Artvin'de Türk Polis Teşkilatının 165. Kuruluş Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

13/04/2010 09:09

Artvin'de Türk Polis Teşkilatı'nın 165. Kuruluş Yıl Dönümü Törenle Kutlandı.


Haber: Hayati AkbaşValilik önünde düzenlenen törende bir konuşma yapan Artvin Emniyet Müdürü Muhsin Armağan, "Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve Laik Cumhuriyetin teminatı olan Polis Teşkilatımızın 165. kuruluş yıldönümünü sizlerle birlikte kutlamaktan onur, gurur ve mutluluk duyuyoruz" dedi.

Polis teşkilatının halka bütünleşerek, insan haklarına saygılı bir devlet otoritesinin tesisi ve hukukun üstünlüğünün her alanda sağlanarak, toplumun daha müreffeh ve daha çağdaş bir seviyeye ulaşması adına, her geçen gün kendisini geliştirmekte olduğunu belirten Armağan şunları söyledi: "Polis teşkilatımız, eksikliklerini tamamlamaya çalışmakta ve gelişen teknolojiden en iyi şekilde istifade etmektedir. Bu çabaların bir sonucu olarak Teşkilatımızın bugün gerek insan kaynağı ve gerekse de teknolojik alt yapısı anlamında dünyanın birçok ülkesi için örnek teşkil ettiğini siz değerli halkımızla paylaşmanın gururunu duyuyoruz. Artvin ilimiz de göreve başladığım ilk günden itibaren siz değerli Artvinlilere teşkilatımıza verdikleri destekten ve duydukları güvenden dolayı hem şükranlarımı sunuyor ve hem de geleceğe dönük olarak bu işbirliği ve yakın ilişkinin artarak sürmesini temenni ediyorum. Vatanına ve milletine son derece bağlı, bayrağına saygılı insanların şehri Artvin de görev yapmayı da bir ayrıcalık ve onur saydığımı bilmenizi istiyorum. Güzel ülkemizin birlik ve beraberliğine, kardeşlik sevgisine kastedenlerin, bölücülük hayalleri kuranların, etle tırnak gibi birleşmiş milletimizin vücudunda yaralar açamaya kalkışanların nafile çabalarla yorgun düşerek, bu emellerine ulaşamayacaklarını hepinizin huzurunda bir kez daha dile getirmeyi görev sayıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin huzur ve güvenliği için görevlerini yerine getirirken, vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını feda eden, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, 165. Kuruluş Yıldönümü kutlamalarında bizleri yalnız bırakmayan ve aramızda bulunan herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum" diye konuştu.

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Tören, Hopa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince eğitilen ''Sergei'' adlı polis narkotik köpeklerinin, bir otomobilde gizlenen eroini kısa sürede bulmasıyla sona erdi.

Törene, Artvin Vali Vekili Mustafa Altınpınar, Emniyet Müdürü Muhsin Armağan, 6'nci Hudut Tabur Komutanı Muhabere Kurmay Yarbay Şenol Onuralp, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Binbaşı Mikail Tek, Belediye Başkanı Emin Özgün, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Cafer Güven Kara, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Polis Haftası etkinlikleri, Polisevi'nde verilen kokteyl ile sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.04.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin'de ''türk Polis Teşkilatının...
 » Türk Polis Teşkilatı 170 Yaşında...
 » Polis Teşkilatının 161'nci Gurur Yı...
 » Polis Teşkilatının 162'ncı Gurur Yı...
 » Türk Polis Teşkilatı'nın 164. Kurul...
 » Artvin Valisi Ve Hopa Kaymakamı Pol...
 » Türk Polis Teşkilatı'nın 163. Yıldö...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Ulu Önder Atatürk Artvin’de Anıldı...
 » 19 Mayıs Artvin'de, Törenlerle Kutl...
 » Artvin’de Gaziler Günü Kutlandı...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...
 » Arhavi'de 29 Ekim Coşkusu Yaşandı...
 » Hopa Kaymakamı Özkan’dan Polis Günü...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na S...
 » Artvin’de Çanakkale Şehitleri Anma...
 » İlyas Güven’den En Anlamlı Teşekkür...
 » Hopa İlçesinde Polis Günü Kutlandı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...