Demirhan Elçin Güven Tazeledi

06/05/2014 09:56

Artvin Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığına Demirhan Elçin Yeniden Seçildi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olağan genel kurulu yapıldı.

Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olağan genel kurulunda 1988’den beri birlik başkanlığını yürüten ve seçime tek aday olarak katılan Demirhan Elçin yeniden başkanlığa seçildi.

Artvin Havuz Cafe Düğün Salonun da gerçekleştirilen Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurulunda Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Artvin Ticaret Odası Başkanı Kurtul Özel, Artvin Tarım Kredi ve Kooperatif Başkanı Köksal Portakal, MHP İl Başkanı Nedim Özer, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan, esnaf lideri oda başkanları, oda yöneticileri, kongre üyeleri ve davetliler katıldı.

Divan Başkanlığını Artvin Şoförler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan’ın yaptığı genel kurul divanın teşekkülün ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Olağan Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Demirhan Elçin yaptığı konuşmada Artvin’in ve Artvin Esnafının temel sorunlarına değinerek yetkililerden bu sorunların çözümü için çözüm istedi.

Konuşmasına Borçka Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı görevini yürüttüğü dönemde hayatını kaybeden Orhan Gençtürk yad ederek başlayan Elçin; “Merhum Orhan Gençtürk ağabeyime tanrıdan bol rahmet diler, başta ailesi olmak üzere, sevenlerine ve teşkilatımıza bir kez daha baş sağlığı diliyorum” dedi.

Elçin yaptığı konuşmada; “Bu gün burada, katkılarınızla esnaf ve sanatkarların zirve kuruluşu TESK’in seçim maratonunun çok önemli bir adımını gerçekleştirmek üzere hep birlikte bir araya geldik, demokratik ortamda müzakereler yapacağız, kararlı iradelerimizle önümüzdeki 4 yılda neler yapacağımızı ortaya koyacağız. Bu gün ülke genelindeki 82 birlikten 50 ye yakın birliğin genel kurulları icra edilmektedir.

Ancak Artvin birliğinin genel kurulunun Türkiye genelindeki esnaf teşkilatı için ayrı bir önemi ve ayrıcalığı mevcuttur.

Haksız hukuksuz vicdansız saldırılar karşısında yılmayıp hukuk kuralları dışına çıkmadan, teşkilat mensuplarımızın burnunu kanatmadan haklı ve erdemli mücadelemizin zaferle sonuçlandırılması için; Benim etrafımda kenetlenip tek yumruk haline gelmeniz bana ve ilimize güç vermiştir.

Bu güç şimdiki tutumunuzla da artarak devam etmektedir. Geçen dönem 6-7 il delegasyonunun oyu gibi çok az bir oy farkıyla TESK genel başkanlığı seçimini hep birlikte kaybettik.

Bu dönemde hep birlikte daha çok çalışacak, daha çok yorulacak daha çok anlatarak ulvi ve kutsal görevimizi taçlandıracağımızdan eminim. Bütün bu mücadelemizde benim etrafımda tek yumruk haline gelerek, birlik beraberlik örneği verdiğiniz için;hepinizi en içten minnet ve şükranlarımla saygıyla selamlıyor ve gazamızın mübarek olmasını diliyorum.

Ayrıca, hepinizin bildiği gibi bizler gibi sosyal faaliyetleri çok aktif yapan insanların, önce ailesinden, sonra işinden ve kendinden fedakarlık yaparak bu görevleri başarıyla sürdürebilme imkanları vardır.

Bende bu görevimi başarıyla sürdürürken sizlerle birlikte ailemin de çok büyük fedakarlık yaptığının bilincindeyim” dedi.

2014 Eylül Ayında Yapılacak TESK Seçimlerinde Bayrak Olup Burç’a Çıkarılacaktır

Konuşmasının devamında Elçin: Bu nedenle 30 yıldır her türlü kahrımı çeken, sanki yurt dışı uzun yol şoförüymüşüm gibi yolumu gözleyen, fedakar sevecen sevgili eşime, 2 tane fidan gibi yağız delikanlı oğluma huzurlarınızda teşekkür ediyor ve hepsini öpüyorum.

