Artvin’de Sağlıkçılar Yas'ta

24/05/2017 11:33

Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybeden İl Sağlık Müdürlüğü Çalışanlarından Sinan Köksal Son Yolcuğuna Uğurlandı.


Haber: Hayati AkbaşKalp krizi sonucu hayatını kaybeden İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından Sinan Köksal son yolcuğuna uğurlandı.

Sarı budak köyüne giden Artvin İl Sağlık Müdürlüğü çalışanı, Türk Sağlık Sen Şubesi Başkan Yardımcısı Sinan Köksal (46) burada rahatsızlanması sonucu 112 ekiplerince ambulansla Artvin Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Kalp krizi geçirdiği öğrenilen Köksal, tüm müdahalelilere rağmen kurtarılamadı.

Artvin halkı tarafından sevilen bir isim olan Köksal için üyesi olduğu Kamu Sen İl Temsilciliği önünde tören düzenlendi.

Törene Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcıları Abdurrahman Uysal, Hasan Şirin, Yusuf Alan, Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi İsrafil Bayrak, Tük Sağlık Sen Şube Başkanı Veli Küçük, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Trabzon, Rize, Erzurum Türk Sağlık Sen Şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, mesai arkadaşları ve yakınları katıldılar.

46 yaşında hayatını kaybeden Sinan Köksal’ın eşi Hatice Köksal ayakta zor dururken, yakınları ve mesai arkadaşları göz yaşlarına hakim olamadılar.

Türkiye Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi, Türk Eğitim Sen Şube Bakanı İsrafil Bayrak törende yaptığı konuşmada, “Bugün burada toplanmamızın nedeninin bu olmamasını isterdik. Takdir ilahi. Gülen adam, samimi arkadaş sırtımızı dayıya bileceğimiz dost. Bizim bir kardeşimiz arkadaşımız, yoldaşımız, sendika kardeşimiz gönül adamı Sinan kardeşimizi rahmeti rahmana verdik. Bu vesileyle çok sevdiği, her sabah zevkle isteyerek açtığı sendikasının önünde gönül dostlarıyla helallik alalım, tüm mesai arkadaşları yakınları burada toplanalım istedik. Sinan kardeşimin sok değerli insanın bu sendikası önünde güzel dualarla yad edelim istedik dualarınız eksik etmeyelim biz kendisine haklarımızı helal ediyoruz” dedi.

Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcıları Abdurrahman Uysal ise, “Biz sendikacılar konuşmayı severiz konuşuruz, ama en zor konuşmalardan bir tanesini yapıyoruz. Burada biz dava adamını bir gönül insanını dik duruşuyla hem sağlık çalışanlarımıza, hem de sendikamızın mensuplarına örnek olan bir kardeşimiz ebedi istinatgâhına yolcu ediyoruz.

Bu davada bizlerin bir kardeşlik hukuku vardır. Sinan arkadaşımız bizlerin hem kardeşi hem ağabeysiydi yıllarca bu davaya göğsüyle kor, yüreğiyle ateş taşıdı. Hepimiz bu acı günümüzde bizleri bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz Allah razı olsun. Makamlarımız mevkilerimiz ne olursa olsun cenabı Allahın değdi gibi her nefis bir gün ölümü tadacaktır. Önemli olan bu camianın bu davanın insanlarının sağlık çalışanlarının iyi günde bir birimiz bırakmadığımız gibi kötü günde de bir birimiz bırakmaması. Ben buraya uzaktan yakından gelen herkese sendikam Türk sağlık sen ve konfederasyonumuz Türkiye kamu sen adına çok teşekkür ediyorum hepinizden Allah razı olsun. Ben ailesine kıymetli eşine çocuklarına baş sağlığı diliyorum” dedi.

Törenin tamamlanmasının ardından merhum omuzlarla cenaze namazı için merkez caminin avlusuna götürüldü.

Öğlen namazına müteakiben kılınan cenaze namazına Artvin Valisi Ömer Doğanay, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Kamu hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Op. Dr. İrfan Akalın, 112 Şube müdürü Sönmez Avcı, Sen Genel Başkan Yardımcıları Abdurrahman Uysal, Hasan Şirin, Yusuf Alan, Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi İsrafil Bayrak, Tük Sağlık Sen Şube Başkanı Veli Küçük, Trabzon, Rize, Erzurum Türk Sağlık Sen Şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri CHP il Başkanı Ali Yücel Kurt, Disk Genel İş Sendikası Şube Başkanı Selim Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Demirhan Elçin, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan mesai arkadaşları, sendika arkadaşları ve yakınları katıldılar.

Cenaze namazının kılınmasının ardından merhum balcı oğlu mezarlığına dualarla defnedildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.05.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’de Akparti Kongreleri Başlad...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Murgul Direndi, Siyanür Havuz Yapım...
 » Artvin’de 15 Temmuz Şehitleri İçin...
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Osmanlı Ve Sokak Tipi Yaşlılar Yerl...
 » Akparti Artvin İl Danışma Meclisi T...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Teme...
 » Engellilerinde Yararlanabileceği Ha...
 » Engelliler Haftası Çeşitli Etkinlik...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin Bir Sevenini Daha Kaybetti...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...