Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu, Artık Temizlik Zamanı

14/12/2013 10:51

Artvin İl Genelinde Buz Uyarısı Yapılıyor.


Haber: Hayati AkbaşBu yıl biraz daha erken gelen ve beklenenden fazla ve de mevsim normallerine göre daha uzun yağan karın oluşturduğu olumsuzluklar düzeltilmeye çalışılırken, il genelinde buz büyük bir sorun konumunda.

Artvin’de bu yıl kış geçmiş yıllara oranla biraz daha erken geldi. Geçtiğimiz beş yıl içerisinde Şubat ayı öncesinde bir kez yağan ve çabucacık eriyen kar yağışına karşın bu yıl ise kar yağışı alışılagelmişin dışında gerçekleşti. Ani bastıran ve aralıklarla yaklaşık bir hafta süren kar yağışı sebebiyle hayat olumsuz etkilendi. Kar yağışı Borçka ve Murgul’da üç gün, Artvin Merkez, Ardanuç ve Hopa’da ikişer gün ve Arhavi’de de bir gün süre ile okulların tatil edilmesi dolayısıyla çocuklar yağan karın tadını doyasıya çıkardılar.

Karın faturası ağır oldu

Kar yağışının bir hafta sürmesi nedeniyle Artvin genelinde yüzün üzerinde köy yolu ile ulaşım kapandı. Elliyi aşkın köyde elektrikler kesildi. Artvin-Ardahan yolu Sahara geçidinde trafik tipi sebebiyle sık sık kapanırken, Artvin-Rize Karayolu Hopa Dağı Cankurtaran mevkiinde ise tipi ve kar sebebiyle de trafik sık sık ulaşıma kapandı. Kar yağışının durması ve havanın açması ile birlikte kar temizleme çalışmaları yapılırken, mevcut yol güzergâhlarındaki kar temizleme çalışmaları başarıyla yapılarken bir çok köy yolu ile önemli karayolları trafiğe açıldı. Havanın bir müddet açık ve yağışsız geçeceğini belirten meteoroloji uzmanları ise kar yağışının durduğu anlarda ortaya çıkacak olan ayazdan dolayı vatandaşları buza karşı uyardılar.

Hopa Dağı Cankurtaran mevkii ile Artvin-Ardahan yolu üzerindeki Sahara geçidinde zincirsiz araç geçişine izin verilmezken, yetkilileri dinlemeyerek zincir takmadan bu güzergâhları geçmeye çalışan araç sürücüleri kurallara uyan araç sürücülerini ise zor durumda bırakıyorlar. Kayan araçlar trafiği kapatırken bu araçlar çekiciler vasıtasıyla çekilmeye çalışılıyor. Bu durumlarda da yol ulaşıma sıklıkla kapanırken, karayolları yetkilileri ise bu güzergahlarda zincir takılmasının yararlı olacağı ve kar lastiği kullanmayan araçların ise cezalandırılacakları noktasında uyarılarda bulunuyorlar.

Yağan karın keyfine çocuklar vardılar

Yağan kar sebebiyle okullarında tatil olması en çok çocukların işine yaradı. Çocuklar kartopu oynadılar ve kardan adam yaparak gönüllerince eğlendiler. Okulların tatil olmasını da fırsat bulan çocuklar, her zaman ki gibi karın yağmasına en çok sevinen kesimler oldular. Özellikle bayır olan mahallelerde çocukların kızak, şamyel, naylon aracılığıyla kaydıkları gözlenirken, il genelinde birçok yerden kartopu oynayan, kardan adam yapan insanların görüntüleri basın mensupları tarafından görüntülendi. Kar yağışı nedeniyle Artvin Merkez’de İnönü Caddesi boyunca arazili jeeplerin arkasına şamyel bağlanıp kayma görüntüleri, yine aynı yerde kayak yapılmasının görüntüleri ulusal basına malzeme olurken, Cankurtaran geçidi ile Sahara geçidindeki yaşanan kar eziyeti de ulusal basına sık sık malzeme oldu.

