.07.2012 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » 33 Artvin Kafkasör Kültür Ve Turizm...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Teşekkürler Atatürkçü Dostlar...
 » 8. Yeşil Yayla Kültür, Sanat Ve Çev...
 » 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Ar...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Gazeteciler Arhavi’ye Hayran Kaldı...
 » Türkiye’nin En Eski Fuar Organizasy...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » İstad Başkanı Altunbayrak Baba Ocağ...
 » Karateci Fatih Çiçek Dünya Şampiyon...
 » Milletvekili Kışla’dan Arhavi’ye Te...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Doğu Karadenizli İşadamları Abd'de...
 » Arbidad Tarafından Anlamlı Gece...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Artvin Tanıtım Günleri İz Bıraktı...
 » 2. Artvin Tanıtım Günleri Renkli Gö...
 » Hemşin Festivali Devam Ediyor...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...