10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Arhavi’de Kutlandı

11/01/2017 09:42

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Çalışanları Arhavi Belediyesi’nin Davetlisiydi.


Haber: Hayati Akbaş10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de kutlandı. Bu yıl ilçemizde kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü için Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Ardından günün anlam ve önemine uygun olarak Artvin ve ilçelerinde aktif gazetecilik mesleği ile uğraşan gazetecilerle bir araya gelen Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, basın ve yayın onuruna verdiği yemekle Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Programda Başkan Hekimoğlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcıları H. Tahsin Kurdoğlu ile Nail Köseoğlu, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar ve derneğe üye olan gazeteciler de hazır bulundu.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, bu anlamlı günlerinde yanlarında yer almak ve gazeteciler gününü kutlamak amacı ile gazetecilerle öğle yemeği programında, Arhavi Seyir Cafe-Restaurant’ta bir araya geldi. Aktif olarak çalışan gazetecilerle bir araya gelinen yemekte Başkan Hekimoğlu, gazetecilerle sohbet etti. Gazetecilik mesleği ve onun getirdiği zorluklara değinen Başkan Hekimoğlu, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını gazetecilerin dürüst bir şekilde icra ederek anlamlı bir görevi yerine getirdiklerini ifade etti. Birçok imkânsızlık ve zorluklar içerisinde mesleğini icra etmeye çalışan çok değerli gazetecilerin senede bir gün değil her gün hatırlanması ve değer verilmesi gerektiğine inandığını söyleyen Başkan Hekimoğlu, aynı zamanda ilçede yapılan çalışmalar ve gelişmeler hakkında da bilgiler verdi. Sözü devralan Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar ise, gazetecilik mesleğini yürüten ve bu anlamda gece gündüz çalışan tüm gazetecilerin gününü kutlayarak, bu yılki ayağının Arhavi’de gerçekleşmesine vesile olan Arhavi Belediyesi’ne, Başkan Coşkun Hekimoğlu’na teşekkür etti. Başkan Hekimoğlu’nun gazeteciler onuruna vermiş olduğu davetten ötürü onur duyduklarını belirten katılımcılar ise, bu jestin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini belirttiler.

Seyir Cafe-Restaurant’taki programın ardından Başkan Hekimoğlu ve gazeteciler belediye binasına gelerek Arhavi Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Demokrasi Köşesi ile ilgili yaşananlar hakkında bilgiler verdi. Gazeteciler Günü dolayısıyla Başkan Hekimoğlu ile röportajlar yapıldı. Program boyunca sıcak sohbet ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunan konuklar, beraber yenen yemek ve çekinilen fotoğrafların ardından çalışan gazeteciler adına düzenlenen program son bulmuş oldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.01.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Başkan Hekimoğlu Gazetecilerle Bir...
 » Hopa Kaymakamı Özkan’dan Başkan Hek...
 » Arhavi Belediyesi Voleybolcuları Gr...
 » Kadir Topbaş’tan Arhavi’ye Bir Jest...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Arhavispor’da Coşkun Hekimoğlu Döne...
 » Arhavi Belediyesi Memur Çalışanları...
 » Mahsun Kırmızıgül İle Cengiz Kurtoğ...
 » Arhavi’de Savcı İçin Veda Yemeği Ve...
 » Arhavi’de Yayla Festivalleri Sezonu...
 » Girişimci Kadınlara Mikro Kredileri...
 » Arhavi Belediyesi Gücüne Güç Katıyo...
 » Başkan Hekimoğlu Çalışan Gazetecile...
 » Arhavi Belediyesi Memur Çalışanları...
 » İsmet Acar’dan Arhavi Belediyesine...
 » Artvin’de Çalışan Gazeteciler Günü...
 » 3. Uluslararası Tulum Festivalinin...
 » Kışla Arhavi Ve Şavşat’ta Ziyaretle...
 » Arhavi’de Halkoyunları Şöleni Başla...
 » Ak Parti Arhavi Belediye Başkanı Ma...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...