Yağan karın temizleme çalışmaları başta belediyeler olmak üzere Karayolları ve İl Özel İdaresi’nin binlerce lira masraf yapmasını sağladı. İl genelinde kar temizleme çalışmalarında harcanan masrafın bir milyonu bulabileceği de edinilen bilgiler arasında. Artvin Belediyesi başta olmak üzere kar yağışının yoğun olarak yaşandığı ilçelerde zaman zaman temizlik çalışmalarında sorun yaşansa da belediyelerin temizlik çalışmalarında özellikle ana caddelerde başarıyı yakaladıkları gözlendi. Buna karşın il merkezi ve ilçelerde ara sokaklar ve mahallelerde ise belediyelerin yeterli olmadığı görüldü. Kar yağışının durması ile birlikte ise en büyük sorun olarak kaldırım ve yollardaki buz sorunu görüldü. Buz nedeniyle ufak tefek kazaların yaşandığı ve ayrıca da kaldırımlardaki buzlar nedeniyle de bazı vatandaşların düşerek yaralandıkları da yaşanan olaylar arasında hafızalara kaydedildi.

Çatılardan sarkan ve caddelerdeki buzlara dikkat

Karın yağması güzel olsa da kar yağışı durduktan sonra eziyet çekilmeye de devam ediyor. Özellikle çatılardan sarkan buzlar tehlike saçmaya devam ediyor. Artvin Yenimahalle mevkiindeki evinin çatısında eriyen karlar sonucunda oluşan buzlar tehlike saçıyor. Bu buzları çeken vatandaşlardan biri olan Cemil Alpaslan adlı vatandaş çektiği fotoğrafları sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak çatılardan sarkan buzların ne denli güzel bir görüntü oluşturduğunu ancak bu buzların kırılmaması durumunda ise de ne kadar büyük tehlike saçacağını gözler önüne serdi. Cemil Alpaslan gibi yetkililerde gerek çatılardan sarkan buzlara gerekse de yerde oluşmuş buzlara karşı vatandaşları uyararak mahalle sakinlerinin bu konuda tedbirli olmalarını ve bina sahiplerinin de gerek çatılarından sarkan buzlara gerekse de binalarının önlerinde oluşan buzlara karşı tedbir almalarını istediler.

Buz sebebiyle bir olumsuzluk yaşanmaması için uyarılarını yineleyen yetkililerin bu uyarılarına karşın kar yağışının yoğun olarak yaşandığı ilçelerde düşme vakalarından kaynaklı yaralanma vakaları sıklıkla müracaat eder durumda. Vatandaşların biraz daha dikkatli olmaları gerekirken, birçok yaralama vakasında da düşen vatandaşların vücutlarında düşmeden mütevellit kırıklarda meydana gelebiliyor.

Kar yağışının 12 Aralık 2013 Perşembe günü dahil olmak üzere belirli aralıklarla devam edeceği belirtilirken vatandaşların kış aylarında tedbirli olmaları ve uyarıları dikkate almaları gerektiği de sıkça vurgulanıyor.

İşte il genelinde bir hafta süreyle yaşanan kar maceramız:

Artvin Belediyesi’nde Gece Kar Mesaisi

Artvin’de aralıksız yağan kar yağışı il merkezini etkisi altına alırken, belediye ekipleri ise kar mesaisi yaptı.

Artvin’de önceki gün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı şehri etkisi altına aldı. Yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken Artvin Belediye ekipleri karla mücadelelerini gece gündüz sürdürüyor. Olumsuz hava muhalefeti dolayısıyla ilk, orta ve lise düzeyinde okullar bir günlüğüne tatil edilirken bir çok cadde ve mahalle yolları kapandı. Artvin Belediyesi ekipleri vatandaşların mağduriyetini gidermek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürdüler. Önceki gün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı dolayısıyla Artvin Belediyesi, iş makinelerini sokağa çıkarttı. Gece yarısı olmadan çalışmalarını sürdüren belediye işçileri ertesi gün öğlen saatine kadar aralıksız çalıştılar.