Tüm Türkiye’ye ve hasmane tutum içerisinde olanlara verilecek ders için birliğimizin genel kurulu çok büyük önem arz etmektedir.

Birliğimizin genel kurulu, dosta güven, düşmana yılgınlık getirecek bir genel kurul olacaktır.

Artvin’imizin birlik ve beraberliği ile tutuşturulan bu meşale 2014 Eylül ayında yapılacak TESK seçimlerinde bayrak olup burç’a çıkarılacaktır.

Bütün bu sebeplerden dolayı teşkilatımızın gözü, kulağı Artvin birlik genel kurulundan çıkacak sonuçlara kitlenmiş durumdadır.

Sizlerin birlik ve beraberliği bugüne kadar hiç bozulmadı, bu günde bozulmadı, bundan sonrada hiç bozulmayacağına inancım tam ve kati’dir

Türk esnaf teşkilatı TESK çatısı altında 82 il birliği, 13 mesleki federasyon 3. 069 oda 1, 5 milyon aktif üyesi ile ülke genelinde hakim nezaretinde seçimlerle iş başına gelmiş yaklaşık 32. 500 seçilmiş yöneticisiyle, ülkenin en büyük en güçlü meslek kuruluşudur” şeklinde konuştu.

Elçin Son 4 Yılda Ki Çalışmalarını Anlattı

Konuşmasının son bölümünde; “İlimizde de birliğimiz çatısı altında 18 oda 5 bin 500 aktif üyesi hakim nezaretinde seçimle iş başına gelmiş 191 yöneticisiyle ilimizin en büyük en güçlü meslek örgütüdür.

Görev yaptığımız son 4 yılın faaliyetlerini sizlere özetle anlatmak istiyorum;

Bu süre içerisinde 49 yönetim kurulu toplantısı yaparak odalarımızın taleplerini yerinde ve zamanında çözmeye çalıştık. Yine bu süreçte 6 başkanlar kurulu toplantısı yapılmıştır. Yeni yasa ile başkanlar kurulunun bağlayıcı karar alma yetkisi elinden alınmış olması nedeniyle başkanlar kurulu toplantılarımızı kanunun ön gördüğü süreler içerisinde eksiksiz yerine getirilmiştir.

Basit usul vergi mükellefiyetinin devamının sağlanması için gayret edilmiş odalarımızla birlikte 2 Bin 500’e yakın üyemizin basit usul muhasebede kalmaları sağlanmış ve üyelerimizin basit usul muhasebe kayıtları odalarımız ve birliğimizce tutulmaya devam edilmiş ve il genelinde aylık 17 TL yıllık 200 TL’ye üyelerimize hizmet götürüldüğü gibi odalarımızın ekonomisine cüzi’de olsa katkı sağlanmıştır.

Bu uygulama ile basit usul vergi mükellefi üyelerimizin il genelinde muhasebe ücreti ödemelerinde yaklaşık asgari 1 Milyon TL gibi bir rakamın ceplerinde kalması sağlanmıştır.

4 Yılda 9 Ay Boyunca 62 Öğrenciye 57 Bin 300 TL Karşılıksız Yüksek Öğrenim Bursu Verildi

Bu dönemde odalarımıza 137 adet tamim gönderilerek odalarımız ve üyelerimize güncel bilgileri aktarmaya çalıştık. Gerek odalarımızın gerek üyelerimizin ekonomik yardım talepleri birliğimiz bütçe imkanları dahilinde karşılanmıştır

Bu dönem içerisinde odalarımıza 24. 090 TL, üyelerimize 2. 150 TL, kurum ve kuruluşlara 5. 520 TL toplamda 31. 760 TL maddi yardım yapılmıştır.

