Artvin’de 26 Bin 598 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

09/06/2017 16:03

Artvin’de, 2016-2017 Eğitim-öğretim Yılının Sona Ermesiyle Birlikte 170 Eğitim Kurumunda 26 Bin 598 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte 170 eğitim kurumunda 26 bin 598 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Artvin’de tüm ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda karne heyecanı yaşanırken Artvin Valisi Ömer Doğanay'da Seyitler TOKİ Şehit Onur İlhan İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı.

Beraberindeki İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi ve İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci ile Seyitler TOKİ Şehit Onur İlhan İlkokulu’na giden Vali Doğanay burada bir süre okul yöneticileri ve öğretmenlerle sohbet ettikten sonra sınıfları tek tek gezerek öğrencilere karnelerini ve hediyelerini dağıttı.

Karne dağıtımı esnasında öğrencilerin durumları hakkında sınıf öğretmenlerinden bilgi alan Vali Doğanay öğrenci ve velileriyle de yakından ilgilenip sohbet ederek, öğrencilerin yılsonu yarıyıl tatili en iyi şekilde değerlendirmesi ve geride bırakılan dönemin yorgunluğunu üzerlerinden atmış, zinde bir şekilde ikinci döneme başlamaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

İlin yöneticileri olarak her zaman eğitim camiasının yanında olarak eğitime gerekli desteği ve katkıyı vereceklerini ifade eden Doğanay, ” şunları söyledi:“Sevgili öğrenciler, eğitim öğretimde bir yılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretlerinizden dolayı kutluyorum. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Başarmak için daima gayret edin. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düşük not almış olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi, başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Başta öğretmenleriniz, anne-babalarınız olmak üzere, hepimiz size destek olmak, sorunlarınızı çözmek, güzel ve mutlu bir eğitim ortamında başarılı öğrencilik geçirmeniz için elimizden geleni yaptığımızı unutmayın. Sizler kendinize bir değer katmak için okulunuza sürekli devam edip, yoğun bir gayret gösterdiniz. Şimdi ailenizle birlikte karnenizi alarak sevincinizi doyasıya yaşamanızı istiyorum. Çünkü karnenizde sizin bir yıl boyunca gösterdiğiniz özel çabalarınız, başarılarınız, sevinçleriniz var. Tatili iyi bir şekilde öncelikle kaliteli dinlenerek ve her zaman önem verdiğimi bildiğiniz kitap okuyarak ailenizle birlikte sağlık ve mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum. ”

Artvin’de bugün 170 okulda 26 bin 598 öğrencinin karnelerini alarak yılsonu tatiline gireceğini kaydeden Vali Doğanay, “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz akademik çalışmalarla birlikte sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de oldukça yoğun geçtiği başarılı bir dönemi geride bıraktılar. Öğrencilerimiz, notları ne olursa olsun, umutlarını, cesaretlerini, inançlarını ve kendilerine olan güvenlerini diri tutmalı iyi bir tatil geçirmeli” dedi.

Öte yandan öğrencilerin ve velilerin karne heyecanı renkli görüntüler oluşturdu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Artvin’de 26 Bin 886 Öğrenci Karne...
 » Artvin Valisi Doğanay’ın Yarıyıl Ta...
 » İl Milli Eğitim Müdürü Yanmaz’dan Y...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Kahve...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü'nden...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Y...
 » 23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Tö...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Da...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Artvin’de “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöl...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Uyuşturucu İlletiyle Mücadele...
 » Engelliler Haftası Çeşitli Etkinlik...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi 11’inci M...
 » Artvin’de 15 Temmuz Şehitleri İçin...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...