Artvin Belediye Başkan yardımcısı Erdinç Eldemir, “15 yıldır belediyecilik yapıyorum Aralık ayında böyle kar yağışı ilk kez görüyorum. İlk kez Artvin’de eksi 8’lere, eksi 7’lere düşen sıcaklık gördüm. Fakat bizim belediyecilik deneyimimiz bu gibi hava şartlarına heran hazır durumda. Nitekim öylede oldu geçtiğimiz hafta ve bu hafta etkisini gösteren kar yağışlarında vatandaşlarımızı mağdur etmedik. Son kar yağışında ekiplerimiz ile önceki gece saat 23. 00 itibariyle iki greyder, 3 kepçe olmak üzere çalışmalara başladık. Ekiplerimiz nöbetleşe kalkıp yoğun bir şekilde çalışmaları sürdürüyorlar. Sabahın 3’ünde kalkan ekiplerimiz Artvin’de yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde eziyet çekmeden iş yerlerine gidebilmeleri için gerek yere tuzlama çalışması yaparken buzlanmış bölgelere ise buz çözücü kullanıyorlar.

Artvin Merkez göründüğü kadar küçük bir il değil aslında 128 cadde ve sokak var, Ayrıca iki yüzün üzerinde merdiven ve patika yol var. 70 bin kilometreye yakın bir alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun 15-20 binin de tuzlama, buz çözücü ve kürekle temizleme çalışmalarımızı gerçekleştirirken 50 bin kilometrelik alanı ise iş makineleriyle temizliyoruz. Yüzde 60 eğimli bir arazide kar çalışmasını sürdürüyoruz. Fakat biz ve ekibimiz bu gibi durumlara her zaman hazırlıklıyız.

Kar çalışmalarının yanı sıra vatandaşlarımızın tepkilerine cevap vermeye de çalışıyoruz. Kiminin arabası kayıyor arıyor yardım ediyoruz, kimi kömür götürecek kar nedeniyle kapanan yollarının açılmasını istiyor kimi ise hayvanlarına yiyecek götürmek için bizden yardım istiyor. Bizde elimizden geldiğince bu istekleri kırmamaya çalışıyoruz” dedi.

İl Özel İdaresi Ekipleri Çalışmalarını Sürdürüyor

Artvin'de bir hafta süren kar yağışı etkisini sonlandırırken yağış en yoğun olduğu anlarda ise kapanan köy sayımız Merkez 28, Şavşat 37, Ardanuç 23, Murgul 11, Borçka 33, Hopa 17, Yusufeli 7, Arhavi 23 olmak üzere toplamda 164 oldu. Kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için Artvin İl Özel İdaresi ekipleri gece gündüz çalışma yaparken, elektrik hatlarında yaşanan aksaklıkları gidermek için ÇEDAŞ, TEİAŞ yoğun olarak çalışmalarını sürdürürken zaman zaman arızalar vatandaşın ağır eleştirilerine sebep oldu. Ancak yoğun kar yağışının elektrik hatlarına verdiği hasarları gidermek hiçte kolay olmazken halen il genelinde elektrik kesintisi olan köy sayısı elli civarında bulunuyor.

690 Rakımlı Cankurtaran Geçidinde Ulaşım Kontrollü Veriliyor

Artvin'de kar yağışı nedeniyle Hopa-Borçka karayolundaki 690 rakımlı Cankurtaran mevkisinde ulaşım güçlükle sağlanıyor. Trafik ekipleri, Borçka ve Hopa çıkışında sürücüleri uyararak zincir, çekme halatı ve takoz bulunmayan araçların geçişine izin vermiyor.

Etkisini artırarak sürdüren kar yağışı sebebiyle tır ve çekicilerin geçişlerine izin verilmezken küçük araçlar kar lastiği ve zincirli olması halinde kara yolunu kullanabiliyor. Karayolları ekiplerinin müdahalesiyle açık tutulan yolda sürücüler, zor anlar yaşıyor. Yetkililer vatandaşları, mecbur kalınmadığı sürece özel otomobilleriyle yola çıkmamaları konusunda uyarıyor.

Ulu Önder’in anıtının ayyıldızlı karla kaplı fotoğrafları en çok paylaşılan fotoğraflar oluyor

Yaklaşık 4 gündür yağan kar hayatı olumsuz etkilese de ilimizin yeşil coğrafyasının üzerine yağan beyaz kar örtüsünün görüntüsü de görülmeye değerdi. Birçok ilçede bu anlamda güzel görüntüler ortaya çıkarken, vatandaşlarımız sosyal paylaşım sitelerinde kendi sayfalarında bol miktarda ilimizin değişik bölgelerinde çekilmiş kar fotoğrafları ile görüntülerini paylaştılar. Bu yönde en fazla paylaşılan fotoğraf hiç kuşku yok ki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtının bulunduğu Atatepe fotoğrafı oluyor. Ulu Önder’in fotoğrafı yüzlerce Artvinlinin de profil fotoğrafı olmuş durumunda.