Ağırlıkla esnaf çocuğu olan yüksek öğrenim gören öğrencilere, bu dönemde 2010-2013 öğretim yılından başlayarak 4 yılda 9 ay boyunca 62 öğrenciye 57. 300 TL karşılıksız yüksek öğrenim bursu verilmiştir.

2006 yılından bu güne kadar toplam 84. 090 TL karşılıksız yüksek öğrenim bursu verilmiştir.

2006 yılından itibaren bu güne kadar 72 öğrenciye öğrenim sezonu olarak karşılıksız yüksek öğrenim bursu verilmiş olup, 72 öğrencimizden 34 öğrencimiz mezun olmuştur.

Mezun olan öğrencilerimiz içerisinde doktor, avukat, hukukçu, eczacı, iktisatçı, işletmeci, kimyacı, öğretmen, mühendis, turizmci, tıbbi tekniker, siyaset bilimci mevcut olup öğrencilerimizin tamamı iş hayatına atılmışlardır.

Başarılı olarak mezun olan öğrencilerimizin tamamının iş hayatına atılmış olmasından büyük mutluluk duymaktayız. Öğrenci bursları ile birlikte sadece bu dönemde toplam 89. 060 TL yardım yaptık.

“Aktif Bilanço 521 Bin 055 TL’den 715 Bin 358 TL Ye Çıkarıldı”

Bu döneme başlarken bilanço aktif mevcudumuz 521 Bin 55 TL iken azami derecede tasarruf edilmiş, 31. 12. 2013 tarihi itibariyle bilanço aktif mevcudumuz 715 Bin 358 TL ye çıkarılmıştır.

Son 4 yılda 194 Bin 303 TL aktif olarak birliğimizin ekonomik gücü artırılarak, birliğimizin ekonomik olarak da güçlü olması temin edilmiştir.

2007 yılında 201 Bin TL bedelle Artvin belediyesinden satın aldığımız arsanın üzerine 7 kat 1. 134 m2 kapalı alanı olan esnaf sarayı inşaatına 2013 yılında başladık inşaatımızın şu anda hemen hemen kaba inşaatı tamamlanmış vaziyettedir.

İnşaatımızın proje ve ruhsatına toplam 44 Bin 988 TL ödedik. İnşaatımıza bu güne kadar 280 Bin 214 TL ödedik. Proje ruhsat ve inşaat yapım gideri olarak toplam 325 Bin 202 TL ödemiş durumdayız.

kaba inşaatını tamamen yapılabilmesi için sanırım 150 Bin TL daha ödememiz gerekmektedir İnşaata bu güne kadar yaptığımız harcamalar için hiçbir yerden tek kuruş, ne bir bağış ve yardım nede borç talep etmedik.

“Yaptığımız Hizmetlerde Yasanın Belirlediği Rakamların Her Zaman Daha Azını Almaktayız”

Hizmet binası yapılıyor diye; Birliğimizde yaptığımız hizmetler ve esnaf sicil kayıt işlemlerinde birliğimizce üyelerimizden ve odalarımızdan inşaatımız bahanesine sığınarak bir tek kuruş fazla para istemedik ve almadık. Yaptığımız hizmetlerde yasanın belirlediği rakamların her zaman daha azını almaktayız.

Hizmet binamızı 2014 yılında tamamlamayı planlamaktayız. Hizmet binamızı tamamladığımızda esnaf ve sanatkarımıza ve teşkilatımıza daha iyi ve daha etkin bir şekilde, gerek üyeler gerekse teşkilatımızca, benim teşkilatım bu dedirttirecek, fiziki mekanı ve hizmeti vermeyi başaracağımızı ümit etmekteyiz. İl merkezi ve ilçelerimizden esnaf sicil işlemleri için birliğimize gelmek zorunda olan üye adayları ve üyelerimizin gerek maliye veznesine sicil harcı yatırması gerekse Halk Bankasına sicil gazetesi ilan bedeli ödemesini yapması için;

