Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yılını Kutladı

10/04/2017 12:29


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Ömer Doğanay, Türk Polis Teşkilatı’nın toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin görev yaptığını söyledi.

Vali Doğanay, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172’nci kuruluş yıl dönümü ve ‘Polis Haftası’ dolayısıyla Artvin İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi ve teşkilat mensuplarını makamında kabul etti.

Emniyet mensuplarını makamında karşılayan Vali Doğanay’a çiçek takdim edildi.

Misafirleri ile makam da bir süre görüşen Vali Doğanay, tüm emniyet teşkilatının bu anlamlı gününü kutlayarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Doğanay, kabulde yaptığı konuşmada, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Haftası'nı kutladığını belirtti.

Emniyet teşkilatının sahip olduğu 172 yıllık tecrübesine, eğitimli personeli ve çağın gereksinimlerine uygun teknolojik altyapıyı da eklediğini ifade eden Doğanay, şunları kaydetti:"Emniyet Teşkilatımız, yapmış olduğu başarılı çalışmalarla sadece ülkemizde değil, dünya kamuoyunda da adından söz ettirmekte ve dün olduğu gibi bugün de halkımızın nezdinde saygın bir yerde durmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır. ' dediği gibi polis teşkilatımız ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacak ve üstlendiği tüm görevleri yasalar çerçevesinde yerine getirmeyi her zaman sürdürecektir. İnsan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletimizin önemli bir kurumu olmanın bilinci içinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan tüm emniyet camiasının 10 Nisan Polis Bayramı'nı kutluyor bu vesile ile Artvin'imizin bir huzur şehri olması amacıyla büyük bir sorumluluk ve fedakârlık içinde görevlerini ifa eden İl Emniyet Müdürlüğü çalışanlarına aileleri ile birlikte sağlıklı, başarılı ve huzurlu ömürler diliyorum. "

İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi ise polis teşkilatı ile hafta boyunca gerçekleştirecekleri faaliyetleri hakkında Vali Doğanay’a bilgi verdi.

Ziyaret Vali Doğanay’ın misafirleriyle toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.04.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Valisi Ve Hopa Kaymakamı Pol...
 » Hopa Kaymakamı Özkan’dan Polis Günü...
 » Kış Tedbirleri Toplantısı...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Vali Doğanay, “Yaban Hayatını Korum...
 » Vali Doğanay, Engelli Öğrencilerle...
 » Vali Doğanay’dan İl Emniyet Müdürlü...
 » Şavşat'ta Polis Teşkilatının 168.ku...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut...
 » Maddi Durumu İyi Olmayan Aileye Ev...
 » Artvin’de Ptt 176 Yaşını Kutluyor...
 » Thk’dan Vali Doğanay’a Ziyaret...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetine Ziyar...
 » Vali Doğanay, Hopa Bedensel Engelli...
 » Yeni Hopa Devlet Hastanesi Hakknda...
 » Uluslararası Göçmenler Günü...
 » Artvin'de 365. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Vali Doğanay, Artvin Gazeteciler De...
 » Artvin’de 21 Mart Dünya Ormancılık...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...