Öğrenciler yağan karın keyfini gönüllerince çıkardılar

Artvin Merkez, Ardanuç, Borçka ve Murgul’da eğitime kar tatili verilirken, kar nedeniyle okulların tatil olması da çocukların işlerine yaradı. Aileleriyle birlikte yağan karın keyfini oyun oynayarak çıkaran çocuklar, akşam geç saatlere kadar karda kaydılar, kartopu oynadılar ve kardan adam yaptılar.

İnal Apartmanının yaşlı sakinleri dahi poşetle kaydılar

Bu şanslı çocuklardan bir bölümü de Orta Mahalle sakinleri olan çocuklarda. Bol miktarda bayırı olan Orta Mahalle’nin değişik bölgelerinde öğrenciler akşamın ilerleyen saatlerine kadar karda kayak yaparken görüntülendiler. Özellikle Orta Mahalle, Tahsin Baba Sokak İnal Apartmanında ise kar keyfi daha farklı yaşandı. Ellerinde poşetlerle ile 7’den 70’e kadar değişik yaşlarda onlarca kişi karın keyfini poşetle karda kayarak yaşadılar. Kar yağışının keyfine varan yaşı ilerlemiş apartman sakinleri, torunları ile poşette kayak yapmanın keyfini yaşarken geçmişlerine dönerlerken, öğrenciler aldıkları tatil haberi ile de evlerine girmek bilmediler. Çocukların eğlencelerine ortak olan anne babalar, dede ve ninelerin görüntüleri görülmeye değer olurken, çocuklar kar yağışının bir müddet daha devam etmesini ve okulların birkaç gün daha tatil edilmesi için adeta dua ettikleri gözlendi.

10 Aralık 2013 Salı günü gece saat 11 sıralarına kadar evlerine girmeyen apartman sakinleri kar yağışının olumsuzluklarından çok olumlu yanlarından faydalanmış oldular. Çocuklar Artvin Valiliği’nden aldıkları 11 Aralık 2013 Çarşamba günü okulların bir gün süre ile tatil edildi haberini alınca keyiflerini coşkuya çevirmiş oldular.

Gece evlerine giden çocuklar hem aileleriyle eğlenmenin hem de okulların tatil edilmiş olmasının keyfi ile evlerine girmiş oldular.

Arhavi Belediyesi’nin Karla Mücadelesi

Balkanlar ve Karadeniz üzerinden aynı anda gelen soğuk ve yağışlı hava Tüm Türkiye’yi olduğu gibi doğu Karadeniz bölgesini ve Arhavi’yi de etkisi altına aldı. Bu yıl erken bastıran kış şartları ilçe merkezi ve mahallelerinde yoğun yağışa sebep oldu. Hal böyle olunca da Arhavi Belediyesi’ne bağlı iş makineleri, ilçedeki 7 mahalleye ulaşımı sağlamak için gece gündüz demeden yoğun bir çalışma içerisine girdi.

Şehir merkezinde 15-20 santimetre civarında görülen kar kalınlığı, yüksek mahallelerde 30 santimetreye kadar vardı. Ana yollar ve ulaşımda gerekli ara caddelerde yapılan çalışmalar neticesinde, şehir merkezinde yolların açık olduğu belirtildi. Özellikle Yemişlik, Kale, Cumhuriyet ve Yukarı Hacılar Mahallelerinin üst kodlarındaki kar temizleme çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülmekte. Yaya kaldırımlarının da temizlendiği şehir merkezinde özellikle 2 gün boyunca etkili olan kar yağışı sebebiyle işçiler günde 2-3 kez küreklerle temizleme çalışmasında bulundular. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı birimlerin, gün boyunca çalışmalara devam ettiği bildirildi.