Yasal imkan olmamasına rağmen yönetim olarak risk alarak, üyenin maliye ve Halk Bankasına gitmesine son verilmiş, maliye ve Halk Bankasına ödenmesi gereken miktarlar birliğimiz veznesinde makbuz karşılığı tahsil edilmektedir, gün sonunda üyelerden makbuz karşılığı tahsil ettiğimiz miktarları ayrı ayrı ilgili kişiler adına tek tek dekontunu almak üzere Halkbank ve maliyeye birliğimizce yatırılarak; üyelerin banka ve vezne kuyruğuna girerek zaman kaybına uğraması ve bürokrasiye boğulmasının önüne geçilerek, yerinde hizmet verilmeye başlanmıştır.

“İş Güvenliği Konunda Essa Ltd. Şti. İle anlaşma yaptık”

İş güvenliği ve iş sağlığı risk değerlendirme ve eğitimi konusunda birlik olarak essa ltd. şti. ile anlaşma yapılmış, üyelerimiz için zorunlu olan bu işlemler için üyelerimizin uçuk rakamlar yerine makul ücret karşılığı il genelinde Bin 394 işyerinin risk analizi yaptırılmış ve 3 bin 988 işçinin eğitimi tamamlattırılmış belge ve sertifikaları teslim edilmiştir. Bu işlemleri odalarımızla birlikte yaparken odalarımız ve birliğimize ciddi anlamda ekonomik katkı sağlayarak odalarımıza yaklaşık 28 Bin TL birliğimize yaklaşık 31 Bin TL olmak üzere toplam 59 Bin TL teşkilatımızın bütçesine katkı sağlanmıştır

Yine aynı şekilde 2014 ocak ayında uygulamaya giren tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerine OSGB hizmeti verilmesi için Essa Ltd. Şti. ile anlaşma yapılmış, üyelerimiz ve işverenlerin piyasa şartlarına göre uygun fiyatlarla sözleşmeleri birliğimiz ve odalarımızca düzenlenmiş, hem üyelerimizin hem de işverenlerimizin daha yüksek para ödemelerinin önüne geçildiği gibi; yapılan bu hizmetler karşılığı odalarımıza ciddi anlamda katkı sağlanarak odalarımıza birliğimiz aracılığı ile 16 Bin 54 TL ödenmiştir.

Unlu mamullerle ilgili olarak hijyen eğitimi t. fırıncılar federasyonu ile işbirliği yapılarak gerekli eğitim verilmiş ve ilgililerin yasal sıkıntılarına son verilerek sertifikaları kendilerine teslim edilmiştir.

Birliğimizle Denizbank arasında imzalanan protokol gereği il genelinde birçok üyemize kefilsiz teminatsız işletme kredi kartları çıkarttırılmış,

Denizbank pos cihazları tüm odalarımıza kurdurulmuş ve üyelerimizin teşkilatımıza ödemesi gereken aidat muhasebe ve diğer ödemelerini kredi kartı ile yapması sağlanmıştır” diye konuştu.

“2000 yılında Artvin’in nüfusu 191. 934 iken 2013 yılı itibariyle 169. 334 e düşmüştür”

Artvin’in ve Artvin halkının son 20 yılda ki sorunlarında değinen Demirhan Elçin ilimizde ülkenin enerji ihtiyacını karşılamak için yapımı biten muratlı, Borçka Ve Artvin Deriner Barajı ve inşaatı devam eden Yusufeli barajı inşaatlarına entegre birçok baraj ve hidroelektrik santralleri de ilave edilince Artvin barajlar ve enerji kenti olacaktır.

Dünyada barajlar hem enerji, hem de sulama amaçlı yapılmaktadır. Ancak ilimizin coğrafi durumu nedeniyle ilimizdeki barajlar sadece enerji amaçlıdır.

