Artvin’de 15 Temmuz Şehitleri İçin Fidan Dikildi

29/03/2017 11:28

15 Temmuz Darbe Girişimi Sırasında Şehit Olan 249 Vatansever İçin Artvin’de Fidan Dikim Töreni Düzenlendi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valiliği, Artvin Belediyesi, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen dünya ormancılık günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz 2016 gecesi, Milli İradeye karşı verilen mücadele sırasında şehit olan 249 vatanseverin isimlerinin ebediyen yaşaması amacıyla fidan dikim töreni gerçekleşti. Artvin Borçka Karayolu 10. Kilometresinde gerçekleştiren fidan dikim alanına “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı” ismi verildi.

Törene Artvin Valisi Ömer Doğanay, Ak Parti Milletvekili İsrafil Kışla, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Kaymakamlar kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Gurbetoğlu, “15 Temmuz şehitleri hatıra ormanı milletin dirliğinin ve birliğinin nişanesi olacaktır”

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda ilk olarak konuşan Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, Vatan savunmasında hep önde olmuş Artvin ’inimizin Yusufeli ilçesinden özel harekâtta görevliyken hain saldırı sonucu şehit düşen Dursun Acar ve Erol İnce’yle birlikte 249 kişiyi bulan 15 Temmuz Şehitlerinin adlarına 249 adet ıhlamur fidanı toprakla buluşturacağız. İnşallah ‘15 Temmuz şehitleri hatıra ormanı’ neslimizin şehitlerimizi her zaman hatırlamasını sağlayacak ve milletin dirliğinin ve birliğimizin nişanesi olacaktır.

Kışla, “Şehitlerimize Laik Olmak İçin Çalışacağız”

15 Temmuz Şehitleri Fidan Dikiminde konuşan AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, 15 Temmuz şehitlerini abideleştirmek ve şehitler ormanında isimlerini yaşatmak için yapılan fidan dikimi organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür etti. Vatan için şehit olanları rahmetle anan Milletvekili Kışla, “ Bu eşsiz topraklar için şehit düşen kahramanlarımızdan Allah razı olsun. Makamları cennet olsun. Böyle güzel bir vatanı bizlere bıraktılar.

15 Temmuz Darbe girişiminde bu vatan için gözünü kırpmayan 249 vatan evladı şehit oldu. 2 binin üzerinde gazimiz var. 15 Temmuz şehitlerimizin 5 tanesi de Artvin Yusufeli ilçemizdendi. Bizlerde bu vatan için şehit düşen kahramanlarımıza laik olmak için çalışacağız. Bu düşüncelerle tekrardan tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranlarla anıyorum” dedi.

Vali Doğanay, “Biz millet olarak şehitleriyle birlikte yaşayan bir milletiz. ”

Allah’ın verdiği imkânla baharın dirilişin ihyanın müjdecisi beşareti olan bu önemli günde 15 Temmuz Şehitlerimizin ismini yaşatacak hatıra ormanı yaptıklarını söyleyen Artvin Valisi Ömer Doğanay, Şehitlere atfen İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitlerine’ adlı şiirinden bir dörtlük okuyarak şehitlerin hatıralarına olan duygularını dile getirdi.

Vali Doğanay, “Biz millet olarak şehitleriyle birlikte yaşayan bir milletiz. Bunun bir örneğini de bugün burada oluşturduğumuz 15 Temmuz Şehitler Ormanında gösteriyoruz.

Bizim içerde ki ve dışarda ki düşmanlara karşı en güzel cevabımız üzümün çöpünün armudun sapını bir tarafa bırakıp kardeşçe, bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, vatanımın ve milletimin yolu açık olsun” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının devamında Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun’un şehitler için yaptığı duanın ardından 15 Temmuz Şehitleri Fidan Dikimi alanında Temmuz Şehitlerini simgeleyen 2 dönümlük alana 249 ıhlamur fidanı dikimi gerçekleşti. Tören de son olarak ise Ihlamur, Kızılcık, ceviz, dut, hurma olmak üzere bin fidan dağıtıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.03.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıldönümü...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin'de 365. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Cumhuriyet Resepsiyonu...
 » Artvin Valisi Ömer Doğanay 10 Kasım...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetine Ziyar...
 » Artvin'de Çanakkale Şehitleri Anıld...
 » Kış Tedbirleri Toplantısı...
 » Uyuşturucu İlletiyle Mücadele...
 » Vali Doğanay’dan İl Emniyet Müdürlü...
 » Vali Doğanay, Köy Muhtarının Cenaze...
 » Vali Doğanay’dan Bölge Müdürü Tokal...
 » Vali Doğanay, Hopa Bedensel Engelli...
 » Vali Doğanay’dan “Yedi İklim Şiir Ş...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...