Borçka'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

Artvin’in Borçka İlçesinde yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İlçede son bir haftada okullar 3 gün tatil edildi. Öğrenciler bu tatil sebebiyle ilçe genelinde kar eğlencesine doyarken ilçe belediyesi ve ilçe özel idare şantiye şefliği ise gece gündüz mesai yaptı. Mesai ise halen sürüyor.

Yoğun kar yağışı dolayısıyla Borçka ilçesindeki tüm okulların 1 gün süreyle tatil edildi. İlçe Özel İdaresine bağlı yol ulaşım hizmetleri ekipleri tarafından kar yoğunluğu dolayısıyla öncelikli olarak acil ve hasta olan köy yollarının açma çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ettiler.

Öte yandan Borçka – Hopa karayolu üzerinde bulunan 690 rakımlı Cankurtaran bölgesinde kar ve buzlanma nedeniyle ulaşım güçlükle sağlandı. Artvin Karayolları Bölge Trafik İstasyonu ekipleri tarafından Borçka ve Hopa çıkışında sürücüleri uyararak kar lastiği, zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmayan araçların geçişini izin verilmedi.

Borçka ilçesinde yoğun kar yağışından dolayı 37 köyün 34’üne yolların kapalı olmasından dolayı ulaşılmazken, gün boyunca tüm köylerde ve ilçenin bazı mahallelerinde yerlerinde elektrik kesintileri yaşandığı öğrenildi.

Borçka ilçesindeki kar yağışı en çok öğrencileri ve elektrik kesintisine uğrayan bazı esnafları sevindirdi.

İlçedeki kar yağışından dolayı ilçe genelinde elektriklerin kesik oluşundan dolayı okulların tatil olduğunu öğrenemeyen bazı öğrenciler ise okul etraflarından gönüllerince kar topu oynayarak eğlenmelerine neden oldular.

Kar Yağışı Murgul’da okulları tatil ettirdi

Artvin’in Murgul ilçesinde yoğun kar yağışı, taşımalı eğitimin yoğun olarak gerçekleştirildiği ilçe merkezinde okulların 09 ve 11 Aralık 2013 günleri (2) gün süre ile okulların tatil edilmesini sağladı.

Okulların tatil edilmesinin yanı sıra ilçede bazı köy yolları ulaşıma kapandı. Ayrıca Murgul-Damar karayolunun da yer yer tipi sebebiyle ulaşımı aksattığı ve yolda buz nedeniyle çeşitli kazaların yaşanması ihtimaline karşı araç sürücülerinin kar lastiklerini taktırmaları ve bu yol güzergâhında zincir kullanmaları noktasında uyarılarda bulunuldu. İlçe genelinde kar yağışı olumsuzluklar getirse de ilçeden basına ulaşan fotoğraflar ise ilçede yaşanan sıkıntıdan ziyade kar yağışı ile birlikte ortaya çıkan muhteşem görüntüyü yansıttı.

Alpaslan’dan Sürücülere uyarı geldi

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan, Artvin'i etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle sürücüleri uyararak, mecbur kalmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamalarını ve toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi. Alpaslan, ayrıca tüm ticari araçların kar tipi lastiklerini takma mecburiyetinin olduğunu ifade eden Alpaslan, özel araçların da araçlarına kar lastiklerini taktırmalarının can ve mal güvenliği açısından önemli olduğunu vurguladı.

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan, Artvin'i etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle sürücüleri uyararak, mecbur kalmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamalarını ve kış şartlarının yoğun olarak yaşandığı günlerde vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmalarının şehir trafiğinin rahatlaması ve sürücülerin de kendi güvenlikleri için daha uygun olacağını belirtti.

Vali Cirit, kar yağışını dakika dakika takip etti, facebooktan insanları sürekli bilgilendirdi ve yoğun yağışa rağmen Cankurtaran’a gitti

Artvin Valisi Kemal Cirit, bir haftalık kar macerasında ise adeta hiç uyumadı denilse yeridir. Mesaisinde sürekli olarak kar yağışı ile ilgili bilgiler alan ve yağışın yoğun olduğu bölgeleri kontrol altında tutarak İl Özel İdaresi, Karayolları ve belediyeler başta olmak üzere tüm yetkili kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde olan Vali Kemal Cirit, bizzat kendisi tarafından yönetilen kendine ait sosyal paylaşım sayfasında da vatandaşları bilgilendirdi. Vatandaş ile arasında ki bağı kuvvetlendiren Vali Cirit, bu sayede hangi bölgede ne tür bir sorun yaşandığı noktasında da bilgi edinerek alınması gereken tedbirlerle yapılması gereken müdahaleler konusunda hızlı davranılmasını sağladı. Zaman zaman yaşanan olumsuzluklar karşısında il genelinde devletin hızlı bir şekilde çözüm bulmaya çalıştığı gözlenirken, kar mücadelesinde devletinde ilimizde sınıfı geçtiği söylenebilir.