İlimizin çok kıt olan tarıma elverişli alanların tamamına yakını sular altında kaldığı ve bundan sonra yapılacak barajlar nedeniyle sular altında kalacağından barajların çevresinde sulanabilir arazi hiç kalmayacaktır. Dünyanın neresinde baraj yapılmışsa o yerin nüfusu göç etmiş ve nüfusu azalmıştır.

Artvin’de de durum aynı olmuş 2000 yılında Artvin’in nüfusu 191 Bin 934 iken 2013 yılı itibariyle 169 Bin 334’ e düşmüştür.

“Barajlar Nedeniyle Artvin Çok Şey Kaybetmiş Bunun Karşılığında Alabildikleri Neredeyse Hiç Yoktur”

Baraj inşaatları nedeniyle karayollarımızın güzergahı değişmiş birçok yerleşim yeri sular altında kalmış ve yok olmuştur. Önümüzdeki yıllarda koskoca ilçe Yusufeli yok olacaktır.

Ülkemizin enerji ihtiyacı karşılanacak diye Artvinlinin 15-16 senedir çektiği sıkıntıların yanı sıra barajlar nedeniyle Artvin çok şey kaybetmiş bunun karşılığında alabildikleri neredeyse hiç yoktur. Baraj inşaatları nedeniyle karayollarımızın güzergahı değişmiş birçok yerleşim yeri sular altında kalmış ve yok olmuştur. Önümüzdeki yıllarda koskoca ilçe Yusufeli yok olacaktır. Artvin’in kendi yolları varken barajlar nedeniyle güzergâh değişmiş daha kaliteli yolların yapılacağını düşünürken, eski yollarımızın standart ve kalitesinden daha düşük karayolları yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Artvinliler olarak bizlerin zaten ulaşımı için şimdikinden daha memnun olduğumuz yollarımız vardı, barajlar nedeniyle bir şeylerimiz artacak derken artmasından vazgeçtik her şeyimizi kaybettik ve kaybetmeye devam etmekteyiz. Dar ve yılan gibi yollar kıvrım kıvrım karanlık tüneller, tır ulaşımına yasak kalitesiz asfalt yollar, artvin’in gelişmesine ve de büyümesine en büyük engel teşkil etmektedir. Artvin Borçka yolu kıvrım kıvrım yapıldı asfalt yol yapıldı, 2 yıldır yol genişlemesi ve sıcak asfalt imalatı yapılmakta, dökülen asfaltın ne kalitesi kalite nede standardı uygun yolda araçla giderken içimiz dışımız sallana sallana hoplaya hoplaya yolculuk yapmaktayız. Bu yollar bizlerin parası ile yapılıyor bu kalitesizlikle yapılan imalatlara parayı ödeyenlere soruşturma açılmış mıdır merak etmekteyim.

Yedek tünelimiz bile var. Yanlış oldu diye 1 km lik tünel yapıldı ama çıkış yerini iyi ayarlayamadılar çıkışı baraj sularıyla birleşti. Bu tünelin parasını devlet ödedi mi, ödediyse bu tünelin yapımına izin veren proje aşamasında ve inşaat esnasında devlet adına yetkili olanlar hakkında soruşturma ve dava açılmış mıdır? Bu kişilerin akıbeti ne olmuştur. Bilen varsa çıksın bu kürsüden söylesin.

Artvin il sınırından Erzurum il sınırına girer girmez karayolları duble yola dönüyor gidiş geliş geniş yollar neredeyse uçak pisti gibi, Artvin il sınırları içindeki yollar ise 8–10 metre genişliğinde kalitesiz kaplamalı yollar Erzurum başka bir ülkemi yada Artvin gözden mi çıkarıldı

Artvin Şavşat-Ardanuç karayolları aynı zihniyetle ve aynı kalitesizlikle imal edildi daha geçen yıl asfalt yol diye trafiğe açtılar 1 yılda asfalt masfalt kalmadı yazık değil mi bizlere yazık değil mi milli servetimize?

