İstad Başkanı Altunbayrak Baba Ocağı Arhavi’de

07/11/2016 14:31

İstad Başkanı Hüseyin Altunbayrak Arhavide Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu.


Haber: Hayati Akbaşİstanbul Arhavililer Derneği(İSTAD) Başkanı Hüseyin Altunbayrak Arhavi’de kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi parti merkezlerinde bir dizi ziyarette bulundu.

Arhavi Belediyesini ziyaret eden başkan, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Aytolan ile görüştü. İSTAD Başkanı Altunbayrak derneğin yıl içerisinde yapmış olduğu faaliyetler ile ilgili Başkan Hekimoğlu’na bilgi verirken bundan sonra yapılabilecekler ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu. İSTAD Başkanı Hüseyin Altunbayrak, Başkan Hekimoğlu’na derneği tarafından bastırılmış olan ve her türlü telif hakları kendilerine ait olan Ali İmdat Özçakmak tarafından derlenip yazılmış “Dünden Bugüne Arhavi” adlı ansiklopediyi sundu.

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın’ı makamında ziyaret eden Altunbayrak Arhavi’nin dünü, bugünü ve yarını ile ilgili görüşlerini iletti. “Arhavi’yi daha ileri nasıl götürebiliriz, bu konuda bir sivil toplum kuruluşu olarak neler yapabiliriz” diyerek kaymakam Aydın ile bilgi alış verişinde bulundu. İSTAD başkanı, kaymakam Aydın’a “Dünden Bugüne Arhavi” ansiklopedisini hediye etti.

Arhavi Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz ile de temaslarda bulunan Hüseyin Altunbayrak Arhavi de eğitim ve öğretim konusunu masaya yatırdı. İSTAD’ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitimin ve eğitimcinin her zaman yanında olacağını belirten başkan okullardaki eksikler konusunda da bilgi aldı.

Arhavi Jandarma Komutanı Musa Engin ve Arhavi İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin’i de makamlarında ziyaret eden başkan Türkiye’nin geçirdiği bu zor günlerde göstermiş oldukları duruş ve özverili çalışmalar için kendilerine teşekkür etti. Ayrıca kendilerine “Dünden Bugüne Arhavi” ansiklopedisini hediye etmeyi de unutmadı.

Arhavi MHP ilçe başkanı Adil Yıldız, Arhavi Ak parti ilçe başkanı Ufuk Yıldız ve Arhavi CHP ilçe başkanı Engin Arıkan ile de görüşmelerde bulunan başkan parti ilçe başkanları tarafından hoş karşılandı. Hangi siyasal parti olursa olsun ortak gayenin Arhavi’yi daha ileri götürmek olması gerektiği noktasında birleşen parti ilçe başkanlarına da teşekkür etti.

Arhavi’nin önde gelen yayın organı Arhavi Postası’nın sahibi Necmettin Numanoğlu’nu ziyaret eden Hüseyin Altunbayrak kendisine yapmış olduğu tarafsız ve doğru haberler için ayrıca teşekkür etti.

Yapmış olduğu görüşmeler sonucunda memnun kaldığını ifade eden Hüseyin Altunbayrak “İstanbul’da kısa adı İSTAD olan İstanbul Arhavililer Derneği bünyesi altında Arhavi’yi anlatmaya, tanıtmaya ve Arhavilileri bir araya getirip kardeşlik bağı içerisinde bir dostluk havası içerisinde faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Elbette bu tür faaliyetlerimizi yerine getirirken memleketimiz olan Arhavi sevdası ve ortak paydasında ne yapabiliriz, sorusunu sorarak ilçemizin ileri gelenleriyle fikir alışverişinde bulunuyoruz. Misafirperver davranışlarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.11.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstad Hemşerilerini Unutmuyor...
 » Arhavi’nin Tarihine Işık Tutacak...
 » İstad Bahar Şenliği'nin 6.sı Yapıld...
 » 9. İstad Bahar Şenliği Yapıldı...
 » 8. İstad Bahar Şenliği Yapıldı...
 » İstad Başkanı Hüseyin Altunbayrak’t...
 » İstad 7. Bahar Şenliği Yapıldı...
 » İstad’dan Numanoğlu’na Plaket...
 » Artvin Tanıtıldı...
 » İstad’tan Arhavi’deki Okullara Bir...
 » İstad Gençlik Ve Kadın Kolları'ndan...
 » İstad 5. Yönetim Kurulu Toplantısı...
 » İstad Arhavi’nin Kurtuluşunu Kutlad...
 » Artvin’de Milletvekilleri Ve Siyasi...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Peşpeşe Bayram Mesajları...
 » İstanbul’da Yaşayan Artvinliler İft...
 » İstad Genel Kurulu Yapıldı...
 » İstad 4. Genel Kurulu Yapıldı...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...