Ayrıca Vali Kemal Cirit, kar yağışını dakika dakika takip edip yetkililerden sıcak bilgileri toplayarak ilimizde eğitimin gereksiz yere tatil olmaması için de büyük mücadele verdi. Kar tatili kararını son ana kadar alınmamaya çalışılması ile havanın açtığı anlarda okulların boşuna tatil edilmemesi sağlanmış oldu. Kar tatilleri ile ilgili vatandaşlara da yine sosyal paylaşım sayfası üzerinde kamuoyuna bilgi aktaran Vali Cirit böylece başta basın mensupları olmak üzere yetkililerinde vatandaşa bilgiyi ulaştırmasında önemli bir misyon üstlenmiş de oldu.

Yoğun yağışa rağmen Cankurtaran’a gitti

Artvin’de iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı 690 rakımlı Cankurtaran Dağı’nda sürdürülen yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Cirit, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Borçka Belediye Başkanı Oral Küçük, İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı ve Karayolları 102. Şube Şefi Mesut Balmumcu ile çalışmaları takip etti.

Kar kalınlığının yer yer 50 santimetreye ulaştığı karayolunda mahsur kalan araçların sürücüleriyle yakından ilgilenen Vali Cirit, dün geceden beri yolda kalan 4 tır sürücüsüne beraberinde getirdiği yiyecek ve içecek ikramında bulundu.

Ardından Cankurtaran Bölge Trafik Denetleme ve İstasyon Amirliği’ne giden Vali Cirit ve beraberindekiler burada görevli polis memurlarını ziyaret ederek bir sorunlarının olup olmadığını sordu.

Vali Cirit, olumsuz hava koşullarına rağmen trafik polisleri ile kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdüren Karayolları 102. Şube Şefi Mesut Balmumcu ile karla mücadele ekibine gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Vali Cirit, buradaki incelemelerinin ardından Borçka-Muratlı bölgesinde rahatsızlanan kişiyi hastaneye ulaştırmak için sürdürülen yol açma çalışmalarını yerinde takip etti. Öte yandan karla kapanan arazilerde ve yolda yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Kar temizleme çalışmalarını takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Cirit, “Karayolları ekiplerimiz kar yağışı sırasında ve sonrasında sürekli olarak yolu ulaşıma açık tutmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Trafik Bölge İstasyon Amirliği ekipleri de yolda mahur kalmış sürücülere yardım ediyorlar. ” dedi.

İlimizde bu yıl beklenenden erken gelen bir haftalık kar maceramız bu şekilde gerçekleşirken, şimdi bütün herkesin dileği bir müddet karın yağmaması. Zira yağış sanıyoruz bu yıl bize biraz fazla geldi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.12.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Kar, Kış, Kıyamet...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Artvin’de Kar Esareti Yeniden Başla...
 » Cankurtaran Dağında Karla Mücadele...
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Artvin’de Kar Yağışı Çocukları Sevi...
 » Artvin’e Kar Erken Geldi...
 » Cankurtaran Dağı Geçit Vermiyor...
 » Buzlar Tehlike Oluşturuyor...
 » Artvin’de Kar Ve Buz Mücadelesi Sür...
 » Dikkat Artvin’e Kar Geliyor...
 » Artvin’de Kar Esareti Başladı...
 » Artvin’de 37 Köy Yolu Ulaşıma Kapan...
 » Şavşat'ta Beyaz Esaret...
 » Karayolları Ekipleri Çalışmalarını...
 » Artvin’de Yoğun Kar Yağışı Koyunlar...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Artvin’de Kar Yağışı Etkili Oldu...
 » Arhavi Ve Hopa'ya Beklenen Kar Niha...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...