Türk Polis Teşkilatı 170 Yaşında

10/04/2015 15:20

Artvin’de Polis Günü Törenle Kutlandı.


Haber: Hayati AkbaşTürk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Artvin'de de törenle kutlandı.

04-10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında bugün Artvin'de Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törene Artvin Vali Vekili Hasan Ongu, Artvin İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Artvin İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, polis teşkilatının kurulduğu günden bugüne ülkemizin huzur ve güvenliğini tesis etmek için her zaman görev başında olduğunu söyledi. Akbaş konuşmasında; “ İnsan haklarına saygılı bir devlet otoritesinin tesisi ve hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı kalarak, daha müreffeh bir Türkiye için, toplum destekli polislik anlayışı çerçevesinde halkımızla bütünleşerek çalışmalara devam edilmektedir. Polis teşkilatımız her geçen gün kendisini geliştirmekte; gerek personel kalitesi gerekse teknolojik altyapı ile dünyanın birçok ülkesine örnek teşkil etmektedir” dedi.

Artvin polisi olarak her türlü suç ve suçlu ile mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürdüklerinin altını çizen İl Emniyet Müdürü Akbaş; “Bütün gayretimiz ülkemizin en güvenli illerinden biri olan Artvin'i her anlamda daha yaşanılabilir bir il yapmaktır. Suçla mücadelede halk desteğinin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve siz değerli Artvinlilerin polisimize bugüne kadar verdikleri desteğin bundan sonra da artarak devam edeceğine inanıyorum.

Çalışmalarımızda bizde her türlü desteği veren başta Valilik Makamı olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum örgütlerinin yönetici ve çalışanlarına da şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizin huzur ve güvenliği için görevleri başında canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum. Halen görevleri başında olan meslektaşlarıma ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum” dedi.

Törende, “Polis Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Öte yandan “Polis Haftası” etkinliklerinin bugün Cuma namazı öncesinde Artvin Merkez Camii'nde okutulacak olan Mevlid-i Şerif'le devam edeceği belirtildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.04.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Gürcistan’da “Polis Günü” Kutlamala...
 » Artvin'de Türk Polis Teşkilatının 1...
 » Şavşat'ta Polis Teşkilatının 168.ku...
 » Artvin Eğitimine Taze Kan Geldi...
 » Artvin’de Vergi Haftası Kutlamaları...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Vali’den Arhavi Emniyetine Sürpriz...
 » Vali Cirit, Tiflis Büyükelçisi Gümr...
 » Artvin’in Huzurunu Kaçırdılar...
 » Artvin’de Rekor Denemesi İçin Topla...
 » Vali Cirit Artvin Ülkemizin En Huzu...
 » Hopa Müftülüğü'nden Kutlu Doğum Haf...
 » Arhavispor’da Coşkun Hekimoğlu Döne...
 » 1,5 Milyar Tl’yi Çöpe Atıyoruz...
 » Artvin'de Polisin Huzur Toplantılar...
 » Güneşli Köyü Balıklı Şelalesine Gen...
 » Hopa Kaymakamından Engelliler Hafta...
 » Artvin’de “2.off-road Oyunları” Baş...
 » Hopa’da Amatör Spor Haftası Kutlama...
 » Hopa’da Yerli Malı Haftası Kutlandı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...