Artvin Birlikte Şehrini Renklendirdi

22/06/2017 09:39

Artvin Belediyesi 3 Yıldır Organize Ettiği ‘birlikte Boyuyoruz’ Etkinliğini Düzenlendi.


Haber: Hayati Akbaşİnönü Caddesinde Milli İrade Meydanı ile Halitpaşa kavşağı arasında Vali Ömer Doğanay ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe öncülüğünde vatandaşlar tarafından kaldırım bordür taşları Kırmızı Beyaz renklere boyandı.

37’nci Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali öncesi Artvin caddeleri Kırmızı Beyaz’a büründü. Artvin Belediyeye başkanlığı tarafından belediye işçileri, şehir merkezini birlik beraberliğin rengi olan Kırmızı – Beyaz renklere boyama çalışmalarını sürdürüyorlardı. Çayağzı Mahallesinden başlayan çalışma Çamlık Mahallesine kadar devam ederken İnönü Caddesi üzerine gelindiğinde ise boyama işi oldukça kalabalık bir grup eşliğinde gerçekleştirildi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin şehrin güzel görünümü için Artvin halkını boyama etkinliğine davet etti. Artvin Valiliği önünde toplanan vatandaşlar ellerine aldıkları fırçalarla kaldırımları boyadılar.

Boyama etkinliğine Vali Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, KYK İl Müdürü Tamer Yıldırım, İl Defterdarı İbrahim Bayraktar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce, AK Parti Artvin Yerel Yönetimler İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kantar, Belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, boyama öncesi yaptığı açıklamada Artvin’in birlikte güzelleştiğini ifade ederek “Biz birlikte çalışır birlikte yeriz, birlikte oynarız, birlikte ağlarız, birlikte güleriz. Allah bu birlikteliğimizi bozmasın” dedi.

Başkan Kocatepe ; “Artvin’de 3 yıldan beri Kafkasör Festivali Hazırlıkları çerçevesinde şehrimizin bütün kaldırım bordur taşlarını boyuyoruz. Hem görsel güzellik oluyor hem sosyal aktivite oluyor. Boyama işinin bugün halkımızla birlikte yapıyoruz. Şehrimizin ana caddelerinden olan İnönü Caddesini vatandaşlarımızla birlikte boyuyoruz. Birlikte bir şeyler yapıyoruz. Birlikte olmak Artvin’e yakışıyor. Artvin’i birlikte güzelleştiriyoruz. Artvin’inözelliği bu. Biz birlikte çalışır birlikte yeriz, birlikte oynarız, birlikte ağlarız, birlikte güleriz. Allah bu birlikteliğimizi bozmasın. Bu birlikteliğimize göze dikenlerin iki gözü birden çıksın. Bu birlikteliğimizi inşallah büyük başarılarla taçlandırırız”

Konuşma ardından ellerine boya rulosu alan Vali ve Belediye Başkanı Milli İradenin önündeki kaldırım taşlarını boyayarak start verdi. Vatandaşlar İnönü Caddesi boyunca boyama işlemine devam ederek şehrin güzelliğine birlikte katkı sağlamış oldular.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Sokakları Rengarenk...
 » Artvin Caddeleri Yeşil-beyaz Renkle...
 » Cumhuriyet Resepsiyonu...
 » Vali Doğanay’a Ziyaret...
 » Artvin Her Mevsim Rengârenk...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...
 » Artvin’de 15 Temmuz Şehitleri İçin...
 » Artvin’de Sağlıkçılar Yas'ta...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Artvin’de 26 Bin 598 Öğrenci Karne...
 » Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 17...
 » Başbakan Binali Yıldırım, Valiliği...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Vali Doğanay, ‘bir Sofrada Artvin’...
 » Yusufeli Halkının Hükümetle Düellos...
 » 23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Tö...
 » Artvin’in 12 Dev Adamı Ezdi Geçti:...
 » Trabzon’da Artvin’liler Derneğinden...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...