“Hopa Tünelinde Emeği Olanlar Teşekkür Ediyorum”

Hopa tüneli yapılmakta ve Borçka’ya kadar gelmektedir, Hopa tüneli için marşa basanlara ve start verip yapımına katkı veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi bir borç biliyor minnet ve şükranlarımızı bir kez daha belirtiyorum. Ancak Karadeniz sahil yolunu açılması düşünülen muratlı sınır kapısına bağlamak için yapılan bu yol ve tüneller Artvin’den yük ve yolcu nakli yapılmayacağının açık ifadesidir. Muratlı sınır kapısından gelen tırlar Rize Ovit ve Trabzon Zigana geçitleri güzergâhı ile taşımacılık yapılacak Artvin günden güne eriyecektir.

“Duble Yol Merkeze Kadar Getirilmeli”

Borçka ya kadar gelen duble yol Artvin merkez’e kadar getirilerek gerek Artvin Erzurum, Artvin Ardahan yol güzergahı ile taşımacılık yapılması sağlanarak Artvin’in turizmi ve ticareti canlandırılmalıdır.

“Yollar Aydınlatılsın”

Karadeniz duble yolundan gelirken yolların her tarafı ışıklı pırıl pırıl Artvin il hudutlarına girince ortalık kap karanlık hele Hopa dan Artvin’e dönünce sanki başka ülke topraklarına girmişiz gibi başka bir karanlık. Zar zor Artvin il merkezine geliniyor bir çok yabancı karanlıkta Artvin’i göremeyince ya Şavşat Ardanuç yoluna yada Yusufeli yoluna dalıyor sonrada Artvin nerde diye herkese soruyor. Madem barajlar kentiyiz madem bu kadar sıkıntıyı çekiyoruz bizlerin tükettiği elektriği Bitlis teki, Hakkari’deki, Mersin’deki, İzmir’deki, Ankara’daki ve İstanbul’daki vatandaşla aynı fiyatla tüketiyorsak ve ilimizin tamamı kap karanlık hayalet şehir gibiyse bu çileyi niye çekiyoruz, bu eziyeti niye çekiyoruz diye hem kendimize hem de bize çektirenlere sormalı ve Artvin’imizi gün ışığına çıkartmalıyız. Artvin Cerattepe tepesindeki altın madenciliği veya her ne tür madencilik yapacağız diyenlere veya sinsi planlarla bu madeni buradan çıkaracağız diye düşünenlere tek sözümüz var.

“Artvin’e Madenciler Ve Madencilerle İşbirliği Yapanlar Giremeyecek”

Artık herkes her şeyi biliyor kimseye neyin zarar neyin faydalı olduğunu anlatmaya ihtiyaç yok artık herkes her şeyi biliyor Artvin’e madenciler ve madencilerle işbirliği yapanlar giremeyecek ve o kirli emellerine ulaşamayacaklardır.

Ya cesetlerimizi çiğneyecekler yada teslim olup bu güzel yeşil Artvin’imizin altına da üstüne de dokunmayacak ve defolup gideceklerdir. Kısaca ya herro ya merro. Baraj inşaatları ve kamu kurumlarının tüketim, alım ve onarım işleri tamamen il dışına çıkıyor. Bu konuları görüşebilmek için karşımızda muhatap’ta bulamıyoruz. Tabir yerindeyse herkes topu bir başkasına atıyor, çok sıkıştıklarında topu taca atarak dinlenmek için zaman kazanıyorlar.

Ancak yeni tayin olan DSİ bölge müdürümüz baraj inşaatı işlerini üstlenen müteahhit firmaların ihtiyacı olan emtiayı ve işçiyi Artvin’de var ise mutlaka Artvin’den temin etmeleri için bizzat takipçisi olacağını deklere etmiş olması bizleri sevindirmiştir. Bu tür kurum ve kuruluşların ve devlet dairelerinin mazeretleri ise Artvin’in esnafının malını pahallı sattığı ve istedikleri kalitede mal bulamadıklarını söylemektedirler. Buradan bir kez daha iddia ediyor ve sesleniyorum il dışından temin edilen malların temini için görevlendirilen araç ve personel masrafları da maliyetlerine eklesinler ve hesap etsinler o zaman Artvin piyasasından farklı olmadığını kendileri de tespit edeceklerdir. Hep söyledim yine söylüyorum alacakları malların numunelerini ve teklif mektuplarını birliğimize ve ticaret sanayi odalarına versinler bizlerde ihtiyaç duyulan malzemeyi satan tüm üyelerimize duyuralım ihaleye iştiraki artıralım, haklı, haksız suçlamarın ve şaibelerin önüne geçelim. Devlet nasıl olsa esnaf ve sanatkârın ekonomik rekabet gücü yok diye üstümüze geldikçe geliyor. Nasıl mı, devlet sosyal tesisler adı altında bakkallık, lokantacılık, kahvecilik, kuaförlük toplu taşım yapıyorum diye nakliyecilik yapıyor, devlet bütün gücünü haksız rekabeti de kullanarak, esnaf ve sanatkarın üzerinde acımasızca yoğunlaştırıyor. Bu durum devletine yük olmadan, kısıtlı sermayesi, el emeği göz nuru ile geçimini temin etmeye çalışan, ailesinin nafakasını sağlayan, yanında işçi çalıştırarak istihdama katkı sağlayan esnaf ve sanatkarı iflas ettirmekte ve yok etmekte ve devletine küstürmektedir. Esnaf ve sanatkar teşkilatı olarak demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partilerin hepsine aynı yakınlıkta ve aynı uzaklıktayız. Bizlerin oylarıyla değişik siyasi partiler dönem dönem genelde ülkeyi yerelde il ve ilçelerimizi yönetmek üzere göreve geliyorlar. Esnaf ve sanatkar teşkilatı olarak yerelde ve genelde irade sahibi veya söz sahibi olan siyasi partilerden kesimimizin hak ve menfaatlerinin korunması ve daha ileriye götürülmesi için hiç bir siyasi görüş ayırımı yapmadan taleplerimizi iletmekteyiz. Hiç kimsenin yaptığı yanına kalmayacak, teşkilatımız ve üyelerimize karşı olumsuzlukların üstesinden gelmek için var gücümle bu güne kadar çalıştım bundan sonrada sizlerle birlikte çalışmaya devam edeceğim” şeklinde konuşarak konuşmasını tamamladı.

Divan Başkanı Alpaslan” yapılan yollar 3. Sınıf dağ yolu”

Açılış konuşmasının ardında söz ardında kısa bir konuşma yapan divan Başkanı Ahmet Alparslan Barajlar nedeniyle yapılan yeni yolların 3. Sınıf dağ yolu olduğunu iddia ederek Vali, Yardımcısı Hasan Olgu’dan yolarlın standardının iyileştirilmesi için yardım istedi.

Genel kurulda 2010-2011-2012-2013 yılları yönetim kurulu faaliyet raporu, hesap raporları, ve denetleme kurulu raporunun okunarak ibra edilirken Gündem maddelerin tek tek işlemesinin ardından seçimlere geçildi. Demirhan Elçin’in tek listeyle katıldığı seçimler sonucunda Elçin yeniden başkanlığa seçilirken Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin yeni yönetim kurulu da belirlenmiş oldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.05.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Garanti Bankası Anadolu Sohbetleri...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı D...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Yeşil Artvin Derneği 20 Yaşında...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » 50 Yıllık Hayal Gerçek Oluyor...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Artvin Barosu Olağanüstü Genel Kuru...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Artvin Esob Genel Kurulunu Yaptı...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » Osman Küçükali Ekibiyle Birlikte